У ПОСЛЕДЊОЈ ДЕЦЕНИЈИ БРОЈ ДОКТОРА НАУКА ПОРАСТАО ЗА 880%

Nisu samo doktori problem vec generalno postoji hiperprodukcija diploma, koje se sustinski kupuju na privatnim fakultetima i moze ih svako imati ko moze platiti. Ovakav sistem urusava i drzavne fakultete jer se i tamo drasticno srozavaju kriterijumi u borbi za samofinansirajuce studente. Onog trenutka kada je profit dosao u prvi plan, obrazovanje je postalo nebitno a vazan je papir i titula.
Drzava aktivno podstice ovakav vid kupovine diplome svojim potezima pa cak mnogi to i javno govore, da su kupili diplomu i nista im ne fali.

Diplomu sam dobila preko veze i NEMAM NAMERU DA RADIM

http://www.blic.rs/zabava/vesti/ja-sam-javna-licnost-ispovest-starlete-hit-na-fejsbuku-diplomu-sam-dobila-preko-veze/y7khe7j
 
Mnogo više dece ide na studije i završava fakultete nego ikada pre.
Grešite optužujući stranke da su krive za to jer nisu.
Svako ko se iole razume u dobijanje doktorske disertacije će vam to isto reći.
Posle fakulteta obavezno je polaganje Master-a, zatim moraš napisati par naučnih radova i publikovati ih , zatim zatražiti od fakulteta dozvolu za davanje doktorske disertacije na određenu temu i onda kada je dobiješ posle najmanje 6 meseci ili godinu dana čekanja moraš napisati taj isti rad pa ga potom predati i javno publikovati da je on svima dostupan , i čekati da se komisija smiluje da pogleda tvoj rad i onda da pomisli da je taj rad vredan nečega i da ti dozvoli da javno braniš svoj rad pred eminancijama sa fakulteta. Tek potom tvoj rad uvrštavaju među Naučne radove sa oznakom da si doprineo razvoju iste zajednice i onda tek dobijaš da si DR. . Uglavnom to je proces koji traje najmanje 5-6 godina oni koji sada daju svoju disertaciju su je započeli negde 2012-e. tek da znate.
 
I drzavni su isti... Obrazovanje u Srbiji je postalo piramidalna sema za uzimanje para.

To govori i o ekonomskom stanju

Да И то сам хтео да напишем. Цела прича око доктората је у парама. Факултети ( и државни и приватни) служе за узимање пара студентима и држави и онда стално смишљају нове програме и нове уписне рокове како би што више студената уписали и што више пара узели, па тако смишљају и докторске студије, јер су оне најскупље.

- - - - - - - - - -

Mnogo više dece ide na studije i završava fakultete nego ikada pre.
Grešite optužujući stranke da su krive za to jer nisu.
Svako ko se iole razume u dobijanje doktorske disertacije će vam to isto reći.
Posle fakulteta obavezno je polaganje Master-a, zatim moraš napisati par naučnih radova i publikovati ih , zatim zatražiti od fakulteta dozvolu za davanje doktorske disertacije na određenu temu i onda kada je dobiješ posle najmanje 6 meseci ili godinu dana čekanja moraš napisati taj isti rad pa ga potom predati i javno publikovati da je on svima dostupan , i čekati da se komisija smiluje da pogleda tvoj rad i onda da pomisli da je taj rad vredan nečega i da ti dozvoli da javno braniš svoj rad pred eminancijama sa fakulteta. Tek potom tvoj rad uvrštavaju među Naučne radove sa oznakom da si doprineo razvoju iste zajednice i onda tek dobijaš da si DR. . Uglavnom to je proces koji traje najmanje 5-6 godina oni koji sada daju svoju disertaciju su je započeli negde 2012-e. tek da znate.

Уф...уф...уф.... јадни доктори наука, намучили се много, а исти такви доктори наука им проценили да им је то скрибоманисање "научни рад".
 
tema je suvise ozbiljna da bi je obradjivao i komentarisao bilo ko iz dos stranaka. sve je povezano, a ds rezim je devastirao cega se dotakao, i jos vise

cesacemo se mi decenijama

- - - - - - - - - -

Da imamo ekonomiju jedne Norveske vecina bi se opredeljivala za posao i porodicu ..Ovako ,nema posla, svi studiraju i misle da je to put do nekog posla koga opet nema ...a i konkurencija je golema

da, i to je tacno. ima jos

- - - - - - - - - -

Mnogo više dece ide na studije i završava fakultete nego ikada pre.
Grešite optužujući stranke da su krive za to jer nisu.
Svako ko se iole razume u dobijanje doktorske disertacije će vam to isto reći.
Posle fakulteta obavezno je polaganje Master-a, zatim moraš napisati par naučnih radova i publikovati ih , zatim zatražiti od fakulteta dozvolu za davanje doktorske disertacije na određenu temu i onda kada je dobiješ posle najmanje 6 meseci ili godinu dana čekanja moraš napisati taj isti rad pa ga potom predati i javno publikovati da je on svima dostupan , i čekati da se komisija smiluje da pogleda tvoj rad i onda da pomisli da je taj rad vredan nečega i da ti dozvoli da javno braniš svoj rad pred eminancijama sa fakulteta. Tek potom tvoj rad uvrštavaju među Naučne radove sa oznakom da si doprineo razvoju iste zajednice i onda tek dobijaš da si DR. . Uglavnom to je proces koji traje najmanje 5-6 godina oni koji sada daju svoju disertaciju su je započeli negde 2012-e. tek da znate.

moj bliski rodjak je imao troskove preko 10.000E.
 
Da imamo ekonomiju jedne Norveske vecina bi se opredeljivala za posao i porodicu ..Ovako ,nema posla, svi studiraju i misle da je to put do nekog posla koga opet nema ...a i konkurencija je golema

Da bi imali ekonomiju Norveške,Švajcarske ili neke slične zemlje morate prvo imati Doktore,ekonomiste,menađžere i uopšte kvalifikovanu radnu snagu.Ukoliko tako nešto imate
upravo u Srbiji imaće posla preko glave.
 
Господине Франче, немојте срати.

Jel još uvek mislite na tranziciju a objasnio sam Vam. Šta Vam nije jasno,pa da pokušamo još jednom da razjasnimo? Jel hoćete da kažete da jedan dobar majstor
nema posla i to u Srbiji? Ja Vam kažem da u Srbiji ima VIŠE posla nego u CH.Pokušajte samo argumetovano da razgovarate,jer čestro to izbegavate.
 
Jel još uvek mislite na tranziciju a objasnio sam Vam. Šta Vam nije jasno,pa da pokušamo još jednom da razjasnimo? Jel hoćete da kažete da jedan dobar majstor
nema posla i to u Srbiji? Ja Vam kažem da u Srbiji ima VIŠE posla nego u CH.Pokušajte samo argumetovano da razgovarate,jer čestro to izbegavate.

Svajcarci masovno emigriraju u Srb.
 
Да И то сам хтео да напишем. Цела прича око доктората је у парама. Факултети ( и државни и приватни) служе за узимање пара студентима и држави и онда стално смишљају нове програме и нове уписне рокове како би што више студената уписали и што више пара узели, па тако смишљају и докторске студије, јер су оне најскупље.

- - - - - - - - - -



Уф...уф...уф.... јадни доктори наука, намучили се много, а исти такви доктори наука им проценили да им је то скрибоманисање "научни рад".

Tako je, sve ovo ima svoju genezu.

Na fakultetima su vec odavno veliki strucnjaci cije doktorate i clanke niko u svetu ne citira, pa im studenti svake godine stancuju publikacije da odrze doktorat.

Neki dan odem kod nekog zamnik javnog tuzioca, a on okacio dr., kojom naukom se taj bavi 30 godina i da li uopste odrzava doktorat je vrlo sumnjivo, jos gore

ko su ljudi koji to kontrolisu?
 
Шта си црни Буљарине згрешио па да мораш опет, по ко зна који пут, да идеш код заменика јавног тужиоца?

Зато теби не ваља правосуђе, што те уредно сваки пут доведу до заменика јавног тужиоца?


И..шта било? Јесте ли склопили нагодбу или идете на суд?
 
Шта си црни Буљарине згрешио па да мораш опет, по ко зна који пут, да идеш код заменика јавног тужиоца?

Зато теби не ваља правосуђе, што те уредно сваки пут доведу до заменика јавног тужиоца?


И..шта било? Јесте ли склопили нагодбу или идете на суд?

To je bas dobar primer doktorata. Uhvatili nekog lopova i svi koji su prijavljivali, pa i oni koji su pisali samo sluzbenu zabelesku pozvani da svedoce.

Efikasnost doktora je na nivou dok je radio sto gore to bolje.

Znaci napises zabelesku koja ode uz prijavi, a onda svedocis po njegovom diktatu neku glupost. Lopov moze da ceka dvesta godina dok se izredjaju svedoci,

a sud dok procita da vidi sta je relevantno moze da zatvori radnju sledecih godinu dana.

Nego mi se tvoja bulja ne svidja moraces da nadjes nekog drugog da te guzi.
 
20171013_104142.jpg
20171013_104142.jpg


Evo jedne od "posledica" porasta broja em doktora nauka em raznih diplomiranih...

Račun za struju - kamata na pretplatu... pitam "zaduženog" u EPS-u za davanje informacija kako to, kaže matematika i logika nemaju veze
 

Back
Top