Nezeljena trudnoca i abortus

gost 388309

Poznat
Poruka
7.764
Citam tekst na vestima krstarice: " I silovane zene treba da rode, zasto kaznjavati to dete?"

Pripadnici hrvatskog udruženja Vigilare predali su potpredsedniku Sabora Željku Rejneru 168.000 potpisa kojima traže potpunu zabranu abortusa u Hrvatskoj.
Peticiju naziva „Imam pravo živeti!“ pokrenula je građanska inicijativa „Prolife.hr“za zaštitu nerođene dece i pomoć trudnicama, prenosi portal „24 sata“.


Sta mislite da i mi ovde damo svoja misljenja vezana za abortus, bez obzira na okolnosti trudnoce?

Da li ste za abortus ili ne?
 
Teška je to tema....
Mislim da svaka žena treba da ima pravo da odlučuje šta će sa sobom i svojim telom. Glupo je nekog primoravati da rodi dete koje ne želi. To nas vraća u stara vremena kad su žene neželjenu trudnoću rešavale kod nazovi babica koje su umele da to izvedu, neretko sa smrtnim ishodom.
 
Teška je to tema....
Mislim da svaka žena treba da ima pravo da odlučuje šta će sa sobom i svojim telom. Glupo je nekog primoravati da rodi dete koje ne želi. To nas vraća u stara vremena kad su žene neželjenu trudnoću rešavale kod nazovi babica koje su umele da to izvedu, neretko sa smrtnim ishodom.

Evo, upravo sam otvorio jednu laksu:lol:

Naravno da svako treba odluciti o svom telu, narocito ako je zena bila silovana..
 
Silovanje je sigurno jedna od najgorih, ako ne i najgora stvar koja ženi može da se desi. Ostavlja trajne posledice i verujem da se nikad ne preboli. Nekad se završi i podizanjem ruke na sebe... Pa još je povrh svega toga treba primorati da rodi to dete.... Glupost čista....
 
Silovanje je sigurno jedna od najgorih, ako ne i najgora stvar koja ženi može da se desi. Ostavlja trajne posledice i verujem da se nikad ne preboli. Nekad se završi i podizanjem ruke na sebe... Pa još je povrh svega toga treba primorati da rodi to dete.... Glupost čista....

Silovanje je nešto najodvratnije, uopšte nisam siguran koja bi kazna bila dovoljna za te odvratne "ljude" koji se usude da učine tako nešto.
 
ubistvo nije jer abortus nije dozvoljen kada plod ozivi...tako da nije ni zivo bice ni osoba, a samim tim ni ubistvo.
ko takvu odluku moze da donese i zasto je donosi i kako moze sa njom da zivi je vec potpuno druga tema.
a za "nasao bi se neko" nemam sta da kazem, osim da verovatno niste zalazili po domovima za nezeljenu decu
 
Ma dajte! Zašto osuditi napaćenu ženu tako da ne sme da donese odluku koja se tiče jedino njenog tela?!? Kao da silovanje več nije dovoljno samo po sebi, nego je još i naterati da rodi i odgaja dete nastalo iz tog gnusnog čina?!? A istina je, toliko je napuštene dece po domovima.... Što se mene tiče, žena ima apsolutno pravo da odluči šta će učiniti sa trudnoćom.
 
vrlo vrlo teška tema

veliki sam protivnik abortusa
treba sve preduzeti da do neželjene trudnoće ne dođe
ali, evo gore pomenute situacije: silovanje
roditi dete u toj situaciji bi većini žena bilo pravo mučenje - dakle, treba biti izuzetno jaka ličnost, religiozna, i imati veliku podršku bližnjih da kroz to prođe
tako da...rekoh, teška tema
 

Back
Top