prirodno matematicki fakltet
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: prirodno matematicki fakltet

Nov član
    Učlanjen
    11.10.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano prirodno matematicki fakltet

Zanimaju me kakvi su kriterijumi za pis na pmf ali i tokom studiranja. Inace 3. sam godina gimnazije prirodnog smera. Cuo sam da se ta matematika dosta razlikuje od ove u srednjoj i osnovnoj pa je dosta ljudi odusalo,zanima me kako se to razlikuje? Takodje me zanima da li je za dobar uspeh potrebna izuzetna inteligencija (za matematiku) ili je dovoljna i neka sredja, naravno sve uz redovan rad. Ako ima nekoga ko studira pmf ili ga je zavrsio, da mi odgovori na pitanja.

P.S. ne zanima me informatika.

Hvala u napred!

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    343

Podrazumevano Re: prirodno matematicki fakltet

Citat Original postavio soru1 Pogledaj poruku
    Zanimaju me kakvi su kriterijumi za pis na pmf ali i tokom studiranja. Inace 3. sam godina gimnazije prirodnog smera. Cuo sam da se ta matematika dosta razlikuje od ove u srednjoj i osnovnoj pa je dosta ljudi odusalo,zanima me kako se to razlikuje? Takodje me zanima da li je za dobar uspeh potrebna izuzetna inteligencija (za matematiku) ili je dovoljna i neka sredja, naravno sve uz redovan rad. Ako ima nekoga ko studira pmf ili ga je zavrsio, da mi odgovori na pitanja.

P.S. ne zanima me informatika.

Hvala u napred!
    pazi od matematike se neces leba najesti. Jedino ako nisi vrhunski matematicar. To je slabo placeno i nezahvalno zanimanje. Nije lose se baviti verovatnocom i kriptografijom, to su dve oblasti u kojoj ima love. A najbolje ti je da upises hemiju. Fizicka hemija u bg. ili neka glupost tipa elektrotehnike. Matematika ti uvek moze biti hobi. I matematika na faksu ti je bubanje napamet. ucis napamet aksiome teoreme. I kad to ekstra savladas onda pokusavas nesto cool da dokazes. Zabavno ali slabo placeno. Ne isplati se
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Slične teme

1. Prirodno- matematicki smjer Gimnazija
    Autor Boban201 u forumu Škole
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.08.2015., 13:28
  2. Prirodno-matematicki fakultet
    Autor ludishinter u forumu Fakulteti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.06.2015., 11:42
  3. prirodno - matematicki fakultet
    Autor sutjeska u forumu Nauka
    Odgovora: 1