Firmirana odeca

Poruka
21.521
Koliko vam je bitna ???

Ja imam taj neki ludacki trip da sve na meni mora da bude original Nike . Makar nemo za leba za patike od 17 000 , dux od 13 000 i trenerku od 10 000 mora da se ima . Koliko je bolest uzela maha dokaz je i to sto sam poceo da nosim i carape original Nike . Sto se tice farmerki jednostavno mi je ispod casti da nosim neke od hiljadu i po dinara ko moj cale .. pazarim ih u Zari ili Terranovi za 4-5 soma ... Jednostavno se osecam MOCNO kad imam na sebi firmirane , skupe i kvalitetne i naravno lepe stvari .

Kakva je situacija kod vas ???
 
Koliko vam je bitna ???

Ja imam taj neki ludacki trip da sve na meni mora da bude original Nike . Makar nemo za leba za patike od 17 000 , dux od 13 000 i trenerku od 10 000 mora da se ima . Koliko je bolest uzela maha dokaz je i to sto sam poceo da nosim i carape original Nike . Sto se tice farmerki jednostavno mi je ispod casti da nosim neke od hiljadu i po dinara ko moj cale .. pazarim ih u Zari ili Terranovi za 4-5 soma ... Jednostavno se osecam MOCNO kad imam na sebi firmirane , skupe i kvalitetne i naravno lepe stvari .

Kakva je situacija kod vas ???
kad ti je tata buržuj možeš da kupuješ šta hoćeš
 
E Sotire, kakav pogrešan stav imaš, da li je moguće da misliš da ti odeća čini da se osećaš moćno.
Mene to ne zanima, uglavnom nosim second hand i nije me briga šta će ko da misli i kaže o tome.
Ne opterećujem se tako banalnim i efemernim stvarima.
 
kad ti je tata buržuj možeš da kupuješ šta hoćeš

Vidis da cale nosi jeftino, a Sotir voli skupo...

Kad sam bila mladja bio mi je vazan original (mism, starke, petstokec i takve stvari, nista stvarno ekskluzivno), sad se oblacim u sekondhendu, gde najcesce kupujem kvalitetne i firmirane ili no-name stvari za smesnu lovu. Jedino jos uvek nosim relativno skupu obucu i skup parfem. I imam skupog zubara.

Bila sam u Turskoj, i bilo je poucno> na pijaci sam videla sve te @firmirane stvari@, prodaju ih na gomilici, kao na Bajloniju, za 2 evrica po komadu.
 
Volim da kupujem firmirano, ali ne iz obesti.
Ti je najkvalitetnija roba.

Samo jedan primer:
Uvek sam nosio italijanske cipele.
Jednom zena, na rasprodaji, kupila Beograd obuca.
I:
1. Napravile mi zuljeve - posle mazanja ranim mastima da prodje
2. pocele noge da mi smrde, i za to posle mazanje da prodje.

Tada sam shvatio i drzim se toga:
Siroma i cicija uvek duplo placaju.
 
Volim da kupujem firmirano, ali ne iz obesti.
Ti je najkvalitetnija roba.

Samo jedan primer:
Uvek sam nosio italijanske cipele.
Jednom zena, na rasprodaji, kupila Beograd obuca.
I:
1. Napravile mi zuljeve - posle mazanja ranim mastima da prodje
2. pocele noge da mi smrde, i za to posle mazanje da prodje.

Tada sam shvatio i drzim se toga:
Siroma i cicija uvek duplo placaju.

Ovo je tačno :ok:

Problem je generalno što je ovde kvalitet često upitan čak i pod brendiranim imenom.
 
Nema nista pogresno u nosenju firmiranih stvari. Ljudi (a i ribe) vole firmiranu i dobru odecu tako da ako vec mozes sebi da priustis neki skup i kvalitetan komad odece ili obuce onda svakako to treba raditi. Ja mislim da u onoj izreci "odelo cini coveka" ima puno istine.
Na primer, Zara je po meni prilicno dobar brend. Nije da se nesto puno razumem u te stvari ali izgleda mi da su njihove stvari sasvim korektnog kvaliteta a cena uopste nije jaka.
Moj problem je sto apsolutno nema sanse da priustim sebi bilo sta skuplje od 2000 dinara osim obuce i to ono bas kad mora. Tako da se provlacim sa ovim boflukom koji kurrcu ne vredi al' sta ces...
 
Moja odeća i obuća su više komada radnih i zaštitnih modela što kvalitetnih sa markom koja predstavlja nešto u tom domenu što imitacija istih što bezimenih za da se nađe i moje iskustvo sa svima njima je: sve ja to poderem.
 
kao hipster, odnosno neko ko traga za vrednostima izvan mejnstrima, i kojeg se kloni koliko je god moguće, naravno da izbegavam bilo kakve brendove i sav taj hajp i konzumerizam.
mrzim Nike proizvode koliko i moto - "biti u trendu".

fun sam time traveler tipa odevanja.
volim jednobojnu i jednostavnu odeću, bez ikakvih natpisa, oznaka, markica na njima, karoa ili štrafti i bilo kakvih suvišnih detalja.
nisam ništa kupio možda preko godinu dana jer su mi ormari krcati, a rotiram svega 5% od postojeće odeće.
kako se nešto ofuca samo bacim i uvedem u igru nešto drugo od onog što već posedujem.

od zvučnijih brendova, imam ribok patike, čisto crne running tip modela. pokleko sam nakon zastranjivanja sa par pogrešnih kupovina obuće koja me izdala tokom mojih samotnjačkih skitaranja...
 
Poslednja izmena:
Nema nista pogresno u nosenju firmiranih stvari. Ljudi (a i ribe) vole firmiranu i dobru odecu tako da ako vec mozes sebi da priustis neki skup i kvalitetan komad odece ili obuce onda svakako to treba raditi. Ja mislim da u onoj izreci "odelo cini coveka" ima puno istine.
Na primer, Zara je po meni prilicno dobar brend. Nije da se nesto puno razumem u te stvari ali izgleda mi da su njihove stvari sasvim korektnog kvaliteta a cena uopste nije jaka.
Moj problem je sto apsolutno nema sanse da priustim sebi bilo sta skuplje od 2000 dinara osim obuce i to ono bas kad mora. Tako da se provlacim sa ovim boflukom koji kurrcu ne vredi al' sta ces...

zaru proizvode razne trikotazne firme
 
A za Bossov zimski kaput.
Ljudi, inflacija u zaletu (devedesete),
bio Infofest i Gornjem Milanovcu
kupim ga za 40 DEM.
Ko zna zna, koliko on vredi.

- - - - - - - - - -

PS:
Vazi (posebno) i za alat.
Kupim na buvljaku i srafcifer se iskrivi a sraf ostane.
Kupis, brate, sa celicnim vrhom,
pa i ako ne odvrne otkinuce mu glavu

- - - - - - - - - -

Ovo je tačno :ok:

Problem je generalno što je ovde kvalitet često upitan čak i pod brendiranim imenom.

a znate li da hrana prve klase uz Jevrope nikad ne stize do nas?
Ovamo salju ono sto je za bacanje.
Cak i Milka cokolade nisu iste
 
Poslednja izmena:
Nosim brendirane u kombinaciji sa noname stvarima i izgledam skupoceno. Umem da djumarim i nalazim ih za bagatelu. Inace je preduslov da bih nesto kupila, da ne bude od prave koze, perja, krzna.
 
Koliko vam je bitna ???

Ja imam taj neki ludacki trip da sve na meni mora da bude original Nike . Makar nemo za leba za patike od 17 000 , dux od 13 000 i trenerku od 10 000 mora da se ima . Koliko je bolest uzela maha dokaz je i to sto sam poceo da nosim i carape original Nike . Sto se tice farmerki jednostavno mi je ispod casti da nosim neke od hiljadu i po dinara ko moj cale .. pazarim ih u Zari ili Terranovi za 4-5 soma ... Jednostavno se osecam MOCNO kad imam na sebi firmirane , skupe i kvalitetne i naravno lepe stvari .

Kakva je situacija kod vas ???

auuuuuu što si markiran kad pazariš u zari & terranovi :rotf:

- - - - - - - - - -

Volim kozu narocito za motor opremu. Volim zvuk koji proizvodi, ono cvrr cvrr na svaki pomak. Ko da cujem kravu da kaze muu muu hehe

kožaaaaa :heart:
 

Back
Top