Sapioseksualci

meni na primer je najvažnije koju muziku sluša, ako sluša anu bekutu ili cecu može da bude riba najbolja na svetu, ja više ne mogu da je gledam kao ljudsko biće. i ja sam verovatno neki "seksualac"

- - - - - - - - - -

izgled mi i nije bitan samo da je u granicama normalne kilaže
 
U mom primeru ovo je istina. Isla sam sa jednim likom na date i sada fiticki mi se nije svidjao, kako smo razvijali polemiku i kako je on krenuo da me nadmudruje ja sam se primila skroz :lol: I ne samo kod njega, cim vidim da je neko zaista pametan ja sam gotova, fizicki izgled i ne gledam.
 
ako zanemarimo stavove mladje generacije kojoj pamet u fejsbuku,

literatura:
socijalni roman i nije nešto ako nema opisanu sočnu iebačinu sa vulgarijama

muzika:
simfonija i nije nešto ako nema bas gitare

slikarstvo
jel u kubizmu važnija boja slike ili forma?
slika nije lepa ako nema roze, to hoćeš da kažeš?

- - - - - - - - - -

e, takvi kupuju dnevne novine ne da se informišu dal će ovoj zemlji da krene,
nego pročitali masan naslov da ima nečije dupe unutra
pa da provere nešto



E sad, nekome je roman zanimljiv bas do te socne/sirove iebacine.
Sam nacin kako do nje neko dolazi, a cin i nije toliko. Mada ne vidim povezanost ovoga sa temom.
Hoces da kazes da se sapioseksualci ne iebu socno?? Ne bih rekla, samo ih drugacije stvari uzbudjuju.

I klavir je deo simfonije... I celo :), i moze da bude vrlo sexy.

Gde nadje kubizam?? Opet sve to zavisi od ukusa, neko voli ciste boje i ostre crte i oblike, neko voli impresionizam i ne tako jake boje.
Mona Liza, iako se ne vide njene obline, hoces da kazes da je manje sexy od jedne Venere? A, to hoces da kazes? :nono2:
 
A sto vi mislite - tako mi deluje - da su ljudi ili misicavi ili pametni? Pa i superpametni ljudi mogu da imaju lepo telo, u cemu je problem? I jos je kao smor da se lozis na nekoga ko je pametan i zanimljiv :lol:
 
Zašto se svaka rasprava svodi na ili/ili. Ili crno, ili belo, nigde 50 nijansi sive, ccc :lol:
Elem, ako dobro shvatam termin sapioseksualac označava osobu kojoj je najprivlačija nečija osobina inteligencija, ali ne i isključivo inteligencija.

Mene generalno nervijaju svi -izmi (sapioseksualizam) i mislim da je to generalizovanje sa svrhom trpanja ljudi u određene kategorije da bi se njima lakše manipulisalo. Tako da me zabole da li sam ili nisam sapio, volim inteligentne ljude, ali volim i mišiće :zper:
 
Zašto se svaka rasprava svodi na ili/ili. Ili crno, ili belo, nigde 50 nijansi sive, ccc :lol:
Elem, ako dobro shvatam termin sapioseksualac označava osobu kojoj je najprivlačija nečija osobina inteligencija, ali ne i isključivo inteligencija.

Mene generalno nervijaju svi -izmi (sapioseksualizam) i mislim da je to generalizovanje sa svrhom trpanja ljudi u određene kategorije da bi se njima lakše manipulisalo. Tako da me zabole da li sam ili nisam sapio, volim inteligentne ljude, ali volim i mišiće :zper:

Kao superinteligentan baja + razbacan ko balega po avliji, moram da se složim.

Lično preferiram dobru dojku strateški posadjenu na još bolju goozu za prvi put, ali za drugi put već mora da poseduje trocifreni IQ - ne mogu bre više u krevet s nekom s kojom ne bih smeo medju ljude. Valjda je to zato što sam omatorio, pre mi je bilo lakše da trpim glupače nego apstinenciju.
A cela priča o sapiosexualnosti je glupava pošto je inteligencija sama po sebi sexy.
Anketni uzorak lepih žena će uvek pokazati veći prosečni IQ nego odgovarajući uzorak ružnih žena zato što mi pravimo anketne uzorke i odlučujemo koja je lepa, a koja nije na osnovu utiska koje su one ostavile na nas, svejedno kakve su im sise i dupeta.
 
Poslednja izmena:
Ja pricam o nama ljudima, simpanze neka vode svoje diskusije i nek se ne mesaju u nase.

I ja isto. Samo sto postoje ljudi koji izgledaju kao simpanze. E sad, ako ti to ne primecujes, onda te stvarno razumem da bi mogla sa nekim ko izgleda ko simpanza, a prepametan je. S druge strane, ne verujem da dovodis u vezu izgled coveka sa pamecu.
 
Kao superinteligentan baja + razbacan ko balega po avliji, moram da se složim.

Lično preferiram dobru dojku strateški posadjenu na još bolju goozu za prvi put, ali za drugi put već mora da poseduje trocifreni IQ - ne mogu bre više u krevet s nekom s kojom ne bih smeo medju ljude. Valjda je to zato što sam omatorio, pre mi je bilo lakše da trpim glupače nego apstinenciju.
A cela priča o sapiosexualnosti je glupava pošto je inteligencija sama po sebi sexy.
Anketni uzorak lepih žena će uvek pokazati veći prosečni IQ nego odgovarajući uzorak ružnih žena zato što mi pravimo anketne uzorke i odlučujemo koja je lepa, a koja nije na osnovu utiska koje su one ostavile na nas, svejedno kakve su im sise i dupeta.

to je to, Golube moj :lol:
isti slučaj :aha:
 
A sto vi mislite - tako mi deluje - da su ljudi ili misicavi ili pametni? Pa i superpametni ljudi mogu da imaju lepo telo, u cemu je problem? I jos je kao smor da se lozis na nekoga ko je pametan i zanimljiv :lol:

Bas to i stoji na pocetku teme, sapioseksualci se loze na intelekt ali lepo je da se i spoljasnost uklopi sa ukusom. Ovde ih pojedinci vide kao ruzne, zanesene, simpanze, nemaju dobar sex, ako ga uopste imaju :) .... Ma nikakvi su.

- - - - - - - - - -

:zcepanje:
Zašto se svaka rasprava svodi na ili/ili. Ili crno, ili belo, nigde 50 nijansi sive, ccc :lol:
Elem, ako dobro shvatam termin sapioseksualac označava osobu kojoj je najprivlačija nečija osobina inteligencija, ali ne i isključivo inteligencija.

Mene generalno nervijaju svi -izmi (sapioseksualizam) i mislim da je to generalizovanje sa svrhom trpanja ljudi u određene kategorije da bi se njima lakše manipulisalo. Tako da me zabole da li sam ili nisam sapio, volim inteligentne ljude, ali volim i mišiće :zper:

Onda i ne bi bila rasprava, zar ne :)
U raspravi uvek postoje najmanje dve strane koje se ne slazu oko necega. Mada meni nije bio cilj da ovo bude rasprava vec samo razgovor na temu. Ali uvek se nadju pojednici da saljiv razgovor pretvore u raspravu, nazalost.

- - - - - - - - - -

imamo korisnika -jelenu- i imamo korisnika -insomniu-
al ja samo Cecu


lepa pesma

- - - - - - - - - -

ako se slučajno regovali mili ili marina tucaković da me povežu sa Cecom da mi ispotpisuje one CD-ove :D

Ko je insomnia??


Btw. nesto mi govori da se lozis na intelekt... Izjasni se slobodno, to ti nece smanjiti muskost, naprotiv ;)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Btw. nesto mi govori da se lozis na intelekt... Izjasni se slobodno, to ti nece smanjiti muskost, naprotiv ;)[/QUOTE]

Tako si i mene navukla, i kad sam se izjasnio za intelekt, ne znam ni sam kakvom retorikom je ispalo da su pametne debele sa naocarima:p
 
"Sapioseksualci su ljudi koje izuzetno privlače inteligentne osobe, a pamet je ono nešto na šta otkidaju!
Sapioseksualizam nije nikakva vrsta seksualne orjentacije, a za razliku od metroseksualaca, kojima su tijelo i izgled uvijek u prvom planu, sapioseksualcima je to isključivo znanje i inteligencija."

Sta kazete na ovu vrstu privlacnosti?
Da li je trenutna ili je ono sto traje?
Da li u toj igri "bildanja ljudskog mozga" ipak osetimo zelju za nabildanim misicima (u slucaju zena, kod muskaraca bi bila neka druga vrsta oblina)... :D

ja sam sapioseksualac al ja se ne palim na primer na uspeh tada. mene privlaci inteligencija, sarm i humor u kombinaciji. tada uzivam u vremenu sa tom osobom. ako neko poseduje te karakteristike moze imati i 90 god, mene to ne dotice. al imam jednu manu, palim se na velike alatke, to pokusavam da nivelisem kod sebe jer ne zelim da zbog takve gluposti propustam izuzetne muskarce u svom zivotu.
 
ja sam sapioseksualac al ja se ne palim na primer na uspeh tada. mene privlaci inteligencija, sarm i humor u kombinaciji. tada uzivam u vremenu sa tom osobom. ako neko poseduje te karakteristike moze imati i 90 god, mene to ne dotice. al imam jednu manu, palim se na velike alatke, to pokusavam da nivelisem kod sebe jer ne zelim da zbog takve gluposti propustam izuzetne muskarce u svom zivotu.

Da li to znaci da je velika pamet a alatka mala??
Hmmm :think:Ne znam kakva je statistika.
 

Back
Top