MEDICINSKI FAKULTET U BEOGRADU PRESELJEN U NEMAČKU!

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
BEOGRAD, 4. maj 2017, – Medicinski fakultet u Beogradu od danas je preseljen u Berlin i predavanja će se od narednog semestra održavati na njegovoj novoj adresi u Krojcbergu.
Dekan Medicinskog fakulteta dr Nebojša Lalić kaže da su ovakvu odluku doneli kada je postalo jasno da svi studenti, profesori i osoblje ovog fakulteta želi da se preseli u Nemačku.

– Imali smo sednicu Saveta fakulteta na kojoj smo razmatrali kako bismo najbolje mogli da svoje studente pripremino za život u Nemačkoj. Prvobitna ideja je bila da im uvedemo obavezan nemački na svim godinama studija, ali smo od toga odustali jer nam je bilo jasno da to nije dovoljno. Drugi predlog je bio da uvedemo polaganje prijemnog i diplomskog na nemačkom, ali nam je i to delovalo kao nedovoljna priprema. Treća ideja je bila da se sva predavanja, vežbe, ispiti i konsultacije vrše na nemačkom, da bi u sred rasprave jedan moj kolega rekao “A, zašto ceo fakultet ne bismo prebacili u Nemačku?”. Njegov predlog je jednogasno usvojen – kaže dekan i napominje da je fakultet brzo našao jedno napušteno skladište, da su uspeli da u rekordnom roku isele skvotere i da su krenuli da ga renoviraju. On dodaje da će, ako zgrada u Krojcbergu ne bude mogla da primi sve studente, otvoriti jedno krilo u Norveškoj.

Kako Njuz nezvanično saznaje, ovo bi mogao da bude tek početak selidbe medicinskih radnika u Nemačku. Do kraja godine selidbu su najavili i Domovi zdravlja Vračar, Palilula i Zvezdara. Ipak, kako bi olakšali svojim pacijentima dolazak na kontrole, ovi Domovi zdravlja će biti preseljeni na jug Nemačke, na potezu između Minhena i Nirnberga.

Marko Dražić njuz net.

https://www.njuz.net/medicinski-fakultet-u-beogradu-preseljen-u-nemacku/
------------------------------------------------------------------

Eto to je to, a nama ostaju ovde u Srbiji da nas lece razni Radovani alternativci i ostali sarlatani "alternativne" medecine.

:neutral:
 
Tema je pre za Humor :lol:

Izvor ? Njuz net :lol:

Dobro jutro Kolumbo. Aj ne kvari zabavu.. Edituj svoj komentar...

- - - - - - - - - -

Tema je pre za Humor :lol:

Izvor ? Njuz net :lol:

Dobro jutro Kolumbo. Aj ne kvari zabavu.. Edituj svoj komentar...

Nazalost nije nista smesno niti humoristicno sto nam sve zivo kvalitetno sto treba da nas leci ode za Nemacku ili Norvesku. Uopste nije ovo bas tako blizu humora kako se tebi sada cini.

Ovo je strasna tema, i treba se nesto preduzeti povodom ovoga.
 
Dobro jutro Kolumbo. Aj ne kvari zabavu.. Edituj svoj komentar...


Nazalost nije nista smesno niti humoristicno sto nam sve zivo kvalitetno sto treba da nas leci ode za Nemacku ili Norvesku. Uopste nije ovo bas tako blizu humora kako se tebi sada cini.

Ovo je strasna tema, i treba se nesto preduzeti povodom ovoga.


Prvo napišeš da je zabava, a onda da je strašna tema.

Slažem se da to jeste problem, ali ako si želeo o tome da diskutuješ, trebalo je da otvoriš svoju temu, a ne da
prenosiš njuz net tekst i očekuješ ozbiljne komentare.
 
Prvo napišeš da je zabava, a onda da je strašna tema.

Slažem se da to jeste problem, ali ako si želeo o tome da diskutuješ, trebalo je da otvoriš svoju temu, a ne da
prenosiš njuz net tekst i očekuješ ozbiljne komentare.
Taj njuz tekst je jos strasniji od stvarnosti, a jasno je da je tekst kao zayebancija.
Medjutim jeste tako da Nemacka ( uglavnom Nemacka) profitira od medicinskog fakulteta u Beogradu, tesko da ce se seliti jer studije
lekara u Srbiji drzavu kostaju oko 50.000 evra, Nemacku 200.000 evra i sto bi placali nesto, ako to nesto i nekoga dobiju na tanjiru za dzabe?
 
vidim do sad su vas do jaja lecili

Iako je nas zdr sistem izuzetno los, strucnjaci (mnogi) su zaista veliki profesionalci. Evo ja sam prvi kao med. tehn. npr. Niko se nikada nije pozalio kada je dobio injekciju, kada izvadio krv ili slicno, od cega strahuju mnogi.

Salu na stranu, ne bi bila tolika potraznja stranca za nasim strucnjacima da ne valjaju, realno. I izuzetno ih cene i prezadovoljni su nama, tamo preko.

Sto se mene licno tice - 2-3 puta su mi spasili zivot, ja sam zadovoljan. Naravno ima i puno budala koji te iznerviraju i rade sve pogresno, olako, mnogi koji su tu dosli preko veze a dobri lekari came po birou godinama. Sve ja to priznajem...Ali....

Uvek moze gore. I bice gore. To sto se ti zalis sada, videces pravices takve od blata. Pravicemo ih svi zapravo, koji ostanemo ovde.

Zato je ovaj clanak JEDNA GOLA ISTINA provucena kroz visokointeligentni sarkazam.
Sto rece Rayela i da ti bude smesno i da se najezis u isto vreme.
 

Back
Top