Komunalnom policijom za SPAS BUDŽETA

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
34407145.jpg


Gradjani Srbije gubitnici Petooktobarske Tranzicije (čitaj - ceo narod) primorani su da se snalaze kako znaju i umeju.
Ulična prodaja polovnih stvari biće za par dana osujećena po svim poznatim pijačnim i ostalim platoima.
Spremni su da HITLEROVSKI pakuju i robu ali ovaj put I LJUDE u kamione.
Spakujte šta vredi i valjajte preko interneta ako ga imate.

corax.jpg


SVAKA ČAST NA REFORME - OVO AKO NE SPASI BUDŽET OD GUBLJENJA LIČNIH KARATA JA NE ZNAM ŠTA ĆE?

p.s. pre nego krenete o SIVOJ EKONOMIJI zakašljite se na DEPO-om, izgore ko da ga NATO bombardovao - a ni ne popravljaju ga
 
u nedleju sisao sam kolima sa parkinga i nisam presao 20 m iskoci pandur ispred mene ,krio se iza drugih kola "Niste vezali pojas" 2500 ili 5000 ako ne platim za osam dana.Na uplatnici pise budzet ako na to mislis

tako se kriju iza bus-eva na pocetnoj stanici, na savskom trgu...nema ih uvek ali sam ih vidjala...pred neke izbore su najaktivniji (valjda budzet da se puni)
ili kod vukovog spomenika...kad sam zgazila na prelaz, bilo je zeleno i na pola se upali crveno...on iskoci niotkud, ko duh sa sekirom, i kaze
`presli ste na crveno, automobili su bili krenuli`...
ja `nije tacno, a i automobili jos uvek stoje...`
on `kazna toliko i toliko, zalite se...` (i smeje se)
ja `svaka ti cast bato...`

tako da....ne birati sredstva da se napuni budzet, jer za svasta nesto treba...evo kako novopecenom srbinu urgentno dodelismo pasos pa evo i grdne milione za snimanje filma...
ocekujem da ce uskoro i premija na lotou izaci (naravno, dobitnik kao ne sme u javnost....samo u nasoj zemlji ne sme, svuda su poznati)

i tako:tajna:
 
Trebalo je da odbijem?
To su bila jedina moja 3 meseca sa platom za vise od 5 godina.

Ideja moje prethodne poruke nije bila toliko u naplati poreza nego u uredjenosti. Neka prodaju - ali neka ne smetaju drugima da prolaze.


Nije trebalo, nisam to ni rekla.
Da li misliš da je stajanje napolju po svim vremenskim uslovima,
njihova zabava ili slamka spasa u opstanku za život?

Ti ne znaš njihove životne priče, nemoj da ih osuđuješ....
Live and let live...
 
i vlast se poziva na `uredjenost`
ustvari je samo i jedina ideja - naplatiti porez
da nije tako, komunalna bi osim ulicnih prodavaca terala sa ulica i prosjake - od prosjaka bukvalno ne moze da se prodje ulicama i u prevozu

Neka komunalci uzmu da barem izbace napolje gnjaveze iz prevoza. Oni ionako ne placaju prevoz. Ne moraju jos i da zaradjuju na neplacanju.
 
Ma, pogledajte Bulevar kralja Aleksandra kod Cvetkove pijace... Pa, to je postalo leglo zaraze. Potpuno su okupirane i zelene površine i klupe i staze... ceo asfaltni deo između pijace i tramvajske stanice prekriven je polovnim stvarima. Nit je lepo, nit je higijenski. To mora da se raščisti, a ljude da upute na neki buvljak ili odrede prostor za takvu vrstu prodaje.
 
Puno ljudi učestvuje u tom lancu SECOND-HAND kuporpdaje...
Nacionalne manjine, nacionalne veličine, nepismeni, polupismeni, školovani
Najvažnije je da se sve komšije sretnu na tim mestima i bravari i električari i advokati i lekari i zlatari i moleri... ma za svakog po nešto
Razmenjuju se iskustva i telefoni prodavaca koji deo robe ne iznose... jer nisu ludi...

KINESKI AMBASADOR SE OGLASIO
pa sad prc moj...

domaći miševi priznali da će ipak omogućiti neke lokacije...

AMERIKA PA SE NE ZAJEBAVA SE SA KINOM
a naši miševi znaju šta je Amerika - bar po onom ubrzanom kursu za ekonomske hitman-e

- - - - - - - - - -

Na kraju krajeva, dragi naši mišovi iz vlasti, ako ćemo u EU onda da priznamo
- da im centralne ulice za turiste liče na vašar iz Šapca, niko nema sterlinu površinu
- a da su im lokacije za second-third-fourth-hand artikle dostupne na više mesta gde svi oni sa ONOLIKIM platama ipak kupuju

- - - - - - - - - -

buvljak.jpg
 

Back
Top