Хоће ли бити републичких избора у марту месецу наредне године?

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.277
У марту се одржавају редовни локални избори за Град Београд. Ма колико Вучић био моћан, ово може да буде опасност за њега, јер у Београду је опорба ипак јача него на нивоу Србије. Улазак друга Ђиде и господина Гангуле у изборну трку свакако резултате избора чини неизвесним.

Јуче је у Варни Господар Србије изјавио "не занимају ме парламентарни избори" (или тако нешто је изјавио, парафразирам). Још је додао да га не занимају те мале темице.

Расписивање парламентарних избора му служи да прикрије могући пораз или лошији резултат на локалним изборима, а опет, потпуно је у складу са његовом политиком да се Србија константно држи у ванредном стању. Већина у скупштини је у хаосу,потребно му је да тотално елиминише Тончијеве кадрове, да смањи утицај СПС. Јасно је да је опорба почела да се консолидује, да нестају некадашње ДОС партије а јављају се нове, релативно чисте политичке снаге. Прангија, Бошкић, Јеремић, Крадула а у историју одлазе ДС; Бота, ЛДП, ДСС.

Неприкосновени господар Србије мора да предухитри опозицију и да распише изборе у невреме, док ови нису ојачали. Потребан му је превентивни напад на опозицију да би је разбио док се још није консолидовала а наредно пролеће је последњи рок за тако нешто. Опет, Он је 2017. године добио мандат од 5 година а мандат скупштине је 4 године. Дакле, ако би се 2018. године одржали избори, онда би имао поклапање председничког мандата и мандата републичке скупштине и Владе све до 2022. године.


Јуче ми је ово пало на памет, мислио сам до јуче да нема разлога за парламентарним изборима, али како сам јуче чуо његову изјаву, помислио сам да ипак може бити избора, а након што сам написао овај пост, скоро сам сигуран да ће их бити.
 
У марту се одржавају редовни локални избори за Град Београд. Ма колико Вучић био моћан, ово може да буде опасност за њега, јер у Београду је опорба ипак јача него на нивоу Србије. Улазак друга Ђиде и господина Гангуле у изборну трку свакако резултате избора чини неизвесним.

Јуче је у Варни Господар Србије изјавио "не занимају ме парламентарни избори" (или тако нешто је изјавио, парафразирам). Још је додао да га не занимају те мале темице.

Расписивање парламентарних избора му служи да прикрије могући пораз или лошији резултат на локалним изборима, а опет, потпуно је у складу са његовом политиком да се Србија константно држи у ванредном стању. Већина у скупштини је у хаосу,потребно му је да тотално елиминише Тончијеве кадрове, да смањи утицај СПС. Јасно је да је опорба почела да се консолидује, да нестају некадашње ДОС партије а јављају се нове, релативно чисте политичке снаге. Прангија, Бошкић, Јеремић, Крадула а у историју одлазе ДС; Бота, ЛДП, ДСС.

Неприкосновени господар Србије мора да предухитри опозицију и да распише изборе у невреме, док ови нису ојачали. Потребан му је превентивни напад на опозицију да би је разбио док се још није консолидовала а наредно пролеће је последњи рок за тако нешто. Опет, Он је 2017. године добио мандат од 5 година а мандат скупштине је 4 године. Дакле, ако би се 2018. године одржали избори, онда би имао поклапање председничког мандата и мандата републичке скупштине и Владе све до 2022. године.


Јуче ми је ово пало на памет, мислио сам до јуче да нема разлога за парламентарним изборима, али како сам јуче чуо његову изјаву, помислио сам да ипак може бити избора, а након што сам написао овај пост, скоро сам сигуран да ће их бити.

Zasto ubacivati u skupstinu Hamdiju i Prangiju, ako mozes imati Zutanovca i Seksi Djeda?
 
Kom kapacitetu, razvalice ih sa otkviranjem tajnih podataka o clanovima porodica i svemu i svacemu.

Zapad i Rusija su se opredelili da na Balkanu postoje vodje plemena, po jedan ili dva za svaku drzavicu, a ne vise dos koalicije.

Ћути ти, што се ложиш на Ђуку бизона по партијском задатку. Од кад вам је довео Ану сви сте по дифолту постали фанови несупротног пола.
 
Ћути ти, што се ложиш на Ђуку бизона по партијском задатку. Од кад вам је довео Ану сви сте по дифолту постали фанови несупротног пола.

Sta vodja mora da uradi da bi ga ovi iz ubedjenja kritikovali?

Da se sutra izadje u udarnom terminu na RTS i objavi da je priznao Kosovo, ovi bi bili u fazonu

,,To vodjo , tako je, Kosovo je uvek bilo teret`` il nesto slicno.
 
to je taj podanički dupelizački mentalitet, isti taj koji je omogućio turcima da budu ovde 500 godina

Па на ту карту је драмосер и заиграо.
Поделио по буђав сендвич, прогласио себе за месију
Грбави крезави плебс једва дочекао да некоме патролирају око аналне регије
 
PREDSEDNIŠTVO SNS ODLUČILO Samo beogradski izbori!

Autor: Jelena Đondović | 10.01.2018. 16:09 - 10.01.2018. 19:19

Predsedništvо Srpske napredne stranke (SNS) odlučilo je da neće biti vanrednih parlamentarnih, već samo beogradskih izbora.

Aleksandar Vučić obratio se građanima nakon sednice i izjavio da će biti samo beogradskih izbora.
Nakon razgovora, Predsedništvo SNS je odlučilo da se raspišu samo izbori u Beogradu, što je predsednik Srbije i saopštio na konferenciji za novinare.
"Predsedništvo Srpske napredne stranke donelo je odluku da svom snagom odlučnošću i hrabrošću se bori za pobedu na beogradskim izborima i da se ne podrži održavanje vanrednih parlamentarnih izbora", rekao je Vučić i dodao da je bilo i onih koji su nezadovoljni odlukom da se ne raspišu parlamentarni izbori.


"Smatrao sam da je naš državni i nacionalni interes preči i važniji od interesa partije i stranke koju toliko volimo. Smatrao sam da je važnije da se posvetimo rešavanju višedecenijskih problema, budućnosti našeg naroda i dece... Članovi predsedništva su sa samo dva glasa protiv prihvatili tu ideju", rekao je Vučić.

Ovako je izgledao dolazak i trajanje sednice naprednjaka:

U sedištu Srpske napredne stranke (SNS), nešto posle 17 časova počela je sednica Predsedništva. Tema su bili beogradski izbori, ali i raspisivanje parlamentarnih.
Vrh SNS-a razgovaraće o predstojećim beogradskim izborima, a verovatno i o eventualnim vanrednim parlamentarnim izborima.
Sednicom predsedava šef stranke, predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a sednica je zatvorena za javnost.
Članovi Predsedništva su u dolasku u sedište stranke, na Novom Beogradu, kratko odgovarali na pitanja novinara šta je tema, tačnije, da li je i pitanje vanrednih izbora na agendi.
Sednica će biti zatvorena za javnost, a funkcioneri SNS su već počeli da pristižu.
Prvi je stigao poslanik Vladimir Đukanović, koji je na pitanje šta ce se dešavati na sednici samo odmahnuo rukom ne želeći da bilo šta komentariše.

Stigla je i visoka funkcionerka SNS-a i predsednica Skupštine Maja Gojković.

Na sednicu su pristigli i predsednik opštine Obrenovac Miroslav Čučković koji nije želeo da kaže kakav će biti njegov stav o vanrednim parlamentarnim izboroma. Za njim je došao i Goran Cvetanović, gradonačelnik Leskovca, koji je takođe bio misteriozan.

Nakon njih stigli su i ministar poljoprivrede Branislav Nedimović kao i gradski menadžer Goran Vesić, ni oni nisu želeli da govore o svom stavu po pitanju parlamentarnih izbora.
Predsednik opštine Palilila Aleksandar Jovičić je na pitanje da li je za parlamentarne izbore kratko poručio "uvek". Isti odgovor dao je i Milosav Miličković, državni sekretar u Ministarstvu unutrašnjih poslova.
Na sednicu je stigao i gradonačelnik Beograda Siniša Mali, Irena Vujović, predsednica opštine Stari Grad, kao i gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, ministar zdravlja Zlatibor Lončar, te direktor kancelarije za KiM Marko Đurić, koji je rekao da će saslušati argumente za i protiv izbora pa doneti odluku.
Stigao je i ministar Zoran Đorđević, kao i ministra privrede Goran Knezević, koji je rekao da ne zna da li će se uopšte i pričati o izborima.

Ministarka Zorana Mihajović rekla je da misli da će tema sednice biti beogradski izbori.
"Ako vanredni izbori budu na dnevnom redu, glasaću za", rekla je poslanica Marija Obradović.

Ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović je na pitanje da li je za izbore kratko je poručila:
"Pa ne znam, razmisliću."
Stigao je i lider SNS-a Aleksandar Vučić i sednica je počela.

Razgovara se i o vanrednim parlamentarnim izborima

Članica Predsedništva SNS Maja Gojković izjavila je da se na sednici predsedništva SNS iznose i stavovi u prilog tome da se ide na vanredne parlamentarne izbore zajedno sa beogradskim i dodala da će predsednik Srbije Aleksandar Vučić na kraju izneti svoj stav.
Gojković je za TV Prva, za vreme zasedanja, navela da se ozbiljno i argumentovano za sada razgovara o raspisivanju gradskih izbora, ali da se nametnulo i kao vrlo važno pitanje - da li zajedno sa beogradskim raspisati i vanredne parlamentarne.
Kako je rekla, već sat vremena, koliko traje sednica, iznose se ozbiljni argumenti da bude i parlamentarnih izbora kada i gradskih.
Ona je rekla da se priča i o listi za Grad Beograd i navela da će to biti "lista budućnosti", sa poštenim, ozbiljnim i odgovornim ljudima, sa idejom da se ne dozvoli da se Beograd vrati u prošlost "sa Đilasom, Šapićem i njihovim glavnim sponzorom Miškovićem".
Gojković je navela da će se o članovima tima za beogradske izbore tek razgovarati, kada se donese odluka da li će se ići samo na izbore za gradsku, ili i za republičku skupštinu.
Upitana koji su argumenti za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, Gojković je rekla da se razgovara o svemu.
"Razgovara se otvoreno o svemu, i o napadima opozicije i tome da oni gledaju svoje interese i da žele da izmere svoje snage. Njihov glavni razlog je plen u Beogradu", rekla je Gojković.
Kako kaže, kao argument za vanredne parlamentarne izbore spominje se i atmosfera u skupštini.
"Moj argument je da mi funkcionišemo i da uspešno donosimo zakone i da vladajuća većina ničim nije pomućena", rekla je Gojković.
Dodaje, da je uverena da će na kraju prevladati interesi Srbije, ali da ne može da prejudicira kako će se glasati.
Gojković je rekla da nije isključeno da se održi još neka sednica predsedništva "jer ima dovoljno vremena".
Upitana koji je krajnji zakonski rok da se u isto vreme održe izbori za grad i Republiku Gojković je rekla da ima dovoljno vremena.
"Ima dovoljno vremena za raspisivanje, rok za održavanje beogradskih izbora je 23. mart, to je radni dan, znači 18. mart i sasvim je moguće da se ispune i jedni i drugi zakonski rokovi", zaključila je Gojković.
 
"Pametni lik je odlucio da je volja vecine na Komiteju " - Izbori njet !


https://www.krstarica.com/vesti/politika/vucic-nece-biti-vanrednih-parlamentarnih-izbora/

"Vučić: Neće biti vanrednih parlamentarnih izbora..."

vucic-1-750x430.jpg
 
Oporba ima toliko kandidata, da je uspela vecini glasaca da ogadi izbore.

Немој - немој..... није баш тако...........:deda:

Нисам још 100% сигуран али врло лако може да се деси ДА ЋУ ГЛАСАТИ ЗА ЊИХ:

Предраг Марковић носилац листе Покрета обнове Краљевине Србије

NovostiOnline | 11. јануар 2018.

На основу одлуке Главног одбора од 3. децембра 2017. године, да ПОКС на локалне изборе у Београду изађе самостално са својом листом кандидата, Председништво ПОКС је синоћ одлучило да носилац листе буде Предраг Марковић




[FONT=Courier New, monospace]На основу одлуке Главног одбора од 3. децембра 2017. године, да ПОКС на локалне изборе у Београду изађе самостално са својом листом кандидата, Председништво ПОКС је синоћ одлучило да носилац листе буде Предраг Марковић, некадашњи председник Скупштине Србије и министар културе и активни и истакнути члан Крунског савета.

]Марковић је на седници Председништва изабран и за председника Политичког савета ПОКС, као нестраначка личност.
- На изборима за Скупштину Града Београда ми ћемо наступити самостално, јер желимо да се уверимо колику подршку имају наша идеја, људи и програм. Не желимо да на мала врата путем коалиција дођемо до одборничких места и фотеља, јер то нас не интересује. Интересује нас само пут који Србију води у обнову краљевине и да Београд не буде само главни град, него и престоница Србије – нагласио је председник Покрета обнове Краљевине Србије и народни посланик Жика Гојковић.
Захваљујући нашој странци, први пут после 73 године на гласачком листу појавиће се назив Краљевина Србија. Гласачи у Београду имаће прилику да гласају за странку која се залаже за њену обнову.

Носилац листе, господин Предраг Марковић је истакнути монархиста, књижевник и издавач. На место председника Скупштине Србије 2004. године је биран и гласовима позиције и опозиције. На његов предлог, Народна скупштина је једногласно вратила стари грб, заставу и химну Србије, а 5. јуна 2006. године донео је Одлуку о самосталности наше државе. Председавао је Саветом министара културе Југоисточне Европе, а док је био на челу Министарства културе, завршена је обнова и изградња Народне библиотеке, Југословенске кинотеке, Народног музеја у Крушевцу, Куле Ненадовића у Ваљеву, као и бројних других установа културе и важних институција.
Годинама уназад није члан ни једне странке, нити је активан у политици и живи и ради у Београду.
 

Back
Top