Zanemarivanje

Kako reagujete kad se osećate zanemareno? O kome god da se radilo, partneru, roditeljima, prijateljima, kako reagujete kad osećate da vas zanemaruje emotivno bliska osoba?

isto kao kada me miluju...naucis vremenom da su ljudi koristoljubivi dok im trebas, a posle glumis malo krpu da bi te odjebali skroz jer koji q ce ti taki ladno toplo u zivotu
 
Kako reagujete kad se osećate zanemareno? O kome god da se radilo, partneru, roditeljima, prijateljima, kako reagujete kad osećate da vas zanemaruje emotivno bliska osoba?

ja pitam, ako mi neshto nije jasno , jednostavno pitam i zakljuchujem posle odgovora.
veci mi je problem shto neki dragi mi ljudi misle da ih zanemarujem, a to ne radim namerno, nekako nisam bash vichna pokazivanju emocija, ili preteram ili delujem hladno...neki balans mi nedostaje :jogurt:
 
Kako reagujete kad se osećate zanemareno? O kome god da se radilo, partneru, roditeljima, prijateljima, kako reagujete kad osećate da vas zanemaruje emotivno bliska osoba?

obrnuo bih pitanje -
da li ti koji se osećaju zanemareno poštuju potrebu za osamom druge strane?
recimo ne volim da me devojka zivka u vreme kada odmaram, slušam muziku i slično.
onda ona postaje nervozna, besna, ispada da je zanemarujem, ali šta je sa mojim potrebama i da li ih ona poštuje?
 
obrnuo bih pitanje -
da li ti koji se osećaju zanemareno poštuju potrebu za osamom druge strane?
recimo ne volim da me devojka zivka u vreme kada odmaram, slušam muziku i slično.
onda ona postaje nervozna, besna, ispada da je zanemarujem, ali šta je sa mojim potrebama i da li ih ona poštuje?

Ja prva imam potrebu za osamom. Ne radi se o tome, nego da neko ko ti znači više vremena provodi sa Žikom, Mikom, Perom, mamom, tatom, batom nego s tobom. I to nemerljivo više.

Ako, recimo, tvoje potrebe izazivaju moje frustracije, onda je najbolje svako svojim putem, i široki nam drumovi, zar ne?
 
Ja prva imam potrebu za osamom. Ne radi se o tome, nego da neko ko ti znači više vremena provodi sa Žikom, Mikom, Perom, mamom, tatom, batom nego s tobom. I to nemerljivo više.

Ako, recimo, tvoje potrebe izazivaju moje frustracije, onda je najbolje svako svojim putem, i široki nam drumovi, zar ne?

Koliko njegova potreba da provodi vise vremena sa Zikom, Markom itd. izaziva frustracije kod tebe
toliko i tvoja potreba da stalno bude pored tebe izaziva frustracije kod njega..

Nema leka za to..to su razlike u karakteru i jedino sto ti preostaje je da se prilagodis i popustis sa pritiskom ukoliko ti je stalo...
 
Pricamo o bliskim ljudima, tako... jer za one malo dalje i ne marimo.
Recimo, zanemaruje me bliska prijateljica. Kako? Ne javlja se duze vreme. Ni ja njoj, besna sam zato sto je poslednji put naglo prekinula vezu i od onda je nema. Sa onom drugom imamo dogovor da se vidimo u toku ove nedelje, ali nema ni nje. Znaci, one mene zanemaruju :think:
Ne, jer one su moje bliske prijateljice, mi se dobro poznajemo, verujemo jedna drugoj i ja znam da za sve postoji neki dobar razlog. Prvom prilikom cemo se cuti, videti i to je to.
Zato istu takvu slobodu "zanemarivanja" imam i ja. Zivimo ubrzano, previse obaveza, nedelja prodje kao dan, cesto se ne setim ni rodjendana neke bliske osobe, ali se uvek kasnije nadje vremena da se sve nadoknadi.

Isto vazi i za partnera. Godisnjica je, ili bilo sta drugo, a on zaboravio... Nije mi se cak ni javio danas.. Pa dobro, ja cu njemu onda.

Ludo je trositi vreme ljuteci se jedni na druge, nema se vremena za to.
- Pretpostavka je majka svih zaheba. Razlog uvek postoji i ako verujem tim ljudima, ne moram ni da znam koji je.
Bogatstvo je imati takve prijatelje.

:ortakinje:
 
Postoji nešto što se zove kompromis. Ako je druga strana u fazonu "my way or the highway", onda meni ništa drugo ne preostaje nego da potražim nekog ko je ipak skloniji kompromisu. Sve drugo čini da se osećam kao krpa koja visi na čiviluku, pa kad zatreba za nešto bude skinuta s čiviluka, a kad više ne treba bude vraćena na čiviluk.

Ja nisam krpa, i ne visim na čiviluku, Ni za koga na ovom belom svetu.
 
Ako, recimo, tvoje potrebe izazivaju moje frustracije, onda je najbolje svako svojim putem, i široki nam drumovi, zar ne?

bojim se da je to neki realni ishod, s tim što bih dodao da se ne mora baš žuriti sa prekidom ako izvesna doza obostranog zadovoljstva kada smo zajedno postoji. uživati još malo u tome.

a nije loše imati u vidu i da su neki od mogućih uzroka "zanemarivanja" - napor kao i zasićenje. to ne znači da osobi nije stalo, već želi odnos slabijeg intenziteta

prigodna pesma :lol:
 
Jeste, druže Boljarine, ja sam jedna giga mega egocentrična osoba koja se smori kad je zanemariju, a u duhu sopstvene egocentričnosti - izgledam kao milion dolara, pametnica sam, i lagano mi je da privučem onog koga želim, a vrlo sam izbirljiva,ne vidim nijedan jedini razlog da se zadržavam pored tog što me zanemaruje. Lepo odlepršam dalje. Pa valjlda će se i meni posrećiti da mi zapadne neko dovoljno interesantan da mi zadrži pažnju, dovoljno strastven u krevetu, zaradjuje svoju kintu, lepo izgleda, a voli mene i samo mene, pazi me, mazi me i zove me Djordje.

Prigodna pesma

 
Samo kazem da uvek postoji razlog zasto neko nekoga zanemaruje ili smara,

a od realne procene razloga zavisi odnos prema drugima.

Egocentricne procene retko za rezultat imaju realnu procenu
 
Svako zasto ima svoje zato. Dobro, otkrili smo toplu vodu.
Egocentricni ljudi se ne zamaraju procenama, urade, pogrese, otresu prasinu i nastave dalje. Svaka skola se placa, ali se i isplati. Mnogi, uh ko je suprotnost egocentriku? Skroman? Ne znam, dakle svejedno, znam mnoge koji su triput merili i jednom sekli, pa se zahebali.Kakvo je to tek ludilo u glavi, pa kako, pa zasto?! A ishod isti. Mozes da procenjujes do besvesti, nema tu sigurnog ishoda. Bitno je da naucis da ustanes kad padnes.
 
Kako reagujete kad se osećate zanemareno? O kome god da se radilo, partneru, roditeljima, prijateljima, kako reagujete kad osećate da vas zanemaruje emotivno bliska osoba?
Bez obzira što je to jedno bolno iskustvo ,ne forsiram prisilni kontakt i priču .Možda postoji razlog zašto se neko otuđio od nas,čak i kada ga nismo svesni.A moguće je da nekom privremeno treba mir i tišina,mi ga svojim prisustvom remetimo.Jer,ništa se ne dešava bez razloga.
Imam i ja perioda kada se distanciram od svih.Da li mi to neko zamera?Verovatno .
 
Bez obzira što je to jedno bolno iskustvo ,ne forsiram prisilni kontakt i priču .Možda postoji razlog zašto se neko otuđio od nas,čak i kada ga nismo svesni.A moguće je da nekom privremeno treba mir i tišina,mi ga svojim prisustvom remetimo.Jer,ništa se ne dešava bez razloga.
Imam i ja perioda kada se distanciram od svih.Da li mi to neko zamera?Verovatno .
 

Back
Top