Brnabićeva: U Srbiji nema objektivnog novinarstva

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.058
Brnabićeva: U Srbiji nema objektivnog novinarstva


Beograd -- Premijerka Ana Brnabić izjavila je pred Evropskim parlamentom u Briselu da u Srbiji nema objektivnog novinarstva jer ima malo objektivnih novinara.



Ana Brnabić je u raspravi u Spoljnopolitičkom odboru EP i na poruke nekih poslanika da je "veoma zabrinjavajuće pitanje slobode medija" odgovorila da "pitanje istraživačkog novinarstva jeste krajnje važno".

Pročitajte još:

Opaska u Briselu: Katastrofa; Brnabić: Morali smo
Brnabićeva: ZSO je kičma sporazuma, Moskva nije smetnja
Brnabić u Briselu: Šta smo uradili za 100 dana, srećna sam
"Veoma sam otvorena za raspravu o tome i da bismo bili savršeno pošteni, a to sam rekla organizacijama civilnog društva, novinarima i kažem vama sada, da ne vidim, da nema istraživačkog novinarstva u Srbiji", rekla je ona.

"Odnosno", kako je podvukla, "sada ima nedostatka istraživačkog novinarstva, ali ne zato što to guši vlada, već ga nema, jer nema objektivnog novinarstva u Srbiji, odnosno jako je malo objektivnih novinara".

"Vidimo pre da ima nekih koji su veoma naklonjeni vladi, odnosno medija koji su jako protiv vlade", navela je Ana Brnabić.

"Ali postoje mediji koji su protiv vlade i mogu slobodno da kažu šta misle na temelju činjenica ili na temelju onoga što nisu činjenice", podvukla je srpska premijerka.

I, kako je rekla, "svi nedeljnici u Srbiji su potpuno protiv vlade, protiv predsednika, a od dnevnika su to tri koji su protiv vlade, a bar dva potpuno protiv vlade, a jedan od njih je, rekla bih, manje ili više objektivan".

"Videli smo", istakla je predsednica srpske vlade, "interesantan slučaj lokalnog medija Novine vranjske", uz tvrdnju da su te novine zatvorene jer ih vlada nije pomogla.

"Te novine su bile kritički nastrojene prema vladi, nisu imale novca i zatvorene su", rekla je ona.

"Ja sam", rekla je Ana Brnabić, "posebno od Ministarstva kulture zatražila izveštaj o tom prema vladi kritičkom, što je u redu, mediju, i u samo 2017. je taj medij dobio od vlade, budući da nezavisna komisija Ministarstva kulture izdvaja novac za projekte, za svoje projekte više novca nego za recimo pet godina između 2008. i 2012."

"Kad sam ja iznela te podatke", primetila je ona, "opozicija je rekla: U redu, ali ostali su dobili više".

"Ja sam otvorena da razgovaram o tome da to bolje razumem i da se vidi da li tu zaista ima nečega", zaključila je predsednica srpske vlade.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=10&nav_category=11&nav_id=1312783


Jel treba ovo komentarisati?


:bljak:
 
Ne bih ja to popljuvao šta je govorila!
Istina je da novinarstvo muči neki kancer ološizacije i kriminalizacije,tako da nema neangažovanog -nezavisnog novinara više!
Takvom,jednostavno nema opstanka!
Da jede gloginje?!
Onaj iz Vranja je popušio katanac jer je radio na parama od projekata koje finansira Vlada!
Nema tu dileme!
Vladi takav nije u interesu da postoji i to je desna strana te jednačine.Amin!
A to ne znači ništa drugo nego da je i Vlada debelo korumpirana i da joj istina ne treba!
Vetroparkovi, madam Brnabić, nisu poželjna tema!:evil:
 
99% посто новинара није објективно јер раде за новац, па ко да више.

Новинари су гомна.

Новинари су 1000 пута већа гомна од нпр. политичара. А опет, ми пљујемо политичаре а славимо новинаре који су гомна.

Је л' поменух да су новинари гомна?
 
svi mediji naklonjeni ds rezimu su bili neobjektivni. i mnogi su i danas takvi

malo je to cudno, ali mora da iza toga stoji strana lova + deo se napaja iz drzavne sise.

znaci skidanje sa drzavne sise je bolno, za njuma, ali i skidanje sa strane sise nije nista manje dramaticno.

njima nije jasno da je ds rezim 2012, propao. narod je rekao sta misli o toj katastrofalnoj politici
 
http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news_id=359027&title=Grupa+%26quot%3bZa+slobodu+medija%26quot%3b%3a+Izjava+Ane+Brnabi%C4%87+neosnovana+i+pau%C5%A1alna

Grupa "Za slobodu medija": Izjava Ane Brnabić neosnovana i paušalna

Grupa "Za slobodu medija", koja okuplja medije, medijska udruženja, organizacije civilnog društva, novinare i novinarke, građane i građanke, smatra neosnovanim i paušalnim ocene premijerke Ane Brnabić o novinarstvu i medijima Srbije, zbog čega je poziva na javni dijalog o ovoj problematici, suštinski značajnoj za ostvarivanje javnog interesa u medijskoj sferi, navodi se u saopštenju.

mediji.Stanislav_Milojkovic.jpg


Beograd 11. oktobar 2017

Posle obraćanja premijerke u Evropskom parlamentu, Grupa ističe da je nužan razgovor o temama istraživačkog i nepristrasnog novinarstva, finansijskim pritiscima na nezavisne medije, pitanju novina "Vranjskih" i drugih lokalnih medija, kao i slobodi govora i pravu medija da slobodno i odgovorno, bez pritisaka i državnog uplitanja, rade svoj posao u interesu javnosti.

Imajući u vidu da je sama Ana Brnabić rekla da želi da o svemu tome razgovara i vidi "da li tu zaista ima nečega", ocenjujemo da bi naš javni sastanak s njom doprineo boljem međusobnom razumevanju i pozitivno uticao, kako na način informisanja građana i građanki, tako i na ispunjavanje obaveza koje je Srbija preuzela ulaskom u proces evropskih integracija.

Pozivamo premijerku da učini sve kako bi ovakav javni dijalog bio što hitnije održan i molimo je da nam na našu molbu odgovori u sledećih 10 dana, kaže se u saopštenju
 
Новинари су гомна.

Новинари су 1000 пута већа гомна од нпр. политичара. А опет, ми пљујемо политичаре а славимо новинаре који су гомна.

Је л' поменух да су новинари гомна?

Dzukele i prostitutke koje svadjaju i dele ljude za novac.
Oduzimati licencu svim onim za koje se dokaze da lazu javnost.
Ako doktor moze da izgubi licencu zasto nebi i novinar bio pozvan na odgovornost za ono sto radi.
 
Neka primeni "Recept politickog , tate joj , Trampavog" i neka im "oduzme Licencu" , ako sme ...!


https://www.krstarica.com/vesti/svet/tramp-ukida-licence-medijima-koji-pisu-lose-o-njemu/

"Tramp ukida licence medijima koji pišu loše o njemu?
I. Đ. 12. oktobra 2017. 09:06

https://www.krstarica.com/wp-content/uploads/2017/09/tramp-3-750x430.jpg

tramp-3-750x430.jpg


Američki predsednik Donald Tramp nagovestio je mogućnost ukidanja medijskih licenci televiziji En-Bi-Si Njuz i drugim novinskim mrežama, što je pretnja upućena posle nepovoljnih medijskih izveštaja o Trampu.

Amerixxki predsednik je posebno „uzeo na nišan“ En-Bi-Si – televiziju koja ga je učinila zvezdom rialiti programa „Šegrt“ – nakon što je navela da on želi da skoro udesetostruči američki nuklearni arsenal, prenosi danas Bi-Bi-Si.

Tramp je En-Bi-Sijeve navode kritikovao kao „lažnu vest“ i „čistu izmišljotinu“.

Ista televizija je Belu kuću razgnevila i prošle nedelje, kada je objavila da je američki državni sekretar Reks Tilerson Trampa nazvao „moronom“.
 
Poslednja izmena:
"HTEO DA ISPADNE PAMETAN, pa sam priznao DA SLOBODE U MEDIJIMA NEMA! Krstićeve mudrolije nemaju granica!

Najnovija Krletova mudrolija sa Tvitera



Nebojša Krstić marketinški stručnjak, doktor u penziji i kralj SNS botova, od skoro je član Upravnog odbora Radio-televizije Srbije.

Uz Espreso aplikaciju ni jedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!

Verovatno u skladu sa novom funkcijom, Krle je odlučio da na svom Tviter nalogu prokomentariše stanje u medijima.

Pokušao je da bude duhovit, pa je napisao:

"Ako nećemo da se lažemo - jedini slobodan medij ne svetu je Tviter. A čak i on, sve više, ima neka svoja pravila ponašanja."


Naravno, usledila je lavina komentara, uglavnom negativnih:

"Šta je tu slobodno, kad nas non stop drukaš šefu kako te napušavamo...", jedan je od komentara na Krletov status.

Ni ostali Tviteraši ga nisu štedeli:

"Tviter nije medij, već kanal komunikacije određene grupe ljudi. Šta su mediji i šta u njih spada, morao bi znati medijski stručnjak. Ili ne?"


Sa:


http://www.espreso.rs/vesti/politik..._medium=Widget&utm_source=kurir-widget-home-v
 

Back
Top