Mladi Srbi u Njujorku: "Ljudi misle da je med i mleko"

Skoro je moj prijatelj prodao aktivne Wordpress teme Srbinu koji ima popularan blog, a živi u Wuppertalu. Posle nekoliko dana je dobio krivičnu prijavu zbog utaje poreza. Razlog je što mu je novac iz inostranstva uplatilo lice sa srpskim imenom i prezimenom, što je u našoj državi zabranjeno. Sad po savetu advokata mora da traži od kupca dokaz da se odrekao srpskog državljanstva.

Misliš , zabranjeno je da mu uplati naš državljanin?
 
Ja da otvorim privatnu ordinaciju treba mi oko 12.000 evra, i to "osnovni paket". Ako hoću da je prijavim, mesečno oko 90.000 din poreza.
I tako 5-10 godina da se pozicioniram. Država ništa ne doprinosi, ne olakšava i ne podstiče, sve suprotno.
To je Srbijica danas.

Kako je negde napolju. Sve ovo puta 10, plus u startu praktično nemoguće krenuti (iz raznih razloga).

Tako da ostaje nam (mi) Srbijica.

'Oću da kažem ,da se može i u Srbiji, uprkos svemu, i u inat svima...ali osećaj nekon uspeha ovde, je mnogo jači nego tamo negde...
Srbija je teška i mnogo zajebana...a problem je u ljudima...
 
Ja da otvorim privatnu ordinaciju treba mi oko 12.000 evra, i to "osnovni paket". Ako hoću da je prijavim, mesečno oko 90.000 din poreza.
I tako 5-10 godina da se pozicioniram. Država ništa ne doprinosi, ne olakšava i ne podstiče, sve suprotno.
To je Srbijica danas.

Kako je negde napolju. Sve ovo puta 10, plus u startu praktično nemoguće krenuti (iz raznih razloga).

Tako da ostaje nam (mi) Srbijica.

'Oću da kažem ,da se može i u Srbiji, uprkos svemu, i u inat svima...ali osećaj nekon uspeha ovde, je mnogo jači nego tamo negde...
Srbija je teška i mnogo zajebana...a problem je u ljudima...

Oho stomatolog znaci.

U inostranstvu mozes da uzmes kredit, ako likovi mogu da uzmu 200k za finansiranje skolovanja ti uzmes toliko za finansiranje biznisa.
 
Amerika je najbolja zemlja na svetu zato sto tako lako odvoji zito od kukolja da to drugari s Krste ne mogu da pojme. Bukvalno postroji ljude za neverovatno kratko vreme i razdeli ih na kvalitetan materijal i otpad.

Nekada je to bio savrsen sistem jer za otpad nije bilo milosti i socijalne pomoci nego - na ulicu, da crknes kako i dolikuje. Sada je iskvaren donekle, kao u Evropi, pa daje tom otpadu socijalnu pomoc. Ali nove imigrante i dalje postrojava.

Kada bi ikako postojala mogucnost da se cela Srbija prebaci tamo na 4-5 meseci, samo koliko da se izdvoji ono sto je sposobno, vredno i kvalitetno, pa da se taj deo vrati u Srbiju, a ostali da crknu, uveren sam da bi taj ostatak podigao zemlju na noge preko noci.
 
Nasi gastarbajteri lazu da im niko ne bi trazio pare na pozajmicu jer se toga boje vise nego icega.

Zasto ne kazu koliko njih laze da nisu Srbi ni pravoslavci kad se u inostranstvu izjasnjavaju?Zasto ne kazu da lazu kako su vlasi,rusini,madjari,romi ili neka druga nacionalna manjina?Pravoslavac.Srbin.To u inostranstvu obicno garantuje otkaz i ljudi te gledaju kao opasnost.

Nema niko petlju da ih to pita jer bi cutali ali ovakve gluposti stalno odvaljuju kako je preko "tesko u Srbiji lepse" ali NE VRACAJU se da zive u Srbiji.

Zasto decu pokusavaju da utope medju katolike?Pravoslavni Srbin Dzo,Dzorz,Zil,Vil ili zenska imena katolicka obicno tipa Margareta kao "nasa imena ne znaju da citaju tamo" a zapravo hoce da ljudi ne znaju poreklo njihovih predaka.

Zasto ne pitaju koliko njih je u sektama,koliko preslo u drugu veru?Srbije i pravoslavlja se mnogi odreknu tamo,dosta njih prica i hrvatski da ih ne bi slucajno itali i saznala da su iz Srbije.
Zasto kuce do juce pravoslavaca sijaju kao Las Vegas okicene na katolicki Bozic?Sramote se.

Koga vise lazu,dal' zaista misle da mi ovde ne znamo nista?

Lazu redovno da im je u Srbiji "sve skupo" prenemazu se i bahate a za te pare preko ne bi mogli nista.

Nasih ljudi u svetu - Srba pravoslavaca koji se ne stide porekla je jako malo.

Управо.Ретко ко каже да је из Србије, посебно у ЕУ третирају их као грађане не другог него петог реда.Срби дивљаци, Сребреница итд.Боље се котирају ови садашњи мигранти него Срби.
Већина живи на социјали, раде неке најбедније послове тако и живе, бедно.
Једном приликом на пропутовању свратила код пријатељице у Лондону замолила ме да не помињем Србију она се тамо представљала да је из Словеније.
У Данској ако немаш данско презиме увек ћеш бити странац, грађанин другог реда.
 
Ne treba se smejati nekome, a tebi napusti svake godine 50.000 mladih ljudi.

Prosetaj vikendom do autobuske vidi koliko buseva odlazi za Slovacku


bila anketa u srbiji o tome na sta su sve spremne nase Dame da rade na zapadu za "saku dolara"...........................apsolutno sve anketirane su odgovorile: SVE
.....................nasi i ne pitaju sta i za koje pare treba da rade................................zadovoljni su da dobiju bilo kakav posao a za pare i ne pitaju.................inace u Slovackoj zaradjuju i po 300 Evra..................ALI U SRBIJI NI TOLIKO.....................U SRBIJI NEMAJU CAK NI POSAO.

zato te bajkice i basnoslovnim platama na zapadu okacite macku o rep. U nemackoj je "socijala" 300-400 Evra.................sto je za nase i ta suma fantasticno visoka....................CAST ONIMA OBRAZOVANIM (NARAVNO NE SA OVIM DIPLOMAMA KOJEKAKVIH "MASTERS" PRIVATNIH FAKULTETA ILI DRAZVNIH UNIVERZITETA GDE ZA 10 JAJA MOZETE DOBITI DIPLOMU PROGRAMERA.................) oni mogu i da zarade ali opet daleko od sume o kojima se pricaju bajke po Srbiji..................a statistika je tu da usmerava raspolozenje narodnih masa...............pa kada procitate da je u Nemackoj prosecna plata 3500 Evra, prvo, nemate pojma da je to ustvari prosecna suma kostanja radnika koju kapitalista mora da plati.......sto drzavi, sto osiguranjim, sto radniku..............pa kad se od Toga sto radnika dobije odbije porez , prosecna plata u nemackoj je 1500 Evra.........................ali koji ce nas gastarbajter imati hrabrosti da prizna tako mizernu sumu..................kada svi "ostali" iz Kikojevca, Przigrnaca, Dobovca.........."zaradjuju" po 5000 Evra.........................
........................ali Kazem, i tih 1500 Evra je ogromna suma za srpske pojmove...................ALI DALEKO OD DOBROG ZIVOTA NA ZAPADU DOSTOJNA DANASNJE CIVILIZACIJE.

TO JE EVROPA................................dok je Amerika za 30-tak procenata gora..........................i molim "amerikance" da ne brkaju bruto i neto plate............jer su razlike ogromne...........narocito u CH, S, N................
 
Sva prica.. Slicno je i u drugim drzavama.

stoka ostaje stoka i u svajcarskoj, norveskoj, crnoj gori, bagladesu, kosovu............................normalan covek jnormalno zivi bilo gde u svetu.
uostalom ko die preko grane?............................mnogi tamo na zapadu zive i gore nego i najveci socijalni problemi u Srbiji ali, VAZNO JE DA TU TVOJU BEDU NIKO U SELU NE VIDI...................a tamo na zapadu, zabole te patka sto si dno dna...................................................................................naravno da ne gresim dusu, ima i onih koji zive relativno normalno i to su uglavnom mladji i oni koji se skoluju na zapadu..........mislim, koji zavrse nekakav kurs, zanat .................inace broj onih nasih koji svoju decu salju na fakultete meri se u mikronima......................nema se vreme za skolovanje jer se radi o deci roditelja o kojima pisem............o deci koja se nisu hleba najeli na Tom bogatom zapadu..........................................................
 

Back
Top