ВАСПИТАЊЕ: Директор шамаром спречио тучу ученика?

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.528
ВАСПИТАЊЕ: Директор шамаром спречио тучу ученика?
Аутор: мондо.рс
Након туче двојице ђака у ОШ "Никола Тесла" у београдској Раковици, догодио се инцидент с - директором.

11.10.2017. | 09:14 > 09:19 57 А- А А+
ИлустрацијаФото: Yоутубе/сцреенсхот Илустрација
Станислав Стевуљевић, који је на челу те установе, физички је насрнуо на ученика који је батинама до крви повредио другог ученика, пише таблоид "Курир".Директор демантује да је било шамара, али не негира физички контакт с учеником.

Школа песничења
У близини ОШ "Никола Тесла" крајем септембра дошло је до масовне туче, у којој је учествовало више дечака, бивших и садашњих ученика ове школе. У овој тучи једном четрнаестогодишњем дечаку повређена је аркада и он је колима Хитне помоћи превезен у Ургентни центар. Директор Станислав Стевуљевић истакао је тада да се туча није догодила у школи, већ у парку који је у близини и да су о свему обавестили и полицију и родитеље.
У Основној школи "Никола Тесла" у београдској општини Раковица јуче су се потукла двојица ђака седмог разреда, након чега је, како тврди очевидац догађаја, директор те школе Станислав Стевуљевић ошамарио једног од ученика који су учествовали у тучи.

"Ученици седмог разреда М. М. (13) и М. Ј. (13) посвађали су се, а онда и потукли. Директор је наишао и ошамарио једног од њих. Избио је читав скандал. Ученик који је ударен је отишао кући и испричао својим родитељима шта се десило. Они су одмах након тога ангажовали адвоката, који је директору припретио тужбом. Све је ово врло непријатно и за професоре, и за ђаке, и за углед школе", прича један од родитеља чије је дете посматрало овај инцидент.

Туча деце код школе у Раковици, има повређених!
С друге стране долази другачија верзија приче. Директор Стевуљевић у разговору за београдске новине тврди да ученика није ошамарио, већ "само мало одгурнуо".

"Какав шамар, молим вас?! Никога нисам ударио. Позвали су ме јер је избила туча. У ходнику сам затекао само М. М., који ми је деловао озбиљно повређен. Из уста му је текла крв. Рекао ми је да га је М. Ј. ударио у нос. Никад у животу нисам видео толико крви... Свашта сам помислио. У том тренутку појавио се и М. Ј., који му је и нанео те повреде. Био сам ван себе. Плашио сам се да поново не избије туча. Можда сам дечака мало гурнуо, желео сам само да се склони. Рекао сам му да ме сачека на другом месту", објашњава Стевуљевић, који признаје да је тим поводом с њим контактирао адвокат ког су ангажовали дечакови родитељи.

"Дечак је сам отишао кући, а онда ме је позвао адвокат и рекао да ће да ме тужи. Мислим да је то ван сваке памети, али шта да радим. То се једноставно није десило! То могу да потврде и бројни ученици који су били у ходнику у том тренутку", наглашава директор.

Повређеног М. М. отац је превезао у Институт за мајку и дете.
http://mondo.rs/a1047625/Info/Beogr...cebook&utm_medium=social&utm_campaign=mondofb

Mене је то ''наставничко насиље'' закачило у основној школи и то у периоду до 4-5 разреда, касније и у средњој тога више није било.
Имали смо најлепшу најмлађу наставницу у школи, и сви учитељи/наставници су се мотали око ње, а већ тада су одељења имала скоро 40 ученика и догурали до 7-8 одељења у једном разреду.
Међутим та нежна учитељица је знала да те ухвати за зулуф, па онда као Вишекруна да ти лупи поврати или два везана шамара и ако пријавиш родитељима, тек онда најебеш.

Данас родитељи у тој истој школи имају само један проблем, а то су ромска деца. Не знам зашто им ромска деца сметају, али желе да се оформе посебна одељења за њих.
Наводно не могу да прате наставу као друга деца и потреба им је посебна пажња.
Ни то нису решили, а онда су дошла мигрантска деца која тек не знају српски нити цивилизацијске норме ове средине.
 
Која је ово замена теза, немам речи.

Сломио детету нос, па још оптужио директора да га је ошамарио.

Па и да јесте, није му главу откинуо.

Заслужио је много горе, да следећи пут пази кад дигне руку на некога.

А сада ће по новом закону и родитељи прекршајно одговарати за поступке своје деце, па ће ангажовати адвокате не да нападају друге, него да бране себе и своје дете.

Смрадови мали, бре, понашају се као разбојници по школама, а неко све то мора ћутке да гледа.

После тражимо Алексин закон, али касно.
 
Е, да, заборавих да прокоментаришем брижну маму.

Уместо да га је и сама налемала кад је дошао кући, а да се у школи поспе пепелом, и оде у болницу да посети повређено дете, она се још ку...

Стварно ме излуђују овакве ствари, почела сам и да псујем.

- - - - - - - - - -

Није баш ок

Шта није ок?

А ок је кад он детету сломи нос?

Чак и не мора да му сломи нос, не сме, бре, у школи нико да ми бије дете, као што ни оно не бије своје вршњаке, шта ту није јасно.

Кад је мангуп, мораће да трпи последице.
 
Е, да, заборавих да прокоментаришем брижну маму.

Уместо да га је и сама налемала кад је дошао кући, а да се у школи поспе пепелом, и оде у болницу да посети повређено дете, она се још ку...

Стварно ме излуђују овакве ствари, почела сам и да псујем.

- - - - - - - - - -



Шта није ок?

А ок је кад он детету сломи нос?

Чак и не мора да му сломи нос, не сме, бре, у школи нико да ми бије дете, као што ни оно не бије своје вршњаке, шта ту није јасно.

Кад је мангуп, мораће да трпи последице.

Roditelji nasline dece uvek reaguju krijuci se iza advokata i tuzbi jer znaju da su im deca debili i da su oni (roditelji) za to krivi.

Inace ta skola je oduvek bila problematicna po pitanju tuca i kojekakvih drugih sumnjivih radnji medju ucenicima.
 
Против сам било каквог насиља

Добро, кад ти дете дође разбијеног носа из школе, ти му реци да си против било каквог насиља.

- - - - - - - - - -

У Србији би требало више да се отвара приватних школа. У приватним школама не би било оваквог манијачења већ би се пазило која се деца примају а примљена деца би била заштићена од насиља.

То је бајка.

У приватне школе ће ићи имућна деца, којој управе исто неће смети ништа, јер родитељи дају озбиљне паре за школу.

Само родитеље по џепу и ушима,нема другог решења.
 
ВАСПИТАЊЕ: Директор шамаром спречио тучу ученика?
Аутор: мондо.рс
Након туче двојице ђака у ОШ "Никола Тесла" у београдској Раковици, догодио се инцидент с - директором.

11.10.2017. | 09:14 > 09:19 57 А- А А+
ИлустрацијаФото: Yоутубе/сцреенсхот Илустрација
Станислав Стевуљевић, који је на челу те установе, физички је насрнуо на ученика који је батинама до крви повредио другог ученика, пише таблоид "Курир".Директор демантује да је било шамара, али не негира физички контакт с учеником.

Школа песничења
У близини ОШ "Никола Тесла" крајем септембра дошло је до масовне туче, у којој је учествовало више дечака, бивших и садашњих ученика ове школе. У овој тучи једном четрнаестогодишњем дечаку повређена је аркада и он је колима Хитне помоћи превезен у Ургентни центар. Директор Станислав Стевуљевић истакао је тада да се туча није догодила у школи, већ у парку који је у близини и да су о свему обавестили и полицију и родитеље.
У Основној школи "Никола Тесла" у београдској општини Раковица јуче су се потукла двојица ђака седмог разреда, након чега је, како тврди очевидац догађаја, директор те школе Станислав Стевуљевић ошамарио једног од ученика који су учествовали у тучи.

"Ученици седмог разреда М. М. (13) и М. Ј. (13) посвађали су се, а онда и потукли. Директор је наишао и ошамарио једног од њих. Избио је читав скандал. Ученик који је ударен је отишао кући и испричао својим родитељима шта се десило. Они су одмах након тога ангажовали адвоката, који је директору припретио тужбом. Све је ово врло непријатно и за професоре, и за ђаке, и за углед школе", прича један од родитеља чије је дете посматрало овај инцидент.

Туча деце код школе у Раковици, има повређених!
С друге стране долази другачија верзија приче. Директор Стевуљевић у разговору за београдске новине тврди да ученика није ошамарио, већ "само мало одгурнуо".

"Какав шамар, молим вас?! Никога нисам ударио. Позвали су ме јер је избила туча. У ходнику сам затекао само М. М., који ми је деловао озбиљно повређен. Из уста му је текла крв. Рекао ми је да га је М. Ј. ударио у нос. Никад у животу нисам видео толико крви... Свашта сам помислио. У том тренутку појавио се и М. Ј., који му је и нанео те повреде. Био сам ван себе. Плашио сам се да поново не избије туча. Можда сам дечака мало гурнуо, желео сам само да се склони. Рекао сам му да ме сачека на другом месту", објашњава Стевуљевић, који признаје да је тим поводом с њим контактирао адвокат ког су ангажовали дечакови родитељи.

"Дечак је сам отишао кући, а онда ме је позвао адвокат и рекао да ће да ме тужи. Мислим да је то ван сваке памети, али шта да радим. То се једноставно није десило! То могу да потврде и бројни ученици који су били у ходнику у том тренутку", наглашава директор.

Повређеног М. М. отац је превезао у Институт за мајку и дете.
http://mondo.rs/a1047625/Info/Beogr...cebook&utm_medium=social&utm_campaign=mondofb

Mене је то ''наставничко насиље'' закачило у основној школи и то у периоду до 4-5 разреда, касније и у средњој тога више није било.
Имали смо најлепшу најмлађу наставницу у школи, и сви учитељи/наставници су се мотали око ње, а већ тада су одељења имала скоро 40 ученика и догурали до 7-8 одељења у једном разреду.
Међутим та нежна учитељица је знала да те ухвати за зулуф, па онда као Вишекруна да ти лупи поврати или два везана шамара и ако пријавиш родитељима, тек онда најебеш.

Данас родитељи у тој истој школи имају само један проблем, а то су ромска деца. Не знам зашто им ромска деца сметају, али желе да се оформе посебна одељења за њих.
Наводно не могу да прате наставу као друга деца и потреба им је посебна пажња.
Ни то нису решили, а онда су дошла мигрантска деца која тек не знају српски нити цивилизацијске норме ове средине.

Izbaciti sve kamenjarce koji se biju po školama. Osnovati školu koja će da prima učenike koji vole da se biju. Ako roditelji imaju takvu decu neka se pomire sa sudbinom da će im deca ići u neku tamo školu za probleme. Ako su roditelji bogatiji ili puni "veza" neka upišu decu u privatne škole. Rešen problem. Svako nasilje u školi na nivou batina kažnjavati isključivo izbacivanjem nasilnog deteta iz škole.
 
Ono kada dodjem kuci i objasnjavam roditeljima da sam dobio slabu ocenu, ukor, prekor, bilo koju kaznu jer me ucitelj, uciteljica mrze. Odgovor roditelja: "Jeste, od sve dece bas tebe mrze", uz kaznu ili batine. Nije postojala teorija da se izvucem za neku losu vest iz skole. Za tucu, bilo da sam izazvao ili bio izazvan ili da sam gledao, ako bih bio uhvacen i ako bi ucitelji rekli roditeljima, nije postojalo nista sto bi me izvuklo. Nije mi jasno kako neko moze opusteno da gleda kako sopstveno dete izrasta u dripca i da nista ne cini povodom toga. Ne znam da li odgajamo generaciju neznih pahuljica koji ne smeju biti sputani u sopstvenim hirovima da se ne bi slucajno naljutiili i imali traume za citav zivot. Imam i sam dete, znam da ce doci vreme kada cu se susresti i sa ovakvim stvarima kao roditelj, nadam se da cu postupiti kako treba.

Sto je najgore, ovog direktora znam, covek je cenjen i nije neki divljak kakvim pokusavaju pojedini mediji da ga predstave.
 
BOLJE DA TE BIJEM ZDRAVOG NEGO DA TE VOLIM SAKATOG

SLAŽEM SE!

- - - - - - - - - -

Ehej, šta su popovi radili deci po školama.... čučali na kukuruzu, brajko moj...
Subotom se delile batine za celu nedelju pa se ti češi...

A ne... oće mobilni, oće patike a onda grupno da napada žrtvu...
I RODITELJE DA TUČEMO

- - - - - - - - - -

a direktor da nadje WI-FI ometač pa kur moj signal za dogovaranje
ko snima nastavnika da leti iz škole

sutra će tako da slika kolege pa da izvlači iz konteksta kao on ima fotku za druge a drugi nemaju fotku za njega šta radi

- - - - - - - - - -

Podržavam direktora škole. Kad ih nisu roditelji vaspitali mora on po skraćenom postupku. A skraćeni postupak uvek podrazumeva vanredne mere.

i povećajte čoveku platu - recimo MATERINSKI DODATAK ili tako nekako...

- - - - - - - - - -

Covece, u moje vreme ako te profesor osamari po zasluzi nisi ni smeo to da kazes roditeljima. Da ne bi dobio jos jednu porciju kod kuce! A ovi angazuju advokata. Dripcine.

baš tako!
da li bi angažovali advokata da su deca osakatila vršnjaka?
Čime je zaslužio njihovu uličarsku pravdu?
SLEPČINE BAHATE

Posle bi bilo - SMENITE DIREKTORA JER JE DOZVOLIO... MORE UDRI I RODITELJE I ADVOKATE
 
Ono kada dodjem kuci i objasnjavam roditeljima da sam dobio slabu ocenu, ukor, prekor, bilo koju kaznu jer me ucitelj, uciteljica mrze. Odgovor roditelja: "Jeste, od sve dece bas tebe mrze", uz kaznu ili batine. Nije postojala teorija da se izvucem za neku losu vest iz skole. Za tucu, bilo da sam izazvao ili bio izazvan ili da sam gledao, ako bih bio uhvacen i ako bi ucitelji rekli roditeljima, nije postojalo nista sto bi me izvuklo. Nije mi jasno kako neko moze opusteno da gleda kako sopstveno dete izrasta u dripca i da nista ne cini povodom toga. Ne znam da li odgajamo generaciju neznih pahuljica koji ne smeju biti sputani u sopstvenim hirovima da se ne bi slucajno naljutiili i imali traume za citav zivot. Imam i sam dete, znam da ce doci vreme kada cu se susresti i sa ovakvim stvarima kao roditelj, nadam se da cu postupiti kako treba.

Sto je najgore, ovog direktora znam, covek je cenjen i nije neki divljak kakvim pokusavaju pojedini mediji da ga predstave.

Ко их васпитава; улица? Родитеље и не виђају. Родитељи су им "снабдјевачи", и ту почиње и завршава њихов однос.
 
Narode, idemo da podržimo direktora!

- - - - - - - - - -

Данас родитељи у тој истој школи имају само један проблем, а то су ромска деца. Не знам зашто им ромска деца сметају, али желе да се оформе посебна одељења за њих.
.

To su oni što žive na ciganski način ali bez ciganskog dostojanstva, samo pare
Pustiš ih da ispljuju Rome a onda malo pročešljaš kojim metodama se baš oni "čestiti" služe.

Takvi kad vide novčanicu njima se menja svest u deliću sekunde
Nije važno dal nečijem detetu daju bajato ili naplaćuju skuplje ili zavrću kusur uz galamu
Bolesno i zaista postoje

50_lice.jpg
 
Poslednja izmena:
rešenje je prosto...uvesti paprene novčane kazne za roditelje i ukinuti nemogućnost izbacivanja iz škole. slažem se da je osnovno obrazovanje obavezno ali neka naprave jednu specijalnu školu za male huligane poput sivog doma

nikad ne znaš ko će biti ministar policije...
svi ga zapamtili kako obijao trafike...
 

Back
Top