Проблем са realtek драјверима

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.481
Имао сам пригушени звук на сабвуферу, инсталирао сам драјверe за realtek. На почетку инсталације ми је тражио да избрише ранију инсталацију, рестартује рачунар и онда инсталира те нове драјвере.
Када сам инсталирао нове драјвере, изгубио сам realtek менаџер (windows 7 64 bit)

354774d1486633643t-realtek-hd-audio-manager-subwoofer-problem-capture.png


и не само то, већ сада имам звук само на два предња звучника, без обзира што у опцијама је намештено на 5.1.

Untitled.jpg


Пробао сам и са 0001-HDMI_R270 и са ATI-HDMI-249 драјеверима, али ништа, нити могу да вратим реалтек менаџер, нити могу да вратим звук ... макар како је било.
 
e sad deinstaliraj...
pa ponovo instaliraj originalni drajver sa panelom
a onda idi na RUČNO dodavanje drajvera i usmeri na to što si skinuo naknadno kao izvor pa dopuni

i ja imam problem sa Realtekom ko da hoće katanac na firmu
ili ne plaćaju programere

- - - - - - - - - -

sa druge strane na Linuxu super zvuk sa sistemskim drajverima
a poslednji Windows Relatek koji je radio kako treba je bio onaj za XP plus imao karaoke fazon...
nažalost ne može kompatibilni mod

Pola planete je popizdelo na očajne drajvere
 
e sad deinstaliraj...

Untitled1.jpg

Овај први не смем због интернета, тако да вероватно ова друга два или један од њих би требало деинсталирати ?

pa ponovo instaliraj originalni drajver sa panelom
Оригинални који сам добио уз рачунара или неки са нета ? Питање је да ли ћу га наћи...
 
da, prvi ti je za internet, dopunom Windowsa ti šalju poslednji dostupni drajver...

druga dva su ti za zvuk, čudi da sistem nije prijavio "klanje" ili si ti ignorisao pa išao na silu

a)
nadji disk koji si dobio uz komp
idi na sajt proizvodjača, kucaj model ploče ili laptopa nemam pojma šta koristiš

b)
ili vidi da ti Microsoft kroz dopune uglavi Realtek drajver a onda ga nadješ u Control Panelu i odatle podešavaš
tako sam se ja rešio problema ali nisam zadovoljan kao da je podešen na eho

c)
ako ćeš preko fabričkog diska:
PAŽLJIVO pročitaj stavku po stavku tokom instalacije drajvera, uključi šta ti treba...
ako opet budu oni simptomi koji te nerviraju dodaj "nove drajvere" preko MY COMPUTER desni klik, device manager pa nadji audio controler pa tu idi na drajvere i uputi na to što si skinuo

evo kraće nije moglo
 
Poslednja izmena:
Rešen problem sa mikserom zvuka konačno!
Malo si me podsetio da ponovo probam da nadjem rešenje - evo NAJNOVIJI drajver

http://filehippo.com/download_realtek_high_definition_audio_vista/

kada pokreneš proces sama aplikacija deinstalira sve u vezi zvuka
onda se restartuje i po novom pokretanju počinje malo duži proces

Čudi da nisu stavili onaj svoj Realtek Mixer ali ispalo još bolje - ideš u Windowsov Control Panel i pod stavkom SOUND sve regulišeš
Konačno sam ukinuo onaj glupi eho i stavio boju zvuka koja mi odgovara

Tako da i tebi želim da rešiš svoj problem
Ako sam nešto loše otkucao moj Windows je na srpskom pa sad... sam prevedi :lol:
 
Rešen problem sa mikserom zvuka konačno!
Malo si me podsetio da ponovo probam da nadjem rešenje - evo NAJNOVIJI drajver

http://filehippo.com/download_realtek_high_definition_audio_vista/

kada pokreneš proces sama aplikacija deinstalira sve u vezi zvuka
onda se restartuje i po novom pokretanju počinje malo duži proces

Untitled.jpg


Eво шта ми је на почетку инсталације избацио тај драјвер 0009-32bit_Win7_Win8_Win81_Win10_R282.

Овај 0009-64bit_Win7_Win8_Win81_Win10_R282 сам пробао више пута и он ми је и избрисао реалтек менаџер.
 
Realtek1.jpg


Realtek2.jpg


Realtek3.jpg


Realtek4.jpg


okruženje i ekvalizator se kombinuju oko boje zvuka
obično stavim ROCK za ekvalizator a za okruženje neki format za baseve

utišavanje glasa - to je kad hoćeš "karaoke"
ali da bi dobio taj efekat izvor zvuka mora da bude kvalitetan - audio disk ili mp3 na 320Kbps
ojadjeni mp3 su samo ojadjeni mp3 i nema smisla

PA NISI REKAO KOJI WINDOWS KORISTIŠ

32 bit Windows - http://filehippo.com/download_realtek_high_definition_audio_vista/ 168.55 Mb
64 bit Windows - http://filehippo.com/download_realtek_high_definition_audio_vista_64/ 252.17 Mb
 
252mb drajveri za zvuk

pa znaš kako...i Windows je porastao...
sećam se, kada su najavljivali XP, rekli da će tražiti ČITAV GIGABAJT
To je tada delovalo JEZIVO OGROMNO, trebalo je nabavljati veće HDD-ove
Ceo dan razmišljaš šta će to toliko da stave da bi tražilo TOLIKI prostor?

poslednji winamp koliko megabajta jede?
nadjoh onaj još sa Win 98 SE - 2Mb i sve pušta od zvučnih formata....
verzija 2.8 ali bez onog američkog provajdera, najbolja klasična edicija
i skinove sam sačuvao, taman da ih prebacim na Linux

ali nema veze što je i Realtek porastao - konačno ima ekvilajzere, samo ih je INTEGRISAO U SISTEM umesto da imaju svoj panel
a i nešto je izemšano sa zvučnim profilima, na svu seću može CUSTOM pa namestim svoje :D
Friški drajveri od avgusta 2017-te, ubih se ranije sa Vistinim ko siroče... od XP-a ne može a od Viste ne valja...

I Office je porastao a trebaju mi samo 14 opcija od celog Worda, to su one opcije još iz Office 2000
koja je to muka bila naći ih kada su onomad ispretumbali office 2007 da liči na egipatski stil
pa se skidao onaj paket od microsofta da bar malo podesi izgled na klasičan

a i Linux je porastao, bar što se tiče stable verzija...
 
Poslednja izmena:
PA NISI REKAO KOJI WINDOWS KORISTIŠ
Користим 64.
А поновићу и овде у вези овог последњег драјвера 0009-64bit_Win7_Win8_Win81_Win10_R282

Нажалост, није решење тај драјвер, тај драјвер ми је и направио проблем, јер приликом инсталације, он тражи да се избрише постојећи, затим тражи рестарт рачунара и онда се инсталира тај нови драјвер.

После тога више никако нисам могао да повратим звук, да будем макар као што је било, а то је да раде свих 5, а да субвуфер буде пригушен.
Уместо да поправим субвуфер који скоро да није радио, изгубио сам још три звучника и сада имам само стерео.

Све сам проверио у подешавањима, и чекирао како треба, али не вреди, никако да оживе звучници, чак сам пробао и да променим редослед у кућишту џек-инова, али ни то не помаже.
Ради само средњи улаз и у зависности које џек убацим, тај пар звучника и раде.
 
1) Deinstaliraj drajver
2) Iskoristi Windows Update
3) Od celog spiska koji ti ponudi Microsoft štikliraj samo zvučnu kartu a ostale otkači ako hoćeš
4) Restartuj
5) Kontrolna tabla - zvuk - selektuješ karticu i onda ti se uključuje pravo na izmenu dole desno

au bre sabvufer... kupite i one stolice što se tresu kad proleće avion u filmu...
ako može stadion Ajaxa da ima termometar i grejač za ispod zadnje lože možete i vi da kupite pa tražite drajver od Ajaxa

- - - - - - - - - -

p.s. properties iliti svojstva se uključuju tek kad pritisneš levim dugmetom miša na izabranu zvučnu karticu, na spisku jel jedna jedina

Okruženje, Ekvilajzer, Normalizacija zvuka, imitacija slušalica... sigurno nešto može da se izbunari

BRALE A JEL SI TI POSLE INSTALACIJE UPŠTE IŠAO NA INICIJALNU KONFIGURACIJU DOLE LEVO???

- - - - - - - - - -

Realtek5.jpg


ovde biraš kako će ti se sistem ponašati
kod mene nema trenutno pošto sam samo na stereo ali kod tebe već mora da bude...
 
Poslednja izmena:
Ideš na dugme DALJE (NEXT) i onda ti se pojavljuju opcije ZVUČNICI ZA PROSTORNI ZVUK... i uključiš a ja kao stereo ne mogu
onda se vratiš na ekvilajzere i ostala tonska podešavanja i rokaj snimaj

sem ako već nisi krenuo da deinstaliraš :think:

- - - - - - - - - -

jao bre ljudi samo dodjete i tresnete NE RADI
aj ovo NE RADI
aj ono NE RADI
a jel si ti uopšte uključio? (ijao vidi stvarno, nema odgovora,proradilo, pa sad ne mora da se javljamo)

- - - - - - - - - -

mislim cimam se samo iz zahvalnosti što si pokrenuo temu od koje sam digao ruke...
rekoh aj da proverim... ne mogu da verujem... oće i da radi...
pa sad da rešimo i kod tebe...
evo kod mene sve super... konačno
 
p.s. properties iliti svojstva se uključuju tek kad pritisneš levim dugmetom miša na izabranu zvučnu karticu, na spisku jel jedna jedina

Okruženje, Ekvilajzer, Normalizacija zvuka, imitacija slušalica... sigurno nešto može da se izbunari

BRALE A JEL SI TI POSLE INSTALACIJE UPŠTE IŠAO NA INICIJALNU KONFIGURACIJU DOLE LEVO???
Наравно да јесам то све урадио, чак сам и поставио у првој поруци скриншат како изгледа 5,1 и наравно да сам ишао даље и даље, али не вреди и даље препознаје само два звучника.
 
Situacija kod tebe je malo neuobičajena, ali ništa nije nerešivo
dobio si savet za alatku koja se primenjuje u ekstremnim slučajevima

Mada me zaista čudi da je došlo do karambola sa verzijama drajvera tj da prethodni nije uklonjen kako treba
To je već do proizvodjača a alatka nije novost ali nije baš ni za savetovanje tek tako pošto može da nastane problem samo takav
kada samo reinstalacija pomaže

Sad očekujemo odgovor da si KONAČNO rešio problem
:ceka:
 
Poslednja izmena:
Nije da nije...
Ali ovde se priča proširila
Imamo više nepoznatih koje utiču na funkcionalnost

1) da li je drajver za zvučnu kartu u svadji sa odredjenom matičnom pločom
2) da li su sabvuferi ispravni
3) da li neki multimedijalni program sam menja postavke
4) u kakvom je stanju OS jer kad se malo pročisti... oće i da se ubrza, znaš

U svakom slučaju ja sam kod mene rešio problem zahvaljujući ovoj temi
A ti se još malo pozabavi, najkritičnije momente smo rešili...
 
Da ali si rekao da su kontakti zardjali... nabavi novi sabvufer,
Nov drajver je integrisan u operativni sistem tako da je control panel realteka sad u okviru opcije SOUND iliti ZVUK unutar Windowsove kontrolne table
Slike sam već postavljao
Slažem se da je lepše kad realtek to uradi kao na XP-u ali očigledno nisu
Vadi pare za majstora... a da već si dao repku...
 

Back
Top