Narodna poslanica SNS-a pozitivno o NATO-u: Ne postoje trajna neprijateljstva

Poruka
2.649
Lični stavovi

Narodna poslanica SNS o poseti parlamentaraca sedištu NATO

Ne postoje trajna neprijateljstva

* Žele da poprave imidž koji imaju i predstave se kao odbrambeni savez koji želi dobre odnose sa svima

Prva asocijacija na Severnoatlantsku alijansu u Srbiji je 1999. godina. Sećanje na veliki broj nastradalih civila, posebno dece, sveže je još uvek.

Piše: Vesna Marković 03. oktobar 2017. 17:00

1701.jpg


Te godine nastradala je i moja najbliža komšinica, dvadesettrogodišnja Sofija Jovanović u centru Beograda, na Vračaru. Desilo se krajem 20. veka u srcu Evrope. Možda je namera bila da se kazni samo tadašnja politika, ali kažnjeni su građani koji su snosili najviše posledica ovog čina. Pitali smo se tada, ali i sada: Da li je to bio jedini način? Postoje različita tumačenja da li smo to mogli da sprečimo ili ne. Možemo da pričamo o razlozima, posledicama, iznosimo različite teorije, ali činjenica je da godine prolaze, da se odnosi snaga menjaju u svetu. Istorija nas uči da trajna neprijateljstva ne postoje ili trajna prijateljstva. Postoje samo interesi. Verujem da smo konačno u stanju da na pravi način sagledamo svoje interese i da emocije ostavimo na strani.

U trenutku bombardovanja Srbije NATO je imao 19 članica, dok ih je sada 29. Danas mnoge od tih država doživljavamo kao prijateljske. Prema nedavno sprovedenom istraživanju Demostata preko 60 posto od ukupnog broja ispitanika izabralo je zapadne zemlje kao najpoželjnije za život i za školovanje dece, a većina tih zemalja su članice NATO. Oko dve trećine spoljnotrgovinske razmene imamo sa zemljama EU i članicama NATO iz kojih dolazi najviše investicija u Srbiju. Građani Srbije najviše letuju u Grčkoj, Turskoj, Crnoj Gori i Hrvatskoj, takođe članicama NATO.

Nedavno je američka ambasada organizovala posetu parlamentaraca iz različitih političkih stranaka sedištu NATO u Briselu i NATO SHAPE u Monsu. Poziv sam prihvatila jer sam želela da se upoznam organizacionom strukturom i politikom Alijanse. Kao nekoga ko dolazi iz zemlje okružene članicama NATO zainteresovana sam bila da čujem, iz prve ruke, šta su njihovi prioriteti u budućnosti. Najjači utisak ostavila su pitanja koja su nama postavljali, odnosno zainteresovanost za mišljenje naših građana o Alijansi i želju da pokušaju da se predstave u pozitivnom svetlu u našoj zemlji. Žele da poprave imidž koji imaju i predstave se kao odbrambeni savez koji želi dobre odnose sa svima. Govorili su o saradnji sa EU o zajedničkoj bezbednosnoj politici, o zaštiti od terorizma, sajber napada. Svi se suočavamo sa istim izazovima, što zahteva saradnju na tom planu bez obzira da li je neka zemlja članica NATO, EU ili nije.

Srbija, već godinama, sarađuje preko Partnerstva za mir sa Alijansom, što predstavlja najviši stepen saradnje jedne države nečlanice (IPAP sporazum). Evroatlantski pakt Partnerstvo za mir se sastoji od 46 zemalja članica od kojih gotovo polovina nije članica NATO. Unapređenju saradnje između Srbije i NATO doprinela je poseta generalnog sekretara NATO Jensa Stoltenberga Beogradu, njegovo izvinjenje žrtvama, ali i poseta tadašnjeg premijera Aleksandra Vučića sedištu NATO u Briselu.

Srbija je sada vojno neutralna zemlja, ali ne i politički. Sigurna sam da ćemo na pravi način definisati naše buduće interese i sagledati nove okolnosti.

Autorka je narodna poslanica Srpske napredne stranke

http://www.danas.rs/licni_stavovi/licni_stavovi.1148.html?news_id=358279&title=Ne+postoje+trajna+neprijateljstva

Иначе, термин "посланица" употребили су ови из "Данаса".
 
Poslednja izmena:
http://www.danas.rs/licni_stavovi/l...58279&title=Ne+postoje+trajna+neprijateljstva

Иначе, термин "посланица" употребили су ови из "Данаса".

Довољно је прочитати овај део теме и схватити да се ради о СНС-плаћеној смрдуши.......:

Nedavno je američka ambasada organizovala posetu parlamentaraca iz različitih političkih stranaka sedištu NATO u Briselu i NATO SHAPE u Monsu. Poziv sam prihvatila jer sam želela da se upoznam organizacionom strukturom i politikom Alijanse. Kao nekoga ko dolazi iz zemlje okružene članicama NATO zainteresovana sam bila da čujem, iz prve ruke, šta su njihovi prioriteti u budućnosti.
********
а о језичким наказностима приликом промене нзива занимања из мушког у женски род - нећу ни да почињем.....
 
http://www.danas.rs/licni_stavovi/licni_stavovi.1148.html?news_id=358279&title=Ne+postoje+trajna+neprijateljstva



...........Najjači utisak ostavila su pitanja koja su nama postavljali, odnosno zainteresovanost za mišljenje naših građana o Alijansi i želju da pokušaju da se predstave u pozitivnom svetlu u našoj zemlji. Žele da poprave imidž koji imaju i predstave se kao odbrambeni savez koji želi dobre odnose sa svima. Govorili su o saradnji sa EU o zajedničkoj bezbednosnoj politici, o zaštiti od terorizma, sajber napada. Svi se suočavamo sa istim izazovima, što zahteva saradnju na tom planu bez obzira da li je neka zemlja članica NATO, EU ili nije.

Srbija, već godinama, sarađuje preko Partnerstva za mir sa Alijansom, što predstavlja najviši stepen saradnje jedne države nečlanice (IPAP sporazum). Evroatlantski pakt Partnerstvo za mir se sastoji od 46 zemalja članica od kojih gotovo polovina nije članica NATO. Unapređenju saradnje između Srbije i NATO doprinela je poseta generalnog sekretara NATO Jensa Stoltenberga Beogradu, njegovo izvinjenje žrtvama, ali i poseta tadašnjeg premijera Aleksandra Vučića sedištu NATO u Briselu.

Srbija je sada vojno neutralna zemlja, ali ne i politički. Sigurna sam da ćemo na pravi način definisati naše buduće interese i sagledati nove okolnosti
.

Autorka je narodna poslanica Srpske napredne stranke
Иначе, термин "посланица" употребили су ови из "Данаса".

Ta "autorka", SNS lupetalo, pripada sloju sitnih ljugavaca i sitnih duša, nesposobnih i nedostojnih
da govore o istoriji i "čemu nas uči istorija"!
Ta SNS Antihrist-autorka, posredno je amnestirala sve pokolje nad Srbima terorističke organizacije
u čijoj režiji ili delovanjem su se i dogodili, pa kako god se neposredni zločinac zvao.
 
Тако је лепо започела текст, већ сам је видела у најмању руку смењену.

А онда је наставила онако како се од ње и очекује.

Драга моја "посланице", сада ти се најближа комшиница у гробу преврће.

Ја верујем да је НАТО-у циљ да побољша слику о себи у Србији, али се надам да су Срби коначно научили да памте.
 
Jasan pravac Srbije je Rusija a SAD su okupator koji listom svaki Srbin prezire,veoma prosto.

To nije istina.

Od 2000. godine , pravac je EU. (Ne i NATO uistinu)

SNS je nastavio tim putem. Ni u jednom momentu od 2000. godine srpska vlada nije rekla da odustaje od EU puta.

Vi birate od 2000. sve do 2017, to je vas izbor! :rtfm:
 
To nije istina.

Od 2000. godine , pravac je EU. (Ne i NATO uistinu)

SNS je nastavio tim putem. Ni u jednom momentu od 2000. godine srpska vlada nije rekla da odustaje od EU puta.

Vi birate od 2000. sve do 2017, to je vas izbor! :rtfm:

Mi veoma dobro znamo da je svaki Srbin za Rusiju a za EU je koliko i za gorenje ves masinu.

Svaka druga tvrdnja je nasilnicko ponasanje prema 10 miliona Srba.

Ali ovde se zakon ne postuje pa stoga mozes nasilnicki da se ponasas jer od 2000 do danas nemamo pravo na izbor ni slobodan stav.


Da li si toliko nerealan da me ubedjujes da sam za nesto sto ti kazem da nisam?:roll:
 
5 studeni je pomenio medjunarodnu politiku drzave srbije. na nacin kao da je vecina za. tako je prikazano

logicno je da neko referenti drzave rade svoj posao na putu u eu.

naravno da nam se ne svidja, ali te šine je postavio ds i ldp, spo i boranija. i nema drugih

imamo mi svoje specificnosti, i odlaganjem cekamo da se eu i usa smiluju i da nas na neki nacin uyave, da ne moramo da pojedemo dovno koje je ds mrmot yamotao u cokoladu. i ne samo ds, 5 studeni je pobeda desnice, ukupne u srbiji, ovo je ono sto su teli, cak je i postavjac desnicar. a cudi se kao?
 
Mi veoma dobro znamo da je svaki Srbin za Rusiju a za EU je koliko i za gorenje ves masinu.

Svaka druga tvrdnja je nasilnicko ponasanje prema 10 miliona Srba.

Ali ovde se zakon ne postuje pa stoga mozes nasilnicki da se ponasas jer od 2000 do danas nemamo pravo na izbor ni slobodan stav.


Da li si toliko nerealan da me ubedjujes da sam za nesto sto ti kazem da nisam?:roll:

Kakve veze ima gorenje ves masina?


Ti glorifikujes Severnu Koreju i Kim-a a ovako se zalis da nemas pravo na slobodan izbor?
 
Тако је лепо започела текст, већ сам је видела у најмању руку смењену.

А онда је наставила онако како се од ње и очекује.

Драга моја "посланице", сада ти се најближа комшиница у гробу преврће.

Ја верујем да је НАТО-у циљ да побољша слику о себи у Србији, али се надам да су Срби коначно научили да памте.

СНС прдарица искрено каже: "Istorija nas uči da trajna neprijateljstva ne postoje ili trajna prijateljstva. Postoje samo interesi".

Најгори сој људске врсте - Све је калкулација, све је само интерес!
 
Свака јој част на храбрости да се јавно изјасни о овој ствари. Многи други политичари то никада неће учинити иако су снажни поборници НАТО интеграција.

Што се Србије тиче, треба ући у ОДКБ. Чисто да економски потпуно пукнемо и толико осиромашимо па да опет направимо неки 5. Октобар и све наново.
 

Back
Top