Venera

U kom znaku Vam je Venera?

  • Ovnu

  • Biku

  • Blizancima

  • Raku

  • Lavu

  • Devici

  • Vagi

  • Skorpionu

  • Strelcu

  • Jarcu

  • Vodoliji

  • Ribama


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
meni sve dok je biku popreko gleda na većinu planeta...

Kako vidim i udaljio te sa foruma. Takav je, sa sobom nosi neku vrstu izolacije. Sad ti je na Suncu, meni doskora bio u opozitnom. Odem kod zubara i hoce da vadi, jedva sam se iscupao.

Doktor je isao preko simblike tranzita tog dana Merkur 90 Jupiter. Ebe mu se za pacijente, hoce po kratkom postupku da posalje kod drugog u drugu ordinaciju, manje posla a vise vremena za kafenisanje sa sestrama. Jos je taj dan Sunce bilo u kvadratu Saturnu.


Tu otprilike dodje radiks aspekt Saturn o Jupiter. Saturn usporava Jupitera ali i Jupiter stiti od Saturna.
 
Vidim ovde spominjete neku cokoladu. Ja ne volim cokoladu a imam veneru u raku. Ako je o tome bila rec uopste :think:
Venera mi je na samom MC-u. Kako povezujete veneru sa karijerom? Ljubav kroz karijeru? Ili karijera kroz ljubav? ili nesto trece? :mrgreen: tu je i mars, u konj. sa ve.
 
Poznajem lika sa ve u skorpiji. Perverznjacina teska. Ni o cemu drugom ne misli osim o sexu. I to javno pokazuje pred svima. Mars u devici koliko se secam, ma 90 pl...
 
A možda je samo zagoreo :lol:
Ja sam znala svojevremeno dve Ve u Sco.Ovaj prvi jes imao neke čudnovate ideje al sve je to za žive ljude.
Drugi....svako malo pa priča o seksu a nigde veze, samo smara i onda još oduševljen sam sobom kaže ' Joj što sam perverzan'sav oduševljen samim osbom ko da sad mi svi treba da skapiramo njegovo paćeništvo kao izraz njegove De Sadovske ličnosti.
Joj ne smaraj nisi perverzan samo si zagoreo....
A perverznjačići :heart:
 
Evo Venere u Biku, u VII k. Hedonista, esteta, ludilo za zelenom bojom, zenstveni pokreti,tako kazu. Ne mazi mi ljubav. Sve sto se tu desava bude intenzivno, sigurno zanimljivo, ali nema srece. Da li opozicija Asc, ili sta, ne znam...
 
Danas izasao tekst o otkricu nove planete slicne Veneri ui susednom solarnom sistemu, Venera je nosioc mog horoskopa, vladar i suvladar, a upravo mi prelazi Ascendent. Razmisljao sam juce sta moze lepo doneti, ovo me obradovalo jer je otkrivena u prolece, tacno na dan rodjendana.
 
Ako si dupla Vaga primarno opisuje tebe, to ti je vladar(ka). Sekundarno opisuje devojke u tvom životu što je inače njena uopštena simbolika, između ostalog.

Teoretske opise VE u Škorpionu imaš na netu i po knjigama, ima ih i ovde po raznoraznim temama pa da se ne bavimo samo copy/paste-om :)
 
Šta o ljubavnom životu govori kad je Venera u Ovnu?

Kasnije i o Veneri u ostalim znacima.

Venera u Ovnu IZRAŽAVA LJUBAV i osećanja direktno, impulsivno, sa oduševljenjem. Ima više strasti nego nežnosti i topline. Jako je privlačna za suprotni pol. Kroz život je vode strastvene emocije. Voli naglo, na prvi pogled i kratno. Žene su zaljubljivije od muških.

BRAK: ovaj položaj Venere ipak nije dobar za brak jer osobe često vrlo rano ulaze u brak ili nepromišljeno. Kratak brak.

HARMONIJA: veze su dinamične, napete, česte svadje, a sex je važan element odnosa. Sve je ovo razlog velikih razlika u karakteru u odnosu na partnera. Napeti medjuljudski odnosi zbog impulsivnosti.

NOVAC: veliko rasipništvo, obično dobro zaradjuje i lako troši.

UMETNOST: nije baš za umetnost.

ZDRAVLJE: ciste na jajničima, benigni tumori.

EROTIKA: Brzo se zaljubljuje i to otvoreno pokazuje, jer ona se bori za partnera. Generalno je tu puno strasti, ali je sve kratkog daha. Provocira i nameće se. Daje se energicno. Osoba ne poznaje ljubavnu strategiju, finese pa deluje napadno i sirovo. Jako puno zahteva od partnera, narocito na pocetku. Prisutan je strah da je partner ne ostavi, ali kada oseti da je partner postuje predaje se sva. Sklonost avanturi i promiskuitetu. Ljubavni osvajac. Erotske krize.

NA SENTIMENTALNOM PLANU ŽENU privlači: dinamika, avantura, rizik, mladje osobe.

KAKVA ŽENA MUŠKARCA PRIVLAČI NA LJUBAVNOM PLANU: jaka i vatrena žena, mladja, tip ljubavnice: (Ovan, Lav, Strelac).
 
Venera u Blizancima - planeta ljubavi pozicionirana u dvostrukoj i fleksibilnoj prirodi ovog vazdušnog znaka simbolizuje potrebu za ostvarenjem ljubavi koja pruža podjednako uživanje na dva nivoa u ljubavi. Kako se zaustaviti samo na zadovoljenju potreba nižeg/čulnog dela ličnosti kada je želja za zadovoljenjem višeg/duhovnog dela ličnosti uvek prisutna i podjednako jaka? Čežnjom se ispunjava svaka pora u telu ovog bića a uzburkanošću njegova duša. Ljubav postaje traganje. Stalno nešto nedostaje. Ukoliko ne krene na ljubavni let od kojeg sve zavisi, duša će ostati "zarobljena u okovima" čulne ljubavi. Venerin zadatak ovde nije jednostavan. Ljubav traži da bude ostvarena. Venerin zadatak u Blizancima je uzdizanje duše pomoću stepenica koje vode do spoznaje višeg smisla ljubavi i do otkrivanja nove dimenzije ljubavi.

Venera u Blizancima naglašava potrebu za konstantnim rastom i širenjem ljubavi koja treba da bude potvrđivana u komunikaciji, razumevanju i prilagođavanju. Ideal ljubavi se na taj način otelotvara. Ljubav je stalno traganje za nekim novim, višim, smislom jer svaki dostignuti nivo "stapanja" sa voljenom osobom, nanovo otvara mogućnosti za osvajanje novog nivoa posvećivanja u ljubavi. Kada nastupi "tišina" u ljubavnoj vezi, ovu osobu obuzima nemir i čežnja. Ovoj osobi tada malo znače nežni dodiri i uživanje u čulnim zadovoljstvima ljubavi. Ljubav je mnogo više od toga. Njoj je u ljubavi potreban neko sa kim će razgovarati o svemu a naročito o uzajamnim osećanjima, o zajedničkim željama, potrebama i planovima za zajedničku budućnost i o načinu na koji se eventualne razlike mogu premostiti. Za ostvarenje potpunog zadovoljstva u ljubavi neophodno je da osećanja budu rečima iskazana a razumevanje pokazano delima. Potrebna su joj češća šaputanja o ljubavi na jastuku zajedničke postelje. Ako nisu na dovoljno jasan i dovoljno topao način rečima iskazana, ona ne može da bude do kraja ubeđena u iskrenost tih osećanja. U takvim situacijama ima potrebu da podeli tugu sa nekim ko će je razumeti, što ne znači da će odmah želeti da krene u potragu za nekim ko će joj pružiti ono što joj nedostaje. Ona samo ne može da zanemari svoju prirodnu potrebu da rečima opisuje svoja trenutna osećanja a pošto je najčešće jako društvena i prijateljski nastrojena, želeće da u nekom prijatelju ili prijateljici pronađe sagovornika ukoliko njen ljubavni partner ne može da razume njenu trenutnu potrebu za otvorenom komunikacijom. Ali, tada nastaje opasnost da ipak bude pogrešno shvaćena jer se ovakva potreba može pogrešno shvatiti kao želja za traženjem dodatnog uzbuđenja u nekoj novoj ljubavnoj romansi "sa strane" usled nestalnosti osećanja. Otuda dolazi i pogrešna predstava o potrebi za flertom kod ove osobe. Ali, Venera u Blizancima nije tako nezrela i površna. Ona samo nagoni ovo biće da pronađe nove načine da najpre pokuša da zadrži ono što već ima i da nastoji na konstantnom unapređenju kvaliteta svog ljubavnog odnosa. Od drugih osoba najpre traži savete. Ne odustaje tako lako. Do ostvarenja prave sreće u ljubavi dolazi se postepenim uspinjanjem do cilja - korak po korak. Ali, šta je cilj? Cilj je ostvarenje ljubavnog odnosa koji se zasniva na dubljem nivou međusobnog razumevanja. Ništa manje od toga se ne priznaje! Iskrenost, poverenje, nežnost, poštovanje, odanost, pružanje nesebične podrške i sve to iskazano i rečima! Ovo su vrednosti ka čijoj realizaciji osoba stremi u ljubavi. Ali, pošto se planeta ljubavi nalazi baš u vazdušnom elementu i u promenljivom kvalitetu to ujedno predstavlja i njeno veliko iskušenje jer želju za promenom za kojom Blizanci tako čeznu Venera treba da usmeri u pravcu donošenja mudrih odluka kako bi se traganje u ljubavi odnosilo na težnju za uspostavljanjem potrebne ravnoteže unutar postojećeg ljubavnog odnosa tj ljubavne veze. Venera u Blizancima simbolizuje "zahtevniju" ljubav ali takva ljubav ujedno pruža i mnogo.

Venera u ovom položaju dakle, govori o tome da ljubav treba shvatiti kao potragu za sjedinjenjem dvojake potrebe ovog bića koje u ljubavi teži za ostvarenjem podjednakog zadovoljenja kako nagonskog/telesnog dela svoje ličnosti koje želi uživanje u čulnim zadovoljstvima ljubavi tako i potrebe za ostvarenjem čvršće povezanosti na dubljem duhovnom nivou koje se najbolje ostvaruju u komunikaciji i razumevanju. Ljubav je dakle, traganje za nekim ko ovoj osobi može ispuniti baš takva očekivanja.

Potvrdjeno na mom slucaju.
 
Venera u Škorpionu daje ponosne, strastvene i zavodljive osobe. Osobe pored seksualnog magnetizma poseduju i dozu tajanstvenosti koja ih čini još privlačnijim suprotnom polu. Poseduju naglašenu čulnost i seks im je veoma važan u životu. Jakih su emocija i imaju buran unutrašnji intimni život. Vrlo su izražajne i direktne, a odanost drugu im je vrlina. Neumerene su i znaju da rasipaju svoju vitalnu energiju.

Sve u životu im se vrti oko erosa i emocija. Opsednuti su njima i zbog toga mogu imati probleme. Zagriženi su u ljubavi i nemaju sposobnost samokontrole. Veoma su posesivni i ljubomorni, a isto tako i osvetoljubivi. Neuzvraćena strast može da ih razjeda i uništava. Znaju da budu podmukli da bi ostvarili svoje namere, a takođe znaju i da se povuku u usamljenost. Skloni su fetišizmu i perverzijama u seksu. Vešti su da partnera u ljubavi potpuno podrede svojim zadovoljstvima, ali takođe znaju da mu pruže takvu bujicu emocija i vatromet strasti da mu ni na kraj pameti ne pada da nešto pokuša da promeni u njihovom odnosu.

Ne da moze, nego ih totalno unisti. Smrt je mala maca za to
 
Da li je neko raspoložen da pogleda poziciju moje venere? Na osamnaestom je stepenu lava u desetoj kući, interesuje me šta to donosi, loše je aspektovana, da li su to problemi u ljubavi, poslu, sa zdravljem? Hvala unapred, mnogo bi mi značilo da neko pogleda! 🍀
Screenshot_20190730-232740~2.png
 

Back
Top