Internet ne/vaspitanje

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.577
Nije bas posecen pdf ali tema mislim da bi trebala ovde biti,posto je net uzeo maha stvarno preterano,da se primetiti da sva pamet i sve sto smo nekad kupili s ulice i od starijih,sad potice sa pretrazivaca,ono sto me kopka,kako staviti ljudima do znanja pre svega mladima,da sve u buducnosti sto budu prenosili,kao svoje misljenje i znanje koje kupe po netu,vecina vec zna!?
Brz priliv nepotrebnih bezvrednih prolaznih informacija,nije kao kad se isprica vic koji traje,ako se prenese znana vest fail,ispala,bajat si,postavi se coveku pitanje i vec znas unapred programiran odgovor,cesto se desi neko dodje i prenese vest,ja samo ako ispratim naslov ili cujem na tvu koji je upaljen bzvz konstatujem da sam cuo,i sta sad o cemu dalje pricati,zaglibio svet mora biti u toku najbrzih informacija koje su na netu,dal ljudi kapiraju da decu vaspita ovaj raspad?mozda ce se sad naci neko da opovrgne tvrdnje,kao nece njegovo dete ovde zaglibiti,izvodimo ga u park,nije to tema,od toga nema nista,svi su vec u kalupu predvidljivi,to je poenta.
 
To je sve tacno. Informacijama bivamo programirani na duze staze tako da nase ponasanje postaje predvidivo. Koliko stravicnih psihopatih vesti prolazi svakog dana. Svaka zastareva u roku od dan, a mi sve to varimo dok ne postanemo ravnodusni. Na kraju prihvatimo nasilje i psihopatiju kao nesto poznato, neizbezno. Isto je i sa trendovima. Zamka za programiranje mladih mozgova kroz pop kulturu, spotove, modne piste, filmove, blogove, youtube. Kroz sve se provlaci jedna misija - pretvoriti ljude u pasivne uspavane robote.
 
Nije bas posecen pdf ali tema mislim da bi trebala ovde biti,posto je net uzeo maha stvarno preterano,da se primetiti da sva pamet i sve sto smo nekad kupili s ulice i od starijih,sad potice sa pretrazivaca,ono sto me kopka,kako staviti ljudima do znanja pre svega mladima,da sve u buducnosti sto budu prenosili,kao svoje misljenje i znanje koje kupe po netu,vecina vec zna!?
Brz priliv nepotrebnih bezvrednih prolaznih informacija,nije kao kad se isprica vic koji traje,ako se prenese znana vest fail,ispala,bajat si,postavi se coveku pitanje i vec znas unapred programiran odgovor,cesto se desi neko dodje i prenese vest,ja samo ako ispratim naslov ili cujem na tvu koji je upaljen bzvz konstatujem da sam cuo,i sta sad o cemu dalje pricati,zaglibio svet mora biti u toku najbrzih informacija koje su na netu,dal ljudi kapiraju da decu vaspita ovaj raspad?mozda ce se sad naci neko da opovrgne tvrdnje,kao nece njegovo dete ovde zaglibiti,izvodimo ga u park,nije to tema,od toga nema nista,svi su vec u kalupu predvidljivi,to je poenta.

Auu jbt nigde posle zareza odvojena rec, nego zbijeno, odmah posle zareza slepljena rec. I to sam te opomenuo juce i nista, dzabe nisi usvojio, pogledaj kako ti nepismeno deluje tekst. :roll::hahaha:

Da l si ti ikada u zivotu napisao CV ili neki zvanicni dokument ili tako nesto ozbiljnije? Jooj na sta li to licilo... :dontunderstand:

Drugo,
ali tema mislim da bi trebala ovde biti,
Ne moze se pisati TREBALA, trebam, trebas, glagol treba se ne menja po licima, to je izuzetno nepravilno i ruzno.

Ima samo TREBA I TREBALO, nema trebaLA, trebaMo, trebaM, trebaS, dakle, TREBALO je da napises "ali mislim da bi trebalo tema biti ovde".

Ne umes ni da napravis red reci u recenici, zar tolika nepismenost? :eek::worth: - "ali tema mislim da bi " ne, ne ne tako, ovako => "Mislim da bi tema", a ne tema mislim da bi... :roll: Zavrsio li si osnovnu?

Znaci tema treba da bude napravljena bla bla, ili tema bi trebalo da je napravljena da bla bla bla, nema trebala, trebam, trebas. Nauci to za sledeci put da ne bi pravio pajsera nepismenog od sebe i da ti se smeju i cude pismeni i obrazovani ljudi.

dal ljudi kapiraju da decu vaspita ovaj raspad?

:rtfm: Pise se pravilno Da l', jer je to skracenica od DA LI, dobro moze i bez apostrofa hajde - da l, ali moras L da odvojis od DA. Nema DAL, nego Da l'....Isto je i sa JE LI i skraceno je l'.

Pazi i sa ovim previdLJiv, lepse zvuci predvidiv, mada mislim da su dozvoljena oba oblika. Ali to ce da te povuce da napises svuda to LJ a u mnogim recima je nepravilno ili se redje koristi kao npr u zaposLJen, a treba zaposlen i slicno.

Ovo prvi put na forumu od milion poruka da si napisao 1 post od 5 reda da nije jedna recenica i naravno - kilo pravopisnih gresaka haha. :hahaha: I ovo ti je kritika sa stanovista osnovne skole, a ko zna neki profesor srpskog jezika koliko bi ti nasao gresaka i loseg reda reci u recenici.

I daj, majku, mu, posle, zareza, pravi, prazan, prostor, pa, tek, onda, nova, rec a ne ovako :
daj,majku,mu,posle,zareza,pravi,prazan,prostor,pa,tek,onda,nova,rec.
:mrgreen:

I totalno si promasio naziv teme, tj udovni post ti ne korelira sa nazivom teme. Ti zapravo govoris ovde o procesima prenosenja i upijanja znanja a ne o vaspitanju. Dakle, o obrazovnim procesima. Znaci to je ono pocev od gnoseologije/epistemologije iz filozofije pa sve do konkretizovanih stvari iz pedagoske psihologije.

Sto se tice analogije - "ulica - internet" sve je isto i jedno i drugo je izvor saznavanja informacija i u jednom i u drugom imas netacne i neistinite informacije, sujeverja, gluposti, teorije zavera i mitove, dakle nije to u pitanju kao faktor vec kvalitet i kvantitet informacija. Samo sto je na ulici to manje - i kvalitet i kvantitet. Na internetu je to vece - i sam kvalitet ali i sam kvantitet informacija.

I uvek je kvantitet prisutniji nego sam kvalitet, to je prosto tako. Nije tu internet nista kriv niti je ulica sta bolja.

Ali neko dok na internetu trazi PubMed naucne studije, ti npr ces citati viceve, a posle ti internet kriv. Neko na Krstarici diskutuje o naucnim temama, cita, uci, postavlja dobra pitanja iz kojih saznaje nesto novo, a neko kao ti pise gluposti na Ljisu i koristi forum za razbirigu prostog coveka koji uopste ne strci iz proste mase...

I posle kao jedan medij kao internet kriv... :whistling:

Brz priliv nepotrebnih bezvrednih prolaznih informacija,

Internet nije samo to. Internet je mnogo vise od toga. Ali ti ne shvatas. Tu je gore opisan problem kvaliteta i kvantiteta sadrzaja. E sad to sto ti projektujes na internet ono sto sami ti od interneta i trazis (bezvredne prolazne informacije koje su mitovi, sujeverja i gluposti) to je tvoja stvar a ne stvar interneta.

Kako li bi ti naucio decu na internetu nauce da razdvajaju zito od kukolja i znaju sta je kvalitetan sadrzaj a sta neistinit, bezvredan, nekvalitetan? Znam, nikako, jer ne znas ni sam, Nisi imao kapacitet da uvidis.

Da si imao kapacitet, za pocetak bi umeo da savladas, osnove pravopisa maternjeg jezika, koje se izucavaju u nizim razredima osnovne skole. A hteo bi da zadires u teme koje zahtevaju cak fakultet.

Pa nece da moze. Bolje se drzi onog tvog "hehe, je l pao neki sexic skoro? Pa jedan sex i proci ce ti to zapaljenje grla sto imas".
 
e sad i ti,ne vidis razliku izmedju ulicnog fakulteta i net vec vidjenog sablona,na ulici si mogao sresti razne ljude pokupiti zivotna iskustva,iz razlicih krajeva grada biti po njima vaspitan,mozda bi te se plasili ako si zemunac zbog ljube zemunca,ali,eto ti neta,dodje nolajfer i kaze de je taj ljuba ja da mu pokazem,e to je net,fejk pustaci mudasca komarca,copy/paste mozgovi,ocigledno da svako misli kako je iz neta izvukao najbolje,pa ocigledno nije,ovde nece priznati da ima pametnijih jer se iza ekrana moze praviti se lep i jak i savrsen,priliv tupih informacija ocigledan,pogledaj samo gore navlakusa naslove,POZNATI pevac,SLAVNA pevacica,e onda pametan klikne naivno i popusi
 
Poslednja izmena:
Moze i diploma biti korisna al obicno nije,iako je ta korist svima dostupna nije poenta ko ce je naci ko ne,nego da je jednolicna ,providna,izlizana a svi potenciraju da nije uzaludno protraceno vreme i lajk je tome dokaz kao vrednost
 
:per:
spanking-girl-727173.jpg
 

Back
Top