Srbija u borbi protiv fašizma - poraz ili pobeda?

Pogledaj rezultate ankete: Да ли је Србија добила битку против повампиреног фашизма?

Glasova
7. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Да

1 14,29%
  • Не

4 57,14%
  • Не знам

0 0%
  • Немам став

2 28,57%
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Srbija u borbi protiv fašizma - poraz ili pobeda?

Buduća legenda комшија (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    899

Podrazumevano Srbija u borbi protiv fašizma - poraz ili pobeda?

http://rs.n1info.com/a333352/Vesti/Vesti/Srbija-u-borbi-protiv-fasizma-poraz-ili-pobeda.html

Srbija u borbi protiv fašizma - poraz ili pobeda?

Danas se navršava 10 godina od antifašističke šetnje u Novom Sadu, kada su građani izašli na ulice kako bi sprečili neonacističku organizaciju Nacionalni stroj. Sudskog epiloga, nema ni posle 10 godina, dok se vođa Nacionalnog stroja Goran Davidović, protiv kojeg se još jedino vodi postupak, krije u Italiji.

Sedmog oktobra 2007. godine Novi Sad je rekao "neće proći". Nakon brojnih incidenata koje je te godine izazvao Nacionalni stroj, kap koja je prelila čašu bila je najava da će neonacisti marširati centrom grada. To bi, kaže čovek koji je pozvao građane da im se suprotstave, bio šamar svim Novosađanima.

"Novi Sad bi dobio taj šamar, da nije na naš poziv izašlo više od 5.000 građana. Dakle, građani su tada osetili da moraju čuvati čast svog grada, da su njihovi obrazi i njihovo bitisanje u pitanju. Građani moraju da stanu na crtu njima – kada vlast ne reaguje kad treba i kako treba, onda građani moraju da stanu na crtu", kaže Aleksandar Popov iz Centra za regionalizam.

Na toj crti bili su zasuti kamenicama, a ozbiljnije sukobe sprečila je policija, i to tek nakon što su pojedinim učesnicima šetnje bile okrvavljene glave.

Iako je ceo incident zabeležilo na desetine kamera, slučaj nije dobio sudski epilog. Tužilaštvo je od gonjenja neonacista odustalo, dok se još jedino sudi njihovom vođi Goranu Davidoviću, koji se krije u Italiji. Za devet godina, promenjeno je sedmoro sudija, a postupak se iz ročišta u ročište odlaže.

"Šta mi drugo možemo da pomislimo nego da je u pitanju jasna politička opstrukcija, a pitanje je i kakva se poruka šalje kada nešto što je bilo tako očigledno ne možee da se sankcioniše – šta će tek da bude sa onim događajima koji se dešavaju u mrklom mraku?", upitao je Nedim Sejdinović, jedan od organizatora antifašističke šetnje.

Deset godina kasnije, neonacističke i druge zabranjene grupe bez problema se pojavljuju u javnosti i organizuju skupove. Činjenica da nasilja poput onog na antifašističkoj šetnji u ovom trenutku nema, za antifašiste znak je da ih je država zauzdala, ali samo da bi lanac mogla po potrebi da popušta.

"Po potrebi se mobilišu i po potrebi se demobilišu. Oni su neka vrsta državne parapolicije, izgleda, ili možda neka vrsta stranačke policije", kaže Sejdinović.

Popov, iz Centra za regionalizam kazao je: "To je ono što zabrinjava i što može da bude opasno i upotrebljeno u nekoj situaciji u kojoj se vlast bude osetila ozbiljnije ugroženom".

Novo ročište u slučaju protiv Gorana Davidovića Firera za izazivanje verske, rasne i nacionalne mržnje zakazano je za 16. oktobar, a organizatori antifašističke šetnje kažu - živi bili pa videli, suđenje će opet biti odloženo.

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

Podrazumevano Re: Srbija u borbi protiv fašizma - poraz ili pobeda?

Glupa tema . Tih fasista u Srbiji nema mozda 0,1 posto najvise
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    430

Da vidimo: Jedan covek drzi sve konce u rukama i zagovara nekakvu jaku drzavu, ima svoje batinase i svako ko mu se suprostavi najebbe..
    Srbija se udavila u fasizmu u pravom smislu te reci
    Nacionalni stroj ne igra tu nikakvu ulogu

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    95

U Srbiji to nije problem. Stanje u Srbiji je specifično, poput delirijuma, protiv toga se treba boriti.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Све те 'фашисте' могу стати на једну слику.

Ово није друштвени већ лични проблем.
    「一死固知忠義在」 · Србија никада неће ући у ЕУ. Помирите се с тим.

Elita Роло Томази (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    58
    Reputaciona moć
    415

Нема фажизма у Србији, осим у жељама мрзитеља Срба. Простачка кампања.
    Ја босиљак садим- мени фридрих ниче!

Buduća legenda Kerkyra (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    711

Ja n znam, gde nalazite te tolike "fasiste" u Srbiji, ima ekstrema svuda, ali fasista ( u smislu da su za Hitlera ili tako nesto) ovde nema.

edit": A ovo sto je bilo sa slike, bilo je odavno, zasto prizivati "zle duhove" i cemu?
    Poslednji put ažurirao/la Kerkyra : 08.10.2017. u 01:45 Razlog: edit
    "Svi smo mi u istoj provaliji, samo neki gledaju u pravcu zvezda"

Aktivan član Byja (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Citat Original postavio Kerkyra Pogledaj poruku
    Ja n znam, gde nalazite te tolike "fasiste" u Srbiji, ima ekstrema svuda, ali fasista ( u smislu da su za Hitlera ili tako nesto) ovde nema.
    edit": A ovo sto je bilo sa slike, bilo je odavno, zasto prizivati "zle duhove" i cemu?
    Nije poenta u fašistima, već u plaćenim antifašistima.
    Evo npr. ovo je prvi članak u kome Goranu Davidoviću nije prišiven nadimak "Firer". Koji čovek nikad nije ni imao, već su mu mediji to nadenuli. A i on retard, mogao je lepe pare da uzme da ih je tužio... da kojim slučajem i sudstvo ne radi za istu stranu.
    U suštini, ovde (i ne samo ovde, već i u celoj Evropi) se već decenijama vodi kampanja protiv desnice. Najlakši način da se to postigne je da se svi deklarišu kao nacisti/fašisti, a za te potrebe se dodatno ove marginalne grupe posebno stave pod lupu medija.
    Svuda se mogu naći nacisti i fašisti, viđao sam ih čak i u Izraelu. Daleko veći problem su oni koji žive na račun "borbe" protiv takvih.

Elita Роло Томази (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    58
    Reputaciona moć
    415

Citat Original postavio Byja Pogledaj poruku
    Суштина.
    Морају да их измисле, да би имали против кога да се "боре", и добијају паре за то.
    Ја босиљак садим- мени фридрих ниче!

Buduća legenda Kerkyra (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    711

Citat Original postavio Byja Pogledaj poruku
    Evo npr. ovo je prvi članak u kome Goranu Davidoviću nije prišiven nadimak "Firer". Koji čovek nikad nije ni imao, već su mu mediji to nadenuli. A i on retard, mogao je lepe pare da uzme da ih je tužio... da kojim slučajem i sudstvo ne radi za istu stranu.
    U suštini, ovde (i ne samo ovde, već i u celoj Evropi) se već decenijama vodi kampanja protiv desnice. Najlakši način da se to postigne je da se svi deklarišu kao nacisti/fašisti, a za te potrebe se dodatno ove marginalne grupe posebno stave pod lupu medija.
    Svuda se mogu naći nacisti i fašisti, viđao sam ih čak i u Izraelu. Daleko veći problem su oni koji žive na račun "borbe" protiv takvih.
    Izgleda da je tako...I uopste javlja se masa tih pojmova u zadnje vreme koji meni nisu jasni odakle, da se ponekad pitam, nemam li ja nesto od toga, prosto me je starh od neke etikete iako nikad cula ni videla to. Nit' me zanima.
    Poslednji put ažurirao/la Kerkyra : 08.10.2017. u 18:56
    "Svi smo mi u istoj provaliji, samo neki gledaju u pravcu zvezda"

libe strasni nije na forumu
    почетак краја диктатора најавио је курир
    Veoma poznat libe strasni (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1344

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    Da vidimo: Jedan covek drzi sve konce u rukama i zagovara nekakvu jaku drzavu, ima svoje batinase i svako ko mu se suprostavi najebbe..
    ништа без снс,пинка&дезинформера

Buduća legenda KESH (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    683

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    To je jedan blazi oblik autokratije, a nikako fasizam.
    Fasizam je u sUsjedstvu.

Buduća legenda комшија (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    899

Citat Original postavio Kerkyra Pogledaj poruku
    Дефиниција фашизма из опште прихваћеног политиколошког речника Roger_a Scruton_a: "Fascism is characterized by the following features (not all of which need be present in any of its recognized instances): *corporatism; *nationalism; hostility to *democracy, to *egalitarianism, and to the values of liberal *enlightenment; the cult of the *leader, and admiration for his special qualities; a respect for collective organization, and a love of the symbols associated with it, such as uniforms, parades and army discipline."

Ističe se Стари Хусар (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio комшија Pogledaj poruku
    Дефиниција фашизма из опште прихваћеног политиколошког речника Roger_a Scruton_a: "Fascism is characterized by the following features (not all of which need be present in any of its recognized instances): *corporatism; *nationalism; hostility to *democracy, to *egalitarianism, and to the values of liberal *enlightenment; the cult of the *leader, and admiration for his special qualities; a respect for collective organization, and a love of the symbols associated with it, such as uniforms, parades and army discipline."
    По овој дефиницији Тито је био фашиста.
    ХЕРЦЕГ-БОСНА ЗЕМЉА СРБСКА НИКАД НЕЋЕ БИТИ ТУРСКА

Slične teme

1. Treba li se 'ujediniti' svet u borbi protiv terorizma?
    Autor Aurora Aurea u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.10.2014., 08:37
  2. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 13.04.2013., 17:56
  3. Botox u borbi protiv hiperhidroze
    Autor Barcelona u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.06.2007., 22:24
  4. [B]MUŠKI KODEKS ČASTI U BORBI PROTIV MALERA[/B]
    Autor SumiTara u forumu Arhiva
    Odgovora: 24