Mladi Srbi u Njujorku: "Ljudi misle da je med i mleko"

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.095
Mladi Srbi u Njujorku: "Ljudi misle da je med i mleko"


Sjedinjene Američke Države mnogi građani Srbije doživljavaju kao obećanu zemlju.



Razlozi za odlazak preko bare uglavnom su egzistencijalne prirode.

Reporter Filip Čukanović u Njujorku je proveravao kako žive mladi Srbi, šta su im ciljevi i planiraju li da se vrate.

Svake godine stotine mladih dolazi u SAD u potrazi za boljim životom. Međutim, oni svedoče da taj život i put nisu nimalo laki kako možda izgleda njihovim vršnjacima u Srbiji.

Jer život u Americi nije poklon. To najbolje znaju Dušica i Jelena koje su najpre došle bez plana da ostanu.

“Ljudi misle da je med i mleko u Americi i da ljudi mogu samo da dođu ovde i da pare padaju sa neba“, kaže Jelena.

Opsirnije na linku

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=09&nav_category=78&nav_id=1312395


Kad uvek cujete zalopojke postavite jedno pitanje gastozima:

PA STO SE NE VRATIS?

Ne, nije ga sramota da se vrati. To iz njega samo govori nostalgija za domom. A egzistencija mu je 10 puta bolja kao i za njegovu decu i on to ZNA. Zato i ne dolazi.

A nostalgiju se treba potisnuti koliko god se moze
 
Питање свих питања,отићи или остати?Или отићи па се ипак вратити једног дана?А ког дана...?

Отићи ради материјалних разлога?Јел'то вреди толико?

Претворити се тамо негде далеко у машину за ринтање и камарање зелених новчаница....живети као зомби који после десет увече не сме да пусти воду у купатилу?

Искрено да ти кажем упознао сам само неколицину нормалних гастоса,сви остали су дебело болесни....

Нисам желео да постанем болесник од таквих болести,зато сам се вратио и то давно...ниједног тренутка нисам зажалио...

Овде крпим ''крај с крајем'' ,не живим сјајно али се ипак сналазим.Тамо кад одем гледам их са сажаљењем.Јел'они стварно мисле да живе боље у том лудом вртлогу сазданом од ринтања и страхова?

Свакоме ко је отишао саветовао сам да постане Американац,Немац,Француз,Швеђанин...и да своју кућу и авлију у Србији прода што пре,тако неће имати разлога да уопште долази овде...

Они уместо тога навале тамо да ринтају још више,да купе у Србији стан,кућу,имање...да имају ''кад се врате''...а вратити се неће или ће доћи да умру,то само они срећнији.Они са мање среће умреће у туђини,неће их ни саранити у Србији,донеће их овамо у облику урне са пепелом....пуна је Србија кућерина у које се њихови власници неће вратити,ни њихови наследници ако су уопште стигли да их роде.

Ако одеш икад у Либерствил у САД,отиђи на гробље...тамо ћеш видети споменик на коме је уклесано ''Ој Мораво''и ништа више...

Возај младићу тај свој ГПЗ и уживај у животу.Ако немаш довољно јак стомак за ово овде онда бежи одавде.Али ако будеш тамо размишљао и ''повратку једног дана'' готов си...
 
Питање свих питања,отићи или остати?Или отићи па се ипак вратити једног дана?А ког дана...?

Отићи ради материјалних разлога?Јел'то вреди толико?

Претворити се тамо негде далеко у машину за ринтање и камарање зелених новчаница....живети као зомби који после десет увече не сме да пусти воду у купатилу?

Искрено да ти кажем упознао сам само неколицину нормалних гастоса,сви остали су дебело болесни....

Нисам желео да постанем болесник од таквих болести,зато сам се вратио и то давно...ниједног тренутка нисам зажалио...

Овде крпим ''крај с крајем'' ,не живим сјајно али се ипак сналазим.Тамо кад одем гледам их са сажаљењем.Јел'они стварно мисле да живе боље у том лудом вртлогу сазданом од ринтања и страхова?

Свакоме ко је отишао саветовао сам да постане Американац,Немац,Француз,Швеђанин...и да своју кућу и авлију у Србији прода што пре,тако неће имати разлога да уопште долази овде...

Они уместо тога навале тамо да ринтају још више,да купе у Србији стан,кућу,имање...да имају ''кад се врате''...а вратити се неће или ће доћи да умру,то само они срећнији.Они са мање среће умреће у туђини,неће их ни саранити у Србији,донеће их овамо у облику урне са пепелом....пуна је Србија кућерина у које се њихови власници неће вратити,ни њихови наследници ако су уопште стигли да их роде.

Ако одеш икад у Либерствил у САД,отиђи на гробље...тамо ћеш видети споменик на коме је уклесано ''Ој Мораво''и ништа више...

Возај младићу тај свој ГПЗ и уживај у животу.Ако немаш довољно јак стомак за ово овде онда бежи одавде.Али ако будеш тамо размишљао и ''повратку једног дана'' готов си...

To je posteno sa tvoje strane, i tako treba svi da razmisljaju. Idi ako hoces, ako ti se ne svidi imas se gde vratiti.

Da je nas pasos jacine Norveskog, ne bih ja bio za ulazak u EU, bolelo bih me briga. Ali nije tako, niti ce ikada biti. Zasto ne dozvoliti svakom coveku da pokusa i proba da vidi gde mu je bolje? Zasto je to nekome drugom problem iako on od toga nema nista?


Govorimo o nekom natalitetu ali kako?

Ovde ako ti roditelj ne ostavi nekretninu mozes da se slikas. Da grcas. Nov auto? San mnogih. Da ne pricam o drugom i onda se svi trpaju u jednu kucu pa bude zivot kakav bude.

Taj gpz, da je normalna zemlja, do tada bi vec promenio vlasnika, ali neka. Dok je on kod mene , ne priznajem poraz, makar se ima za taj "luksuz", a ako i to ode ne daj boze, e onda znam da je dno.
 
Mladi Srbi u Njujorku: "Ljudi misle da je med i mleko"


Sjedinjene Američke Države mnogi građani Srbije doživljavaju kao obećanu zemlju.



Razlozi za odlazak preko bare uglavnom su egzistencijalne prirode.

Reporter Filip Čukanović u Njujorku je proveravao kako žive mladi Srbi, šta su im ciljevi i planiraju li da se vrate.

Svake godine stotine mladih dolazi u SAD u potrazi za boljim životom. Međutim, oni svedoče da taj život i put nisu nimalo laki kako možda izgleda njihovim vršnjacima u Srbiji.

Jer život u Americi nije poklon. To najbolje znaju Dušica i Jelena koje su najpre došle bez plana da ostanu.

“Ljudi misle da je med i mleko u Americi i da ljudi mogu samo da dođu ovde i da pare padaju sa neba“, kaže Jelena.

Opsirnije na linku

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=09&nav_category=78&nav_id=1312395


Kad uvek cujete zalopojke postavite jedno pitanje gastozima:

PA STO SE NE VRATIS?

Ne, nije ga sramota da se vrati. To iz njega samo govori nostalgija za domom. A egzistencija mu je 10 puta bolja kao i za njegovu decu i on to ZNA. Zato i ne dolazi.

A nostalgiju se treba potisnuti koliko god se moze

Neiskrene su.
 
Taj gpz, da je normalna zemlja, do tada bi vec promenio vlasnika, ali neka. Dok je on kod mene , ne priznajem poraz, makar se ima za taj "luksuz", a ako i to ode ne daj boze, e onda znam da je dno.
Problem je što ljakseri gledaju mnogo filmova i identifikuju se sa pogrešnim likovima. Tebi je suđeno da budeš dživdžan, bilo da si na Tikvari ili u Bruneju.
 
Mladi Srbi u Njujorku: "Ljudi misle da je med i mleko"


Sjedinjene Američke Države mnogi građani Srbije doživljavaju kao obećanu zemlju.



Razlozi za odlazak preko bare uglavnom su egzistencijalne prirode.

Reporter Filip Čukanović u Njujorku je proveravao kako žive mladi Srbi, šta su im ciljevi i planiraju li da se vrate.

Svake godine stotine mladih dolazi u SAD u potrazi za boljim životom. Međutim, oni svedoče da taj život i put nisu nimalo laki kako možda izgleda njihovim vršnjacima u Srbiji.

Jer život u Americi nije poklon. To najbolje znaju Dušica i Jelena koje su najpre došle bez plana da ostanu.

“Ljudi misle da je med i mleko u Americi i da ljudi mogu samo da dođu ovde i da pare padaju sa neba“, kaže Jelena.

Opsirnije na linku

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=09&nav_category=78&nav_id=1312395


Kad uvek cujete zalopojke postavite jedno pitanje gastozima:

PA STO SE NE VRATIS?

Ne, nije ga sramota da se vrati. To iz njega samo govori nostalgija za domom. A egzistencija mu je 10 puta bolja kao i za njegovu decu i on to ZNA. Zato i ne dolazi.

A nostalgiju se treba potisnuti koliko god se moze

Tamo prostitutke plaćaju porez, nije kao ovde
Uredjena zemlja, šta ćeš...

- - - - - - - - - -

i ne samo prostitutke, nego i crkva

- - - - - - - - - -

a mi od Amerike prepišemo samo ono najgore
 
Razlozi za odlazak su jednostvani. U Srbiji nemože od plate da se preživi mesec dana. Dok negde na zapadu može. Muž i žena nemaju dovoljno primanja da prehrane sebe a kamoli porodicu, pogotovo nemaju dovoljno primanja da kupe stan ili kuću, nemaju dovoljno primanja ni za kredit, nemaju ni za auto....itd. Preživlajvaju tako što babe i dede od penzija ili svojih plata odvajaju za unuke i decu, babe i dede žive na hlebu i vodi, jedva žive.


Problem je u tome št u Srbiji mže da se dodje do plate od koje može da se preživi mesec dana. Ali izgleda da nikome nije stalo da se izbori za takvu platu. Jedan tkzv. strani investitor, za jedno radno mesto dobija 10 000 eura subvencije, dok tog investitroa jedno radno mesto košta oko 4000 eura godišnje, ostalo stave u džep. A kada bi se pošteno udelila ta subvencija jedan radnik bi imao platu od oko 700 eura mesečno, neto. Od koje bi mogao da preživi mesec dana. Medjutim u Srbiji je samo jedan problem, korupcija. A potrebno je samo boriti se protiv korupcije, jer nema svaki Srbin tetku u kanadi pa da mu pomogne.
 
Не знам за Америку, али Немачка је супер.

Од понедељка до петка Арбајт.

Суботом шетња кроз шуме и планине, где се гаје зечеви и шпаргле.

Суботом увече пиво, кобасице и бичевање у БДСМ клубу у Берлину.

Недељом одмор.
 
Naravno da ne treba da se vrate u zemlju gde će raditi za 300 evra i plaćati stan 200 a od sto evra ostatka se hraniti i tako u nedogled bez izgleda da ikada u životu imaju išta svoje.Dve prijateljice mi otišle za Kinu da predaju tamo engleski,kolega sa posla pobego u Slovačku a ja koji sam podstanar skoro ceo svoj život trebam da se borim za nešto ovde???Boli me uvo,čekam prvu priliku da pobegnem a šta će da bude Srbijom ne interesuje me uopšte.
 
Ne znam za vas ali ja nikada u zivotu nisam cuo nekoga da kaze "Idem u neka strana zemlja jer tamo padaju pare sa neba"..
Glupa izmisljotina. Svuda mora da se radi, razlika je samo sto u SAD mozes da zivis od svog rada, u Srbiji ne mozes.
САД је врло лош пример, али свакако стоји да нигде не тече мед и млеко. Успех нигде није загарантован.
 
Ne znam za vas ali ja nikada u zivotu nisam cuo nekoga da kaze "Idem u neka strana zemlja jer tamo padaju pare sa neba"..
Glupa izmisljotina. Svuda mora da se radi, razlika je samo sto u SAD mozes da zivis od svog rada, u Srbiji ne mozes.

У Америци мораш да поставиш своје приоритете.

Ако желиш да гаст арбајтујеш, онда је ОК да се завучеш у Њујорк са 23, живиш у некој рупи у Квинсу са 3 цимера из Коста Рике, радиш у 3 Мекдоналдса или 2 бауштеле 19 сати дневно, или возиш камион на релацији Литл Рок- Бизмарк, зарадиш 100 000 долара после 10 година, и онда се вратиш у Ваљево и отвориш шпедицију. За то време се молиш да се не разболиш.

С друге стране, ако желиш да емигрираш и постанеш Американац, онда мораш да наступаш паметније. Мораш да уплаћујеш здравствено и пензионо, а кад на то додаш порезе, на то ти иде 40% плате. Купиш ауто, пронађеш пријатеље. Изнајмљујеш стан у пристојном делу града. Градиш каријеру радећи на послу на којем ти је битан учинак и концентрација, па више од 9-10 сати нема смисао.

Али онда ћеш уштедети много мање.

Онд схваташ да се не исплати живети у Њујорку, већ на неком месту на којем можеш да приуштиш пристојан стан, биоскоп и вечеру у ресторану. На пример, Де Мојну.

Али онда нема фенси фотки на инстаграму :(

Шалу на страну, доста људи у Америци не направи план. И онда ринтају, али пошто им животи постају страшно досадни, троше паре на глупости. Живе на лошем месту, немају познанике. Зарађују пуно али пуно и троше на глупости, или инвестирају у кућерине по Србији.

И онда имају неку уштеђевину, али са 40 немају више снагу и здравље.

А онда после пар посета болници, немају више ни уштеђевину.

И онда је проклета Америка.
 
Не знам за Америку, али Немачка је супер.

Од понедељка до петка Арбајт.

Суботом шетња кроз шуме и планине, где се гаје зечеви и шпаргле.

Суботом увече пиво, кобасице и бичевање у БДСМ клубу у Берлину.

Недељом одмор.

:rotf:
 

Back
Top