prirodno matematicki fakltet

soru1

Početnik
Poruka
1
Zanimaju me kakvi su kriterijumi za pis na pmf ali i tokom studiranja. Inace 3. sam godina gimnazije prirodnog smera. Cuo sam da se ta matematika dosta razlikuje od ove u srednjoj i osnovnoj pa je dosta ljudi odusalo,zanima me kako se to razlikuje? Takodje me zanima da li je za dobar uspeh potrebna izuzetna inteligencija (za matematiku) ili je dovoljna i neka sredja, naravno sve uz redovan rad. Ako ima nekoga ko studira pmf ili ga je zavrsio, da mi odgovori na pitanja.

P.S. ne zanima me informatika.

Hvala u napred!
 
Zanimaju me kakvi su kriterijumi za pis na pmf ali i tokom studiranja. Inace 3. sam godina gimnazije prirodnog smera. Cuo sam da se ta matematika dosta razlikuje od ove u srednjoj i osnovnoj pa je dosta ljudi odusalo,zanima me kako se to razlikuje? Takodje me zanima da li je za dobar uspeh potrebna izuzetna inteligencija (za matematiku) ili je dovoljna i neka sredja, naravno sve uz redovan rad. Ako ima nekoga ko studira pmf ili ga je zavrsio, da mi odgovori na pitanja.

P.S. ne zanima me informatika.

Hvala u napred!

pazi od matematike se neces leba najesti. Jedino ako nisi vrhunski matematicar. To je slabo placeno i nezahvalno zanimanje. Nije lose se baviti verovatnocom i kriptografijom, to su dve oblasti u kojoj ima love. A najbolje ti je da upises hemiju. Fizicka hemija u bg. ili neka glupost tipa elektrotehnike. Matematika ti uvek moze biti hobi. I matematika na faksu ti je bubanje napamet. ucis napamet aksiome teoreme. I kad to ekstra savladas onda pokusavas nesto cool da dokazes. Zabavno ali slabo placeno. Ne isplati se
 

Back
Top