'EL KLASIKO' se gasi

fanstebre

Poznat
Poruka
7.942
‘EL KLASIKO’ SE GASI: Poznato je u kojoj će ligi igrati Barselona ako se Katalonija otcepi

http://fudbal.hotsport.rs/2017/10/0...gi-igrati-barselona-ako-se-katalonija-otcepi/
_____________________________________________________________________________________

Ja se nadam da ih ni jedna liga nece prihvatiti jer kad vec hoce svoju drzavu onda neka igraju svoju ligu....to je najpostenije jer cisto sumnjam da bi PSG, Mancester, Arsenal, Celzi, Juve, Milan, Inter itd dozvolili da im konkurencija u ligi bude Barselona...nepravedno prema svim klubovima iz tih liga. Cisto sumnjam da ce spanci da im dozvole da nastave da igraju primeru, a sto je najludje nisam siguran ni da katalonci zele vise da je igraju. Jezivo glup i izmanipulisan narod....ko hrvati nekada
 
Poslednja izmena:
Nema nista od toga nece se otcepiti Katalonija...Katalonski hipsteri su dobili par samara sad ce izboksovati jos jacu autinomiju za sebe i to je to... na tribinama ce se idalje vijoriti "cataluna is not Spain i to je to'...inace vlasti iz Madrida treba da se pozabave ovih hipsterima malo ozbiljnije da prestanu decu da truju i da ih uce kako su oni oduvek bili pod nekom represesijom i o silnim glupostima kako su oni neki junacki narod...Eno vam Pike tipican primer tog Katalonca...sad opet kuka hteo bi da bude faca al bez muda i posledica...sto kazu da se **** a da mu neudje...kaze ako treba oticu iz reprezentacije a ustvari necu sad opet kuka jer mu zvizde hipsteraj na nivou...
 
U prevodu "katalonci hoce da se hebu, a da im ne udje"....... Hoce drzavu i sve za sebe ali bi i dalje da ubiraju kajmak spanske primere i reprezentacije. Mozda se sada nece otcepiti ali mislim da je ovo samo dobar uvod i reklama za otcepljenje koje ce uslediti za par godina....prvo treba ta mrznja prema spancima i njihovoj "represiji" da se malo primi u narodu, da taj talas mrznje obuhvati minimum 80-90% stanovnika Katalonije i posle ce sve biti izvesno. Ne sumnjam da ce baskijci docekati spremno sve to :) onda ce biti "el klasiko" Barsa- Bilbao :mrgreen:
 
Jadni katalonci, zarobljeni od strane spanaca koji vrse represiju nad njima godinama.....njima bas fali sloboda...sta li tek fali onim mucenicima na bliskom istoku kad njima fali sloboda....

Katalonci , Kurdi i Siptari na Kosmetu nemaju odakle da crpe drzavnost dok sa druge strane Srbi u Republici Srpskoj itekako imaju prava da se pozovu na Kraljevinu Bosnu iz srednjeg veka . Koja je bila cista srpska drzava .
 
Oni apsolutno nemaju veze jedni sa drugima, kao prvo Siptari imaju vec svoju drzavu i to je Albanija, dobili su je jos u 19. veku od AustroUgara , Kurda ima preko 40 miliona i sigurno da imaju nekih osnova da traze svoju drzavu (sad na ciji racun to je vec za dublju analizu), sto se tice Katalonaca, sad ako 90% Katalonaca misli da treba da se otceppe od Spanije i ako Spanija mora na njih da salje policiju i vojsku tu svakako nesto ne stima, a sto se tice Republike Srpske otcepljenje RS bi u principu jedino imalo smisla ukoliko bi se u nekoj perspektivi RS ujedinila sa Srbijom.

Generalno kroz citavu istoriju drzave su nestajale i nicale su nove i to nije nista novo a toga ce verovatno biti i ubuduce.
 
Oni apsolutno nemaju veze jedni sa drugima, kao prvo Siptari imaju vec svoju drzavu i to je Albanija, dobili su je jos u 19. veku od AustroUgara , Kurda ima preko 40 miliona i sigurno da imaju nekih osnova da traze svoju drzavu (sad na ciji racun to je vec za dublju analizu), sto se tice Katalonaca, sad ako 90% Katalonaca misli da treba da se otceppe od Spanije i ako Spanija mora na njih da salje policiju i vojsku tu svakako nesto ne stima, a sto se tice Republike Srpske otcepljenje RS bi u principu jedino imalo smisla ukoliko bi se u nekoj perspektivi RS ujedinila sa Srbijom.

Generalno kroz citavu istoriju drzave su nestajale i nicale su nove i to nije nista novo a toga ce verovatno biti i ubuduce.

Albanija nije nastala u 19. veku nego u 20. Prva albanska drzava ikada u istoriji je nastala 1912. godine tako sto ju je Kraljevina Srbija zauzela od Turaka doduse jedan manji deo skroz dole na jugu su uzeli Grci mozda nekih 5 do 10 posto .. sve ostalo su oslobodili Srbi . i bilo je logicno da taj prostor pripadne Srbima jer Siptari nikad nisu imali drzavu , nisu ucestvovali u oslobadjanju od Turaka a i mnogo Srba je zivelo na tim teritorijama sto se danas malo zna ali i dan danas ti u Albaniji od 3 miliona stanovnika imas 200-300 hiljada Srba kojima su na silu promenjena prezimena i kojima su oduzeta sva ljudska prava ali o tome niko ne prica e a sad zamisli koliko je tad jos vise bilo Srba dole pre 100 godina ... Medjutim umesale su se Austro-Ugarska i Engleska koje su smatrale da bi takva Srbija bila isuvise velika i onda su formirali vestacku drzavu Albaniju . I nasa vojska se onda povukla i poklonila Siptarima drzavu .

Sto se tice Kurda njihov problem vidim u tome sto su rasuti u 4 razlicite drzave naime ima ih oko 15-20 miliona u Turskoj pa onda jos toliko u Iraku i Iranu i jos par miliona u Siriji .. Dakle morali bi od svake drzave da cepkaju deo po deo sto nije lak posao .

Ne znam zbog cega mislis da bi RS morala da se ujedini sa Srbijom .. Meni ne bi smetalo da RS postoji kao nezavisna drzava i cak mislim da bi i po nas i po njih bilo bolje da ne dodje do ujedinjenja . Banja Luka bi na primer postala provincija tipa Kragujevac i svi bi se jos vise selili u Beograd .. Druga stvar medjunarodna zajednica ne bi dozvolila da Srbija predje preko Drine to nije mogao da ostvari ni Car Dusan , ni Regent Aleksandar sa Zivojinom Misicem ...
 
Jeste da u pravu si , Albanija postoji kao drzava od 1912. , tacno je sve to , da su Srbi oslobodili citavu Albaniju, da je dosta tamosnjih Srba poarbanaseno, da je Skadar srpski grad, da je Drac srpska luka, da je Skenderbeg bio Srbin ciji je brat sahranjen u Hilandaru , da su im Austrijanci i Britanci napravili drzavu kako bi onemogucili Srbiji direktan izlaz na more............itd, itd , ali Albanci vec vise od jednog veka imaju svoju drzavu i to je prosto realnost od koje ne treba bezati (uostalom cak ni najzagrizeniji srpski nacionalisti im ne osporavaju drzavu, mislim jeste nastala tako kako je nastala ali sta sad) , i to nije problem sto i oni imaju svoju maticnu drzavu, ali je sad veliki problem sto bi hteli i drugu , pa i trecu..........itd i sto se tice toga svakako im treba stati na put.
Albanci imaju svoju maticnu drzavu a sto se tice Srbije ili Makedonije tu mogu da zive ako hoce samo kao nacionalna manjina.

Mislim koja je poenta a da se RS ne ujedini sa Srbijom, valjda je logican i prirodan kurs neko ujedinjenje Srba u zajednicku drzavu (moze i u neki vid federacije) , mislim kome trebaju tu 3, 4 ili 5 rascepkanih i razjedinjenih srpskih drzavica koje su same po sebi smejurija.
Ne bi bas Banjaluka postala provincija (mislim tesko i da je sad bas neka svetska metropola) , u principu Banjaluka bi ostala sto je i sad i ne bi se selili iz RS u BG vise nego sto se sele sad recimo , generalno ljude iz Republike Srpske ne zanima preterano Beograd (osim da povremeno dodju u goste ili na izlet), imam familiju iz Republike Srpske pa znam , slicna prica , samo u manjoj meri je i sa ljudima iz Vojvodine, isto ih BG ne privlaci previse i ljudi iz manjih mesta u Vojvodini bi uglavnom radije ziveli u Novom Sadu nego u Beogradu.
Za Beograd su najzainteresovaniji Crnogorci kao i ljudi iz juznih delova Srbije, kao i sto su bili jos pre rata ljudi iz Hercegovine, Like, Banije, Slavonije i jos nekih delova ali njih vise i nema toliko tamo, oni su za vreme rata najvise uglavnom svi vec izbegli u Beograd ili vec gde su planirali.
 

Back
Top