Wi-Fi internet i uticaj na zdravlje ljudi

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Evo jos jedne teme, slicne kao i one o flasama.

Dakle, sta su saznanja NAUKE (a ne teorija zavera) o tome kako na nase zdravlje deluje WI FI internet? U smislu naravno ne da ga poboljsava, nego da li utice negativno, sto bi rekli ljudi "zraci".

Ima tu mnooogo teorija zavera, mnogo neosnovanih hipoteza i nagadjanja.

Koliko sam ja shvatio, za sada, stav nauke i lekara je DA NE POGORSAVA LJUDSKO ZDRAVLJE, osim ako ne neko ne tresne po glavu ruterom za internet, tada hoce malo da zaboli glava.

Kada su ljudi umislili da ih boli glava i da su anksiozni, depresivni od "Haarp zracenja" koji se nalaze tamo negde na drugom delu sveta, mogu misliti sta sve mogu umisliti za ruter/modem koji im se nalazi u kuci, ili u sobi gde spavaju.

Smesni su mi oni koji u svojoj kuci ili jos smesnije u STANU iskljucuju wireless internet na svom ruteru a okruzeni KOMSIJAMA sa samo druge strane zida (u stanovima npr) sibaju ih svi zivi internet signali komsija, mogu se cak i nakaciti na njih ako provale da komsija nije zakljucao ili pak stavio cuvenu sifru - "Pera12345", dobro ima i "jacih sifara", kao kada lokalni zaludjenik za Alfice stavi sifru - "alfaromeo12345".

wifi-158401_960_720.png
 
sta je opet poenta,neces da ispljujes naucnike,ako kazu da ti govvno ne smrdi poverovaces im jel,a usput malo da ispljujes ostatak sveta kako njihovo dismr

Jbt je l mozes ti ikada da napises nesto smisleno i nesto ontopic? Nabiflao si 137144 komentara na Krstarici i svi u isti - jedna recenica koja pocinje malim slovom, a na kraju nema tacke.

Na sta se ovaj put zalis, sta sam lose i pogresno uradio? Otvorio sam temu i cekam da cujem, kako to neki vole da kazu "obe strane misljenja", a posebno me zanima NAUCNO MISLJENJE O TOME I DOKAZI a ne rekla-kazala, i projektovani strahovi neke licnosti iz detinjstva....

Ako zraci i unistava zdravlje - unistava. Ako ne unistava, ne unistava. Sto se tice mene, oba scenarija prihvatam. Samo da su istina, pa koji god od ta 2. Ja nikada nemam pocetno navijanje i dogmu koju treba odbraniti iz materijalnog ili licnog, psiholoskog razloga.

Zanima me uvek samo istina. A zasto puno pisem na zdravlju - jednostavno zato sto nam ZDRAVLJE SVIMA zavisi od toga. Posle moze da se prica o muzici o hobijima, i voznji bicikala o pikadu, sve je to drugo manje vazno.
Zdravlje na prvom mestu.

- - - - - - - - - -

Naucno dokazano da WI-Fi moze da istopi sivy mozdanu masu
Sve je to plan Amerikanaca
Zaprasuju nas otrovima sad su nam dali i wi-fi

Daj ne zezaj se. Koliko goda da napises presmesan komentar, ne potcenjuj paranoidnost ljudi, shvaticete preozbiljno i kresnuces im lampicu u "open minded" glavi da odu da guglaju teorije zavera na Srbin info i "Novi svjetski poredak tacka hr".

Ja sam ozbiljan u temi. Npr ruter mi je u sobi gde spavam.

- - - - - - - - - -

sta je opet poenta,

Vrlo prosto, kao i uvek, ali dzabe kada neko nece da uvidi i samo mu je do spamovanja foruma. Poenta je ta da zelim da saznam istinu. Ne znam nesto i zelim da procitam argumente ljudi, cak i zaracenih strana ako ih bude (a uvek ih bude) te da procenim koje dostavio naucne dokaze a ko budalastine i neproverene i nedokazane tvrdnje.

Dakle prosto. Sada na pocetku, nisam ni na cijoj strani, a moje licno misljenje nije vazno, kao sto nije vazno ni bilo cije licno misljenje, mene zanimaju dokazi i naucne potvrde, jer nauku briga mnogo za nase emocije i licna misljenja koja su bazirana na pogresnoj intuiciji ili motivisanom zakljucivanju.

Ocekivao sam da ces bar u temi o flasicama, u primeru flasa za bicikle da napises nesto ozbiljnije, strucnije, ali eto prevario sam se. Ni tamo cak nisi mogao da napises nesto pametno i korisno. Jer kontam da Scott bicikla od 2000e i ona od 100e nova nemaju cak ni tu plasticnu flasicu istog kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
razna zracenja su svuda oko nas(radio , tv, daljinski , mobilni)

verovatno uticu na nas, verovatno malo

Temu za mob imamo.

Radio - ne verujem uopste, TV stari TV sa anodama i katodama - da i te kako. Ovi novi LED ne, mada plave svetlosti iz ovih novih TV-a, mobilnih uredjaja, laptopova i PC-a DOKAZANO ODLAZU USPAVLJIVANJE LJUDI ZA 1-2 SATA i pogorsavaju kvalitet sna jer valjda ometaju melatonin.

No ovo je tema konkretno o bezicnom internetu. Da za trenutak zaboravimo na sva ostala zracenja i "zracenja" te da ne formiramo argumente na osnovu - "ma sve nas zraci, ovo jos jedno novo nema uticaja". Dakle ne zanima me to - krajnja jednacina, nego konkretno pitanje.

A znam da ce upasti u temu i oni sa pricom - Ma zagadjena voda, hrana i sve, ovaj internet u odnosu na to - je nista posebno, znaci ne brini. Ja doduse i ne brinem, samo se pitam i sto da ne da obradimo i ovu temu.
 
ne mislim na tv kao uredjaj , nego na signale koje antena prima,

wifi dodaje svoje talase na ta , vec postojeca zracenja

tu bi se mogao dodati i zvuk , jer je i on talas koji ima frekvencu


sve okolnosti uticu na evoluciju i iako mozda ne smeta direktno za 10 hilj god covek ce biti drugaciji nego sto je sada
 
ne mislim na tv kao uredjaj , nego na signale koje antena prima,

wifi dodaje svoje talase na ta , vec postojeca zracenja

tu bi se mogao dodati i zvuk , jer je i on talas koji ima frekvencu


sve okolnosti uticu na evoluciju i iako mozda ne smeta direktno za 10 hilj god covek ce biti drugaciji nego sto je sada

E bas me briga kakav cu da budem za 10 000 godina. Verovatno cu da se reinkarniram prvo u crva, pa u leptira pa postanem hrana za zabe i tako redom....Kakvih tvojih 10 000god :hahaha:
 
znam da mi neke frekvence zvuka ne odgovaraju

jednostavno izazivaju neprijatno osecanje

nekome drugom mozda smeta druga frekvenca

tako da wifi talasi verovatno nekome smetaju vise a nekome manje

evo bas gledam nacionalnu geografiju , pre svake emisije

kazu da u emisiji ima svetlosnih efekata ,

koji smetaju nekim epilepticarima


sve oko nas utice na nas
 
Prema dosadašnjim saznanjima nauke, nema opasnosti po ljudsko zdravlje od Wi-Fi i sličnih zračenja. I moj je ruter u spavaćoj sobi u blizini kreveta - odmah uz tv prijemnik.

Prevarantima istina ne odgovara i tvrde suprotno - jedino što ne mogu da dokažu.

Nažalost, ovaca za šišanje je oduvek bilo, i verovatno će uvek biti. Takvima za velike pare prodaju "zaštitnike od zračenja".
 
Prema dosadašnjim saznanjima nauke, nema opasnosti po ljudsko zdravlje od Wi-Fi i sličnih zračenja. I moj je ruter u spavaćoj sobi u blizini kreveta - odmah uz tv prijemnik.

Prevarantima istina ne odgovara i tvrde suprotno - jedino što ne mogu da dokažu.

Nažalost, ovaca za šišanje je oduvek bilo, i verovatno će uvek biti. Takvima za velike pare prodaju "zaštitnike od zračenja".


Da tacno, to je jedan veliki spoljasnji MOTIVATOR ZA SVE OVE PRICICE I "upozorenja jer brinemo kao za zdravlje ljudi".

Faza broj jedan - Smisliti glupost.
Faza broj dva - Isparanoistai narod
Faza broj tri - umiriti narod - "Ljudi ima resenja, mozete da koristite i mobilni i WiFi i smart-frizider i opanke sa vazdusnim djonom i _______ (insert anything) i da budete zdravi, samo kupite ovo nase, mi imamo resenje".
Faza broj 4 - Ponuditi komercijalni proizvod za prodaju, koji ce proci pravne regulative AIKO JE PREVARA, jer nadju rupu u zakonu uvek - "Bitno da nas proizvod ne steti zdravlju ljudi a to sto "leci" samo kao placebo i sto smo i na prvom mestu izmislili paranoju i uznemirili javnost" to ko te pita....

Dakle, da totalno si u pravu. Zastrase te pa ti posle uvale "zastitnike od zracenja", "biostabilizatore", eno i ona glupost, kao stavis noge u elektricni lavor a on ti navodno iz tela izvadi svu losu hemiju i bioenergiju, ma sve glupost do gluposti.

E jbg, znaci mene boli ipak glava od HAARP-a a ja se nadao da je od rutera za mobilni koji mi u sobi gde spavam pa da ga iskljucim....e jbg razrusio si mi dvorac od peska....

- - - - - - - - - -

Ljudi pisite dok ne stigne Radovan sa svojim osiromasenim uranijumom, onda mi tema ode u 3 lepe...

Pisite pisite. Da l da nocas gasim ruter ili da?
 
ma kapiram

a i ti

foto senzitivni , osetljiviji nego ostali na svetlost , da ne razvlacimo


dosadasnja zracenja su uticala na to kakvi smo sada

mislim kroz evoluciju

i to sto vidimo manji spektar nego neke zivotinje je zato sto smo se izvestili u segmentu u kojem jesmo

wifi i ostala zracenja ce tek delovati
 
ma kapiram

a i ti

foto senzitivni , osetljiviji nego ostali na svetlost , da ne razvlacimo


dosadasnja zracenja su uticala na to kakvi smo sada

mislim kroz evoluciju

i to sto vidimo manji spektar nego neke zivotinje je zato sto smo se izvestili u segmentu u kojem jesmo

wifi i ostala zracenja ce tek delovati

Brate bolest EPILEPSIJA, kako ne kontas. Ne izaziva epilepsiju zracenje svetlosti ili fotoaparat ili tehno-rejv zurke, nego vec bolesnim ljudima - provociraju napad, smetaju, cak i kod onih kod kojih se prvi put javi - nije opet od toga nego zbog genetske predodredjenosti za oboljevanje od epilepsije.

Ja na koliko sam tehno-rejv-trans zurki bio do sada, trebalo bi da budem najveci epilepticar pu pu daleko bilo.
 
Brate bolest EPILEPSIJA, kako ne kontas. Ne izaziva epilepsiju zracenje svetlosti ili fotoaparat ili tehno-rejv zurke, nego vec bolesnim ljudima - provociraju napad, smetaju, cak i kod onih kod kojih se prvi put javi - nije opet od toga nego zbog genetske predodredjenosti za oboljevanje od epilepsije.

Ja na koliko sam tehno-rejv-trans zurki bio do sada, trebalo bi da budem najveci epilepticar pu pu daleko bilo.

ama kontam

njih sam samo naveo kao primer da zracenje smeta

njima smeta vise jer su osetljiviji

ostalima , manje osetljivima manje smeta

ako zamislis skalu njima moze dodeliti 1 , nekome mozes neki drugi broj , samo je pitanje na kom si broju na toj skali sto se tice nekog zracenja

mozda si negde na 5 , negde na 10
 

Back
Top