Skot bi da upravlja vladom u Srbiji i da kroji nasu politiku!

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.885
Skot bi da upravlja vladom u Srbiji

Komentarom o ministru Aleksandru Vulinu ambasador SAD grubo prekršio Bečku konvenciju. Dačić: Neka se ne meša u naše unutrašnje stvari, diplomate Srbije poštuju to pravilo

03skat_620x0.jpg


IAKO su po Bečkoj konvenciji o diplomatskim odnosima svi ambasadori dužni da se ne mešaju u unutrašnje stvari države u kojoj su akreditovani, ambasador Amerike Kajl Skot opet se spotakao na 41. član ovog dokumenta koji jasno definiše tu obavezu.


Skot je, kako je protumačeno u vrhu ovdašnje vlasti, skliznuo na nedozvoljeni teren, komentarišući da Aleksandar Vulin narušava dugo građeni imidž Srbije izjavama o generalu Vladimiru Lazareviću, koji je, inače, izdržao svoju kaznu u Hagu.


PROČITAJTE JOŠ: Vulin odgovorio ambasadoru SAD: Zar da hvalim bombardovanje

Reagujući na "poruku" koju je na svom tviter-nalogu ostavio Skot, ministar spoljnih poslova Ivica Dačić rekao je juče da ambasador SAD, kao i sve druge njegove kolege, ne bi trebalo da se meša u unutrašnje stvari Srbije, i dodao:

- Naši ambasadori ne komentarišu unutrašnje stvari tih zemalja.

Dačić je, naime, mišljenja da izjave koje su se pojavile u vezi s haškim osuđenikom Lazarevićem ne mogu da ugroze odnose dveju zemalja, a naveo je i da je pomenuti general, kao i svi koji su odslužili kazne, građanin kao i svi drugi, i da nigde nije zabranjeno da se oni uključuju u političke procese i daju izjave.

- Sada se govori da će to ugroziti naše bilateralne odnose. Lazarević je odslužio kaznu, a Haradinaj je predsednik vlade koji će tek da odsluži kaznu. Da ne govorim o tome da se Gotovina sprema da bude predsednik Hrvatske, a videli ste i Nasera Orića, koji je sada oslobođen optužbi - prokomentarisao je šef srpske diplomatije ovaj "slučaj".

031.jpg


Ambasadoru Skotu je i prošle jeseni stigla zamerka iz Nemanjine 11. Tada je potpredsednik Vlade Nebojša Stefanović poručio da ne razume motive zbog kojih se ovaj diplomata "brutalno meša u unutrašnje stvari naše zemlje". Skot je tada, govoreći o protestima zbog rušenja u Savamali, rekao da se tu radi o poverenju u Vladu i o tome da li ona može da zaštiti običnog građanina.

Kao izlet iz diplomatskog okvira protumačene su i njegove reči da razume da Srbija hoće vazduhoplovstvo, uz komentar: Ali za šta služe moderni 'migovi' ako su vaši susedi u NATO-u?

Prema mišljenju bivšeg šefa diplomatije Vladislava Jovanovića, tvitovanje je javna komunikacija, i na američkom ambasadoru nije da tim kanalom komentariše jedno naše unutrašnje pitanje:

- On je o tome mogao da informiše svoju vladu i da zatraži instrukcije, pa da zatim zamoli za razgovore sa našim vlastima kako bi im preneo blaži ili stroži stav. Umesto da radi diplomatski, mimo očiju javnosti, on je to učinio megafonski. Ali kod nas ambasadori tako postupaju još od 5. oktobra, jer smo im to dozvolili. Na redu je naša diplomatija, koja s taktom treba da ispravi tu grešku.

Postoje i mišljenja da, kada diplomata iznosi svoj stav o određenom pitanju, to nije nužno mešanje u unutrašnje stvari, ali nije zgoreg podsetiti na ugao iz kojeg je na ovu problematiku gledao premijer Zoran Đinđić 2003. godine:

- Imamo ambasadore nekih država koji se ponašaju kao da su šefovi stranaka u Srbiji i izabrani na izborima. Pozivaju ministre, moj kabinet, i čude se što neću da ih primim. Ja kažem, zamislite da moj ambasador u vašoj zemlji pozove vašeg premijera pa ga pita da sa njim ruča. Nemojte da mislite da vi možete da radite u našoj zemlji nešto što naša ambasada u vašoj zemlji ne bi mogla ni slučajno da uradi.


PROČITAJTE JOŠ: Vulin: Rekli su o meni sve, ali nikada da lažem

AMBASADOR SAD: TO JE MOJ POSAO

DELEĆI članak iz "Vašington posta" i pokazujući kako je Srbija prikazana u SAD, ambasador Skot je rekao: "To nije mešanje, to je moj posao."

Tako je ambasador Kajl Skot odgovorio juče na pitanje "Novosti" da li je svojim komentarom na "Tviteru" prekršio pravilo diplomatske prakse nemešanja u unutrašnje stvari zemlje domaćina.

VULIN: ŠTA BI BILO DA JA "ŠERUJEM"

MINISTAR Aleksandar Vulin rekao je juče da je u svim raspravama i sa Skotom i sa drugima koji su mu zamerali što brani borbu svog naroda, izostalo samo jedno - niko mu nije rekao da laže:

- Zamislite kad bih ja tvitovao, šerovao i lajkovao sve tekstove koji se napišu protiv ambasadora Skota. Kada se sretnemo na događajima, naravno da ću se uljudno javiti, jer mi smo predstavnici država. Daću sve od sebe da odnosi SAD i Srbije budu najbolji mogući.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...ml:690378-Skot-bi-da-upravlja-vladom-u-Srbiji

Skotina bi da bude ovde kolonijalni guverner :bljak:

Sikter more bagro okupatorska!
 
Skot me je kupio kad je rekao da je Informer ološ

treba imati na umu DA SE BLIŽE IZBORI pa će i ovakve izjave biti sve češće . Motiv je da se kod krezubog dela populacije stvori utisak da SNS vodi rodoljubivu politiku .
Razlog je jednostavan , da se ne dopusti da prave rodoljubive stranke dođu na vlast .
Američkom ambasadoru je jednostavno rečeno , sada jedi goomna , i on to bespogovorno odrađuje . Krezubi deo naroda misli eto kako je Vulin qurčevit i to je to .
Kada prođu izbori onda će VULIN DA JEDE Gomna i sve će biti po starom .

PS dok se vulin navodno suprostavlja americi , do tada vućko priča da će morati da pravi ustupke šiptarima .....pa ko koga onda tu ebe .
 
sta je ovo danas ljudi moji

dnevni list blic, inace najcitaniji dnevni list u Srbiji, online izdanje, prva strana udarna vest

otvoreno i nedvosmisleno za ministra u vladi republike pise da je nebitan

tv prva, nacionalna frekvencija, sitkom u udarnom terminu od 21,30

svetlana bojkovic i andrija milosevic se otvoreno sprdaju na racun botova, prevoza autobusom i sendvica

pa jel ima neko ko se danas nije zapisavao po SNS???????
 
]treba imati na umu DA SE BLIŽE IZBORI pa će i ovakve izjave biti sve češće . Motiv je da se kod krezubog dela populacije stvori utisak da SNS vodi rodoljubivu politiku .
Razlog je jednostavan , da se ne dopusti da prave rodoljubive stranke dođu na vlast .
[/B]
Američkom ambasadoru je jednostavno rečeno , sada jedi goomna , i on to bespogovorno odrađuje . Krezubi deo naroda misli eto kako je Vulin qurčevit i to je to .
Kada prođu izbori onda će VULIN DA JEDE Gomna i sve će biti po starom .

PS dok se vulin navodno suprostavlja americi , do tada vućko priča da će morati da pravi ustupke šiptarima .....pa ko koga onda tu ebe .

:think:

Ta varijanta sa "Izborima pred nama" je najverovatnija , ali nije daleko ni ona o "ustupcima Siftarima" ...
 
Ne mogu da verujem da je Skot pristao da se provlači kroz novine, samo da bi se skrenula pažnja sa tetke iz Kanade. Strašno!
Можда мало прецењујеш Скота. Он је трећеразредни дипломата, зато и јесте овде.
За њега је то премија, да се неко осврће на његова баљезгања, макар и неки тамо Срби...
 
Можда мало прецењујеш Скота. Он је трећеразредни дипломата, зато и јесте овде.
За њега је то премија, да се неко осврће на његова баљезгања, макар и неки тамо Срби...

Verovatno si u pravu. Američka diplomatija svakako rukovodi celokupnom Srpskom političkom estradom. Pogotovo kada čitav svet beži dalje od Soroša, naš predsednik iskazuje svoje priajteljske veze sa Sorošem. Očigledno da su svi Soroševci u našoj vladi. Dok jedino Vulin ima tetku u Kanadi i pokušavaju na sve načine da animiraju tu aferu koja zaslužuije zatvorsku kaznu.


Vučić sa Aleksom i Džordžom Sorosom: Želeli su da čuju...
 

Back
Top