Ono sto je snimljeno na filmskoj traci...

Vladimir983

Primećen član
Poruka
974
Oduvek mi je bilo prijatnije za gledanje,nego ono sto je snimljeno digitalno ili na magnetoskopu.Filmska traka ima nesto u sebi sto drugi nosaci slike nemaju,ma koliko bili napredniji u tehnickom smislu.Serije Vruc vetar, Price iz radionice, Paja i Jare i Grlom u jagode su takodje snimljene na filmu i bas zbog toga mislim da imaju neku dozu starine i nostalgije.

Dok su npr. Muzikanti i Ljubav na seoski nacin, snimljene ocajno.Sa losim tonom i mutnom slikom.I ako su i one odlicne serije,zamara me da gledam,jer naprezem usi da bi u onom mutnezu uspeo da razaznam sta govore.One su snimane na magnetoskopu.

Isto tako mislim da su danasnje serije poput one babe sto se ceslja, suvise otegnute i rastegnute upravo zato sto se ne snimaju na filmskoj traci.Traka je uvek bila skupa i morala je da se stedi,pa su se i serije snimale sa puno vise dinamike i bez velikih praznina,ko sto je recimo bila Vruc vetar.Tu nema da se gledaju 5 minuta,pa da onda progovore dve reci.

Mnoge serije su zauvek unistene,jer su se 90-ih magnetne trake presnimavale,da bi se snimilo nesto novo.Danasnjim generacijama bice uskraceno da pogledaju mnogo toga iz onog vremena, jer se magnetne trake brzo raspadaju.Poslusajte samo kako je svakom ponovnom reprizom Boljeg zivota, zvuk sve losiji.

Ja sam za to da se jos uvek snima na filmskoj traci.
Da li se slazete sa mnom?
 
Poslednja izmena:
Mnogo su lepši kadrovi i boje u starim filmovma, koji su snimani na traci. I senke doprinose toj fuziji utisaka. Mnogo je sve bilo mističnije i poetskije


Ovi, današnji filmovi, kao da su snimani iza nekog sloja stakla. Svetlost je previše oštra. Sve odbija, kod ovih novih filmova i serija. Sad, je lakše snimiti i montirati, ali je to sve smeće prema filmovima iz 60 ih i 70 ih
 

Back
Top