ŠVEDSKA DO 2023 ODBACUJE KEŠ IZ UPOTREBE

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Oni će prvi u svetu ukinuti – keš!

novac-2-750x430.jpg


Oni su već prvi u svetu po tome što sve više izbacuju gotov novac iz upotrebe. Sada imaju i datum – 2023. godine Šveđani će biti društvo bez gotovine.

Za pet godina, pokazuje studija, prodavnice verovatno neće ni hteti da prihvate gotovinu u toj zemlji.

Studiju je radio državni institut za tehnologiju KTH i u saradnji sa državnom ekonomskom školom.

Dvojica vodećih istraživača tvrde da će Švedska postati prvo društvo bez gotovine na svetu 24. marta 2023. godine.

Ipak, ima i onih koji upozoravaju da koliko god prodavnice planiraju da pređu potpuno na bezgotovinska plaćanja, potrošači su ipak ti koji su glavni pokretači ove promene.

https://www.krstarica.com/vesti/ekonomija/oni-ce-prvi-u-svetu-ukinuti-kes/



Veoma negativan trend, sav novac ce kontrolisati drzava i banke.

Nista manje nisam ni ocekivao od ludih Sveda, samo dal ce pre ukinuti kes il postati dzamahirija?:think:
 
Слажем се, то је ужасна одлука. У неким земљама, попут Сингапура, има продаваца који већ одбијају да прихвате новац у готовини.

Једино решење јесте да се јавност побуни против оваквих одлука. Ако то не уроди плодом, криптовалуте нуде могуће решење.
 
Е управо из ових разлога се надам јачању криптовалута. Јака криптовалута је ноћна мора преамбициозне државе, која је ноћна мора свих слободољубивих људи.

Hteo sam da kupim nekoliko Bitcoina sad u julu kada je bio onaj ostar pad cena.

Znao sam da ce rasti, ali nisam.

Narastao sa 1900$ na 5300$ u medjuvremenu:D
 
Bolesno drustvo ispranog mozga :pop: .Odvratno. :pop:

Kompletan protok novca ce kontrolisati vlasnici banaka (ne direktori vec vlasnici po cijem nalogu direktori rade) i drzava.Nece postojati sloboda.Takodje 100% ce biti cipovani = primorani na nosenje stalno kartica sa sobom jer se sve placa njima.
Zig zveri,potpuna kontrola ljudi.Sacuvaj Nas Boze i sakloni tog satanistickog sistema bez slobode :pop: .
 
Е управо из ових разлога се надам јачању криптовалута. Јака криптовалута је ноћна мора преамбициозне државе, која је ноћна мора свих слободољубивих људи.

Hteo sam da kupim nekoliko Bitcoina sad u julu kada je bio onaj ostar pad cena.

Znao sam da ce rasti, ali nisam.

Narastao sa 1900$ na 5300$ u medjuvremenu:D

Kolege, uozbiljite se. Kakva su to levičarska razmišljanja?
 
Sad se vise ne bavimo ekonomskim levo desno nego civilnim slobodama pored kojih postoje i politicke.

Znaci u totalu 3 skale.


Sto se teme tice, ne bih voleo da sutra neko dodje i kaze zabranjen kes (kako nasi implementiraju Evropske zakone, ipak sa druge strane mi smo sigurni jos dugo)

Iz razloga sto to daje jos vise moci politickom establismentu (citaj drzavi).
 
Пригодна песмица:


Ако си јак, они су јачи ако си брз, они су бржи они знају гдје станујеш гдје љетиш и гдје зимујеш и зато знај кад ти дође момака пар ни добро јутро, ни добар дан само: дам, дам, дам, дам...
 
putin je ovih dana dao misljenje da ukidanje kes para i prelazak na digitalno znaci nove prevare pljacke i rizike

pa ti vidi, zar neko misli da ce onaj ko ima tastaturu sa parama kao soros da ne iskoristi priliku? smesno

Za razliku od polivinil ploča koje se grebu i kaseta koje je lako iskopirati preko običnih kasetofona,
mi vam nudimo CD kao novi medij čija je tehnologija za kopiranje preskupa za pojedinca....
1988

:rotf:
 

Back
Top