Par pitanja u vezi programiranja

icedemon72

Početnik
Poruka
1
Pozdrav!
Imam 16 godina, i trenutno znam HTML, CSS i JavaScript onako, python samo osnove i ostalo nista. Plan mi je da upisem FTN (Fakultet Teh. Nauka) tj Elektrotehnicara Informacionih Tehnologija, jer samo taj i jos jedan fakultet imaju u predelu gde ja zivim sto se informatike tice, a i drzavni su.
Sada moja pitanja:
-Da li cu moci nauciti C++, Java, Python, u roku od 2 godine, sa obzirom da se dosta bavim sportom a i ucim ova sranja sto me uopste ne zanimaju u srednjoj?
-Koji od ova tri sto sam naveo treba da mi bude prioritet?
-Da li je FTN dobar izbor, ili bi trebao nesto da vidim na PMF-u (Prirodno-Matematicki Fakultet)?
-Da li je i gde je moguce naci posao kao programer?
Hvala unapred, zivi bili! :D
 
Pozdrav!
Imam 16 godina, i trenutno znam HTML, CSS i JavaScript onako, python samo osnove i ostalo nista. Plan mi je da upisem FTN (Fakultet Teh. Nauka) tj Elektrotehnicara Informacionih Tehnologija, jer samo taj i jos jedan fakultet imaju u predelu gde ja zivim sto se informatike tice, a i drzavni su.
Sada moja pitanja:
-Da li cu moci nauciti C++, Java, Python, u roku od 2 godine, sa obzirom da se dosta bavim sportom a i ucim ova sranja sto me uopste ne zanimaju u srednjoj?
-Koji od ova tri sto sam naveo treba da mi bude prioritet?
-Da li je FTN dobar izbor, ili bi trebao nesto da vidim na PMF-u (Prirodno-Matematicki Fakultet)?
-Da li je i gde je moguce naci posao kao programer?
Hvala unapred, zivi bili! :D

It web and softwer developer ti je karijera koja je u ekspanziji i deficitarna je sto se tice potraznje..tu ces posao naci uvek..cak i u Srbiji...relativno kratko se bavim time i ne zivim u Srbiji ali to ti je odlican izbor...najbolje ti je da pocnes s Python..mada vidis i sam da su slicni jedan drugom
 

Back
Top