Alkohol vs Marihuana

Šta je po vašem mišljenju štetnije?

  • Alkohol

  • Marihuana


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
jes mi mnogo dugoročan u pm, do pedesete onda čuka riknjava

Ko ti je to rekao ? Imam 63 godine , trenirao sam nekih tridesetak godina i još uvijek mogu da hebem kao zec .
Nikada nijednu drogu nisam ni probao mada je bila dostupna i u moje vrijeme . Opijao se jesam u tinejdžersko vrijeme
ali sam brzo i to ostavio . Imao sam strica alkoholičara pa sam iz prve ruke vidio gdje to može da odvede .
 
Ah, poznata mi ova zloupotreba analogije. Sto je cesta logicka greska ovih sto bi da se drogiraju.

Kao - heeej znam, opravdacemo nase drogiranje, tako sto cemo isticati i druge lose stvari a koje su dozvoljene, i lupetacemo da marihuana leci rak i sve bolesti i voala - doprinecemo da postane socijalno prihvatljivo da se drogiramo i unosimo psihoaktivne supstance u svom mozgu koje smanjuju IQ kod mladih, isprovociraju genetski uslovljenu shizofreniju i mnogo drugih mentalnih bolesti i ponasacemo se kao idioti dok imamo slusne, vidne i druge halucinacije.

A inace svi pravi zdravi, nit im treba "lecenje"" nit imaju potrebu za marihuanom, da ne spominjem da bar pola njih zbog nje prelazi na "jace droge" itd.

Pustite te vise suplje price - Mariguana je ipak dobra, i manje je losa jer je i alkohol los a njega mogu svi legalno da piju skoro, i prodaje se po trafikama, cak i maloletnicima.

Znam ljude koji su alkosi - i nista. A znam i one koji su samo udahnuli dim marihuane koji su pusili drugi u prostoriji i dobili panicni napad, a zatim i panicni poremecaj, treci su razvili psihoze razne, paranoje itd itd.
Peti su uzasno povracali jer im jednostavno gastro-sistem ne podrzava THC.

Jedno zlo ne opravdava drugo zlo, time se treba voditi a ne suprotno.
 
Evo kako lepo zena objasnjava, ali je ne kapiraju ovi narkomani sto vode YT stranicu koji se satro bore za ljudsko zdravlje i protiv rakova, a zapravo jedini PRAVI MOTIV im je da mogu legalno da se DROGIRAJU.

Nisam hejter koji neosnovano pljuje marihuanu, nemam nikakvih motiva da je hejtujem i ne isticem ono sto ona leci (ne leci nista samo malo smiri coveka tj izvrsi sedaciju), ali SE UZASAVAM ZLOUPOTREBE MARIHUANE I KVAZI-MORALISANJA OVIH NARKOMANCINA STO OSNIVAJU OVA UDRUZENJA ZA ZDRAVLJE LJUDI, a sve neki narkosi rastafarijanci, antivakseri, ravnozemljasi i new age sektasi hinduisti, budisti, koji se loze na Bob Marlija, Vudstok i drogiranje.

Znaci ista je to bolumenta kao i ona antivakserska od Maje Nutribulet Folk i Sladjane Velkov.

 
Breine voleo bih da cujem tvoje misljenje ovde o ovom klipu koji sam izbacio.

Ja npr izuzetno kritikujem ovu Danicu kada se prolupava za osiromaseni uranijum i sto polovicno baca paranoju na vakcine, naime, nije kao antivakser, ali spominje stalno onaj pseudoargument "nisu vise vakcine nase iz Torlaka i zato....... pa ide ostala antivakserska spika".

No mislim da je ovde u pravu. Pogotovo kada kaze zena lepo - "ne zelim ljudima da dajem nesto za sta ne znam sta im dajem i koja je koncentracija lekovite supstance unutra, dok kod morfijuma to znam i naravno treba se drzati pod kljucem".

Sasvim uredno i lepo receno. Profesionalno.

Inace ona je fantastican neurohirurg bese, ali ima tako izlete sa polu-teorijama zavere u drugim segmentima medicine, a i dosta toga prica POLITICKI i POPULISTICKI.
 
ne znam brate ja sam kao mladji dosta vario ali nikad nisam sebe nešto specijalno nalazio u tome... i kad sam najpijaniji otprilike sam svestan realnosti a kad se navarim kao da upadnem u neki crtani film, potpuno izgubim osećaj za stvaran svet oko sebe. plus što posle smara kad stondiraš pa ćutiš 2 sata. alkohol više uništava telo i organe ali psihički marihuana više ostavlja posledice, naravno kad bi poredili čoveka koji je 5 godina vario i koji je 5 godina cirkao
 
Nisam hejter koji neosnovano pljuje marihuanu, nemam nikakvih motiva da je hejtujem i ne isticem ono sto ona leci (ne leci nista samo malo smiri coveka tj izvrsi sedaciju), ali SE UZASAVAM ZLOUPOTREBE MARIHUANE I KVAZI-MORALISANJA OVIH NARKOMANCINA STO OSNIVAJU OVA UDRUZENJA ZA ZDRAVLJE LJUDI, a sve neki narkosi rastafarijanci, antivakseri, ravnozemljasi i new age sektasi hinduisti, budisti, koji se loze na Bob Marlija, Vudstok i drogiranje.

Sve ovo stoji.
Međutim, još više se užasavam kvazi-moralisanja vezanog za pušenje duvana, gde najviše morališu upravo oni koji donose zakone za zabranu pušenja, a među kojima je polovina pušača, kao i zdravstveni radnici među kojima jedna trećina lekara puši.
Ali, ovde niko duvan nije spomenuo, pa neću da spamujem temu. :D

Kada govorimo o marihuani, evo jednog istraživanja, rađenog kod nas:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28605305



Breine voleo bih da cujem tvoje misljenje ovde o ovom klipu koji sam izbacio.

U pravu je Danica Grujičić.
Otprilike i ja tako razmišljam.

Ovde jasno treba razdvojiti zloupotrebu marihuane od korišćenja iste u medicinskim tretmanima.
U strogo medicinskom smislu, marihuana (u svojoj prirodnoj formi) je daleko sigurnija aktivna supstanca od mnogih lekova koji se danas koriste. Na primer, relativno bezbedan aspirin ima svoju smrtonosnu dozu daleko dostižniju od marihuane, na šta ukazuje činjenica da je broj otrovanja marihuanom zanemarljivo mali u odnosu na otrovanje aspirinom. THC ima najjači psihoaktivni efekat od svih kanabinoida, ali ostali kanabinoidi (kanabidiol, kanabinol, kanabikromen, kanabigerol, tetrahidrokanbivarin...) imaju fiziološke efekte koji mogu biti terapeutski: smanjenje bola, kontrola mučnine, smanjenje spazma mišića, sedacija, poboljšanje sna. Ali nisu ni svi sojevi medicinske marihuane isti, niti je fiziološko stanje svihi ljudi isto, niti im je okruženje isto.
Zato se moraju utvrditi standardi u proizvodnji, kontroli distribucije, doziranju. Šta je to što deluje, na šta deluje, indikacije, način upotrebe, doziranje... Ne može svako imati pravo da sadi marihuanu, niti je sme svako koristiti za raznorazna lečenja koja mu padnu na pamet.

Mislim da Srbija spada u zemlje sa najvećom zloupotrebom analgetika, anksiolitika i hipnotika. Spada i u zemlje sa najvećim procentom pušača. Ne znam kakvi smo sa alkoholom...;)
Sad zamisli da je marihuana dostupna našim ljudima, na izvol'te, kao Holanđanima koji kupuju kolačiće sa marihuanom. Verovatno bismo ušli u studije kojima je potvrđena letalna doza marihuane. :D
 

Back
Top