Проблем са realtek драјверима

Ништа није зарђало, само контакт постоји на прекидачу aux tv 5.1... и даље остаје софтверски проблем са новим реалтек драјвером који препознаје само два предња звучника.
Дакле где су нестали задњи звучници ? Иначе вуфер одлично ради када се подеси на тв излаз, дакле када сви звучници преносе исти звук.

Мајстор се неће овајдити за паре пошто није потребан, али софтвер мајстор ће бити потребан.

Хвала још једном на труду и времену. ;)
 
Poslednja izmena:
Joш једна занимљивост, одкад ме је зајебао овај нови реалтрек, више нема оне појаве да када убациш неки џек ин он пријави звучник који је прикључен, само зато што нема реалтрек менаџера.

Суштина свега је како вратити реалтрек менаџер, јер он решава све.
 
Moras se potruditi i naci taj stari drajver za zvuk,ako nemas CD,ili ako neko ima istu maticnu plocu kao ti,a da ga znas pa da ti posalje.Mnogo ljudi se zali na nove Realtek drajvere.Ako nista drugo instaliraj Slima Drivers koji ce ti naci original drajvere za tvoju maticnu i imaces Sound Manager.Samo pazi nemoj ovaj Slim da skida bilo odakle.Skini ga sa File Hippo.Evo adresa:
http://filehippo.com/download_slimdrivers/
 
Poslednja izmena:
jolemisa, близу сам решења, ако не успем, пробаћу твој предлог.

Елем, све што треба је да одеш на званични сајт ASUS-a, у мом случају је матична плоча MSI и да тамо нађеш драјвере.
Ја нисам успео да се снађем на сајту МСИ, па сам изгуглао неку МСИ верзију драјвера MSI Realtek HD Audio Driver 6.0.1.7910 и коначно сам вратио менаџер.

Међутим сада имам проблем да када убацим трећи џек ин, тај пар звучника не буде прихваћен.
lmklkjjlkj.jpg

Прво сам мислио да ти задњи зезају, али после сам прво њих убацио и менаџер је прихватио њих, а опет треће које убациш тај пар неће да прихвати и они не раде.
 
Сада менаџер и онај други интегрисани менаџер који је у опцијама саундс, дакле оба показују сва сви звучници функционишу, али ја више немам тај 5.1 звук као раније, већ некако све иде исто на свим звучницима.

Подесио сам све у опцијама као раније, дакле све параметре и звук проверавам преко фајлова који подржавају 5.1 као што су flac фајлови.
 
Сада менаџер и онај други интегрисани менаџер који је у опцијама саундс, дакле оба показују сва сви звучници функционишу, али ја више немам тај 5.1 звук као раније, већ некако све иде исто на свим звучницима.

Подесио сам све у опцијама као раније, дакле све параметре и звук проверавам преко фајлова који подржавају 5.1 као што су flac фајлови.
Pa dobro,kada si sredio.Mogao bi da sacuvas negde te drajvere da se ne bi opet zezao,ako bude potrebno,a valjda nece,bar skoro.
 
Pa dobro,kada si sredio.Mogao bi da sacuvas negde te drajvere da se ne bi opet zezao,ako bude potrebno,a valjda nece,bar skoro.
Није то проблем, већ како вратити 5,1 звук...
Инсталирао сам ову верзију
Realtek_High_Definition_Audio_64bit_Win7_Win8_Win8 1_Win10_R279 од 2015-06-18
све изгледа супер на први поглед, сви тестови показују да сви звучници раде беспрекорно, али ја немам више 5.1 звук.

Тестирао сам и једну flac песму на другом рачунару и види се разлика, јер мени звук иде на свим звучницима скоро исто.
 
Није то проблем, већ како вратити 5,1 звук...
Инсталирао сам ову верзију
Realtek_High_Definition_Audio_64bit_Win7_Win8_Win8 1_Win10_R279 од 2015-06-18
све изгледа супер на први поглед, сви тестови показују да сви звучници раде беспрекорно, али ја немам више 5.1 звук.

Тестирао сам и једну flac песму на другом рачунару и види се разлика, јер мени звук иде на свим звучницима скоро исто.
To i jeste pronlem,za tvoju maticnu ima mnogo novijih drajvera,ali se ipak razlikuju po nekim sitnicama,zato je tebi potreban drajver za tvoju plocu sa kompletnim nazivom i oznakama 100%.Zato ako nije u redu i kako treba sa zvukom probaj ovaj Slim Drivers,jer on pronadje sve sta je prikaceno na maticnu i prave drajvere za tu maticnu.Nije uvek svejedno skinuti pravi drajver,pa jos kada krene nesto naopako,onda se covek uzruja i kaoda namerno tera po svome.Zato ponekad treba koristiti i pomocna sredstva.
 
To i jeste pronlem,za tvoju maticnu ima mnogo novijih drajvera,ali se ipak razlikuju po nekim sitnicama,zato je tebi potreban drajver za tvoju plocu sa kompletnim nazivom i oznakama 100%.Zato ako nije u redu i kako treba sa zvukom probaj ovaj Slim Drivers,jer on pronadje sve sta je prikaceno na maticnu i prave drajvere za tu maticnu.Nije uvek svejedno skinuti pravi drajver,pa jos kada krene nesto naopako,onda se covek uzruja i kaoda namerno tera po svome.Zato ponekad treba koristiti i pomocna sredstva.

Не ... ипак је све у реду, требало ми је времена да подесим све параметре у менаџеру као што је било раније и сада је то тај звук који сам имао.

За оне који читају тему, у мом случају су спас само драјвери који се скидају са званичног сајта матичне плоче коју поседујете.

Мене је зајебао најновији драјвер са реалтрек сајта, а сада беспрекорно ради драјвер стар две године са МСИ сајта.


Позз свима и хвала на труду и помоћи. :super:
 
Не ... ипак је све у реду, требало ми је времена да подесим све параметре у менаџеру као што је било раније и сада је то тај звук који сам имао.

За оне који читају тему, у мом случају су спас само драјвери који се скидају са званичног сајта матичне плоче коју поседујете.

Мене је зајебао најновији драјвер са реалтрек сајта, а сада беспрекорно ради драјвер стар две године са МСИ сајта.


Позз свима и хвала на труду и помоћи. :super:
Drago mi je da si zadovoljan i da si rešio problem,a za to pitanje što se tiče drajvera sa zvaničnih sajtova si potpuno u pravu,ali samo mora da se upiše potpun naziv i oynaka matične da bi skinuo ono sto ti treba
 
Drago mi je da si zadovoljan i da si rešio problem,a za to pitanje što se tiče drajvera sa zvaničnih sajtova si potpuno u pravu,ali samo mora da se upiše potpun naziv i oynaka matične da bi skinuo ono sto ti treba

Да, један колега ми је пронашао два драјвера и ја сам инсталирао овај новији из 2015., погодио сам одговарајући, иако је знао само непотпуни нази матичне плоче.

п.с. да ли потпуни назив матичне плоче може да се нађе у софтверским информација или мора да се отвара кућиште ?
 
Да, један колега ми је пронашао два драјвера и ја сам инсталирао овај новији из 2015., погодио сам одговарајући, иако је знао само непотпуни нази матичне плоче.

п.с. да ли потпуни назив матичне плоче може да се нађе у софтверским информација или мора да се отвара кућиште ?
Imas program AIDA64 Extreme,sakojim mozes pronaci sve podatke o tvom kompu i ostalim delovima.Evo odakle mozes skinuti:http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/AIDA64-Business-Edition.shtml
 

Back
Top