zvučnici iz monitora

benitez

Primećen član
Poruka
556
posšto mi je crkao monitor koji je u sebi imao zvučnike mislio sam da iste ubacim u kuciste i iskoristim bar njih. Problem je sto ne znam gde da dovedem napon. Ako neko zna po slikama bio bih mu zahvalan :worth:
IMG_20171003_131521.jpg
IMG_20171003_131455.jpg
 
Hvala :) zar ne moze jasnije da se uslika tu gde su slova i kabal za napon ? :)

VCC = + DC = Ljubicasta zica
GND = - DC ili Masa = Crna zica

na tim pinovima ide napon :)

Onda kada prikljucis napon pipaj prstima ostale zice. treba da se cuje neko zujanje u zvucniku. To je Ulaz = IN za levi i desni kanal :)

Dve zice treba da stvore zujanje u zvucniku.

Kreni sa naponom od 6V do maximum 12V.
 
Ja sam mislio da mi samo treba da znam gde da dovedem napon, zvuk bi dobio preko audio dzeka a kontao sam da su ostale zice samo za pojacavanje,smanjenje i prekid zvuka preko dugmica na monitoru. Posto je monitor napajan strujom 12v mislio sam da sa jednog slobodnog naponskog deka iz racunara dovedem 12v. Evo slike plocice sa obe strane.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
 
taj dzek je verovatno ulaz za zvuk monitora
i spaja se gornjim kablom

O tome ja i pricam ovo su zvucnici izvađeni iz pokvarenog monitora, znaci ulaz za zvuk imam ali posto nema monitora nema ni napajanja tako da bi samo trebalo da dovedem napajanje na njih tj na tu plocicu koja je ustvari nihovo pojacalo jer su aktivni zvucnici. Tako ja svatam situaciju kao laik
 
Poslednja izmena:
Da to je NF pojacalo zvuka za monitor, na dzek ukljucujes sluslice. Znaci samo napon dovedes na + i -, i ulazni stereo signal - L - R :)

Šta da kažem probaću, ako je sve kao sto si mi rekao, pomogao si mi dosta sa dovođenjem napona na pojacalo. A što se tiče audio džeka na pojačalu mislim da si pobrkao lončiće jer to nije izlaz zvuka nego ulaz i teško da bi uspeo nešto da čujes na slusalice koje ces uključiti u taj dzek.
 
Šta da kažem probaću, ako je sve kao sto si mi rekao, pomogao si mi dosta sa dovođenjem napona na pojacalo. A što se tiče audio džeka na pojačalu mislim da si pobrkao lončiće jer to nije izlaz zvuka nego ulaz i teško da bi uspeo nešto da čujes na slusalice koje ces uključiti u taj dzek.

LoL a sto pitas kad bolje znas od nas ? :mrgreen: Na tvom monitoru pise verovatno da li je ulaz za mic ili su slusalice.

Onda tu plocicu mozes da cuvas za ukras, zato sto je potreban procesor iz tog monitora da bi pojacavao zvuk i upravljao tim integralnim kolom. :lol:

Moguce da na tim zicama dolazi signal iz nekog procesora koji kontrolise jacinu tona Bass Visoke tonove i ko zna sta jos :)

Probaj da prikljucis CD player ili sta god imash na taj dzek i prikaci napon. ako se cuje zvuk super. ; )
 
Poslednja izmena:
LoL a sto pitas kad bolje znas od nas ? :mrgreen: Na tvom monitoru pise verovatno da li je ulaz za mic ili su slusalice.

Onda tu plocicu mozes da cuvas za ukras, zato sto je potreban procesor iz tog monitora da bi pojacavao zvuk i upravljao tim integralnim kolom. :lol:

Moguce da na tim zicama dolazi signal iz nekog procesora koji kontrolise jacinu tona Bass Visoke tonove i ko zna sta jos :)

Probaj da prikljucis CD player ili sta god imash na taj dzek i prikaci napon. ako se cuje zvuk super. ; )

Ne zelim da ispadnem pametan a jos manje nezahvalan samo sam hteo da se uverim da se razumemo tj više da li sam ja dobro objasnio, posto sve to sto mi objasnjavas shvatam kao da pricas o zvucnoj kartici a ne o zvučnicima.
Na monitoru gde je taj dzek pise AUDIO IN.
 
Ne zelim da ispadnem pametan a jos manje nezahvalan samo sam hteo da se uverim da se razumemo tj više da li sam ja dobro objasnio, posto sve to sto mi objasnjavas shvatam kao da pricas o zvucnoj kartici a ne o zvučnicima.
Na monitoru gde je taj dzek pise AUDIO IN.

Ok, izvini, ali ja sam radio sa tim pojacalima xxx puta. i znam kako rade. ako to pise onda tu prikljuci audio signal koji zelis da pojacas. i napon na zice. pa probaj da li se cuje nesto.
 

Back
Top