Ruski migovi SUTRA sleću u Srbiju

Da li stižu migovi do dana oslobodjenja Beograda?

  • migovi stižu

    glasova: 22 53,7%
  • migovi ne stižu

    glasova: 15 36,6%
  • migovi stižu ali posle dana oslobodjenja Beograda

    glasova: 5 12,2%

  • Ukupno glasova
    41

proka

Legenda
Poruka
57.100
Ruski migovi SUTRA sleću u Srbiju


Ruski lovci MiG 29 sutra dolaze u Batajnicu, posle brojnih komplikovanih administrativnih procedura.

y5aktkqTURBXy85NmE5N2Q4YjFlMGI4NDQ4YTIzMjQ4ZTI1YTFlNDYwNi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: D. Milenković / RAS SrbijaMig 29

Kako je objavio Sputnjik, plan je da svi delovi šest lovaca budu dopremljeni do petka, 6. oktobra. Spektakularna premijera biće organizovana 20. oktobra.

Kako se navodi u tekstu, isporuka šest aviona kreće u podne iz Avijacijskog zavoda u Luhovicama pored Moskve, pa se očekuje da prvi transportni džin "Antonov 124" na vojni aerodrom u Batajnici sleti oko 14 časova i 30 minuta.
"Migove" će dočekati nekolicina oficira Vojske Srbije i tehničari koji će ubuduće svoje radno vreme posvetiti isključivo tim moćnim mašinama koje već neko vreme sa nestrpljenjem iščekuju.
Ruski "migovi" nedavno su osveženi novom bojom u avio-zavodu u Moskvi, a nakon toga rastavljeni, kako bi u delovima bili dopremljeni u Srbiju.
Lovci nisu rastavljeni na sitne komade, ali je ponovno sastavljanje letelica prilično komplikovano. U takvom poslu ne sme da bude ni najmanjeg propusta. Zato sa migovima stižu i ruski tehničari koji će raditi na sklapanju aviona zajedno sa srpskim kolegama.
Plan je da svi delovi šest lovaca stignu u Srbiju do petka, 6. oktobra.
Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin izjavio je da će avioni biti prikazani javnosti 20. oktobra na paradi povodom Dana oslobođenja Beograda. Zato je bilo neophodno da stignu nekoliko nedelja ranije, kako bi bili spremni za prikaz.
06QktkqTURBXy9jMTQwZmFlOWQxNTE0MzA4MDFkYzQ3Yjc0ZTBmZDVjYy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: Ministarstvo odbrane / PromoAleksandar Vulin

A on će, kako javlja "Sputnjik", biti "spektakularan". Najavljen je dolazak specijalnog gosta Beograda i Srbije tog dana, ministra odbrane Ruske Federacije Sergeja Šojgua.
Svečanost će pratiti defile jedinica Vojske Srbije, a u planu su demonstracija specijalne jedinice i naleti aviona. Na nebu iznad glavnog grada još jednom će zaplesati ruski "Striži".
Ipak, glavna atrakcija biće "migovi" koji već sada imaju nove oznake, boje srpske trobojke.
Očekuje se da će tog dana javnost videti i pilote, pripadnike Ratnog vazduhoplovstva i protivvazdušne odbrane Vojske Srbije, koji će upravljati baš ovim mašinama. Oni su, dok je trajala komplikovana administrativna procedura za isporuku "migova", u Rusiji prošli dodatne obuke.
Kako piše Sputnjik, te skupe sisteme, pored samog aviona, prate paketi logističke podrške, ali i novi arsenal ubojitih sredstava.


- - - - - - - - - -

pripreme za proslavu dana oslobodjenja beograda su dakle u punom jeku

leteće Striži i naši migovi zajedno iznad beograda :ok:

- - - - - - - - - -

ja verujem da migovi konačno stižu, a vi?

- - - - - - - - - -

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/sputnjik-ruski-migovi-sutra-slecu-u-srbiju/ndk4seg
 
ТО БИ ЗАИСТА БИЛО ДИВНО ----------- а ако је све то истина ОНДА ИМАМО И ОДГОВОР ЗАШТО СТОКА ВЕЛЕИЗДАЈНИЧКА И ПЛАЋЕНИЧКА ТОЛИКО НАПАДАЈУ ВУЛИНА........
 
ТО БИ ЗАИСТА БИЛО ДИВНО ----------- а ако је све то истина ОНДА ИМАМО И ОДГОВОР ЗАШТО СТОКА ВЕЛЕИЗДАЈНИЧКА И ПЛАЋЕНИЧКА ТОЛИКО НАПАДАЈУ ВУЛИНА........

Smetaju im investicije, nova radna mesta, prosečna plata 600 evra, lider u regionu, mir i stabilnost.
 
Mi smo imali te iste ili veoma slične modele aviona tokom agresije Amerikanca i ostalih gowana pa nam to nije pomoglo.Nije se ta avijacija nešto pokazala ni u sukobima u bivšoj takozvanoj Jugoslaviji pa ne vidim razlog zašto bi smo oko nabavke tih prevaziđenih aviona trebalo da budemo radosni.
 
Mi smo imali te iste ili veoma slične modele aviona tokom agresije Amerikanca i ostalih gowana pa nam to nije pomoglo.Nije se ta avijacija nešto pokazala ni u sukobima u bivšoj takozvanoj Jugoslaviji pa ne vidim razlog zašto bi smo oko nabavke tih prevaziđenih aviona trebalo da budemo radosni.

Зато што ће то бити авиони који лете, без тих МиГова неби имали авијацију. Све остало је крш.
 
Mi smo imali te iste ili veoma slične modele aviona tokom agresije Amerikanca i ostalih gowana pa nam to nije pomoglo.Nije se ta avijacija nešto pokazala ni u sukobima u bivšoj takozvanoj Jugoslaviji pa ne vidim razlog zašto bi smo oko nabavke tih prevaziđenih aviona trebalo da budemo radosni.

Ти МиГ-ови '99 су били неисправни. А и да јесу, не знам што си очекивао; 5-6 наших авиона против неколико стотина непријатељских. Фер однос?

- - - - - - - - - -

Jeste ali ako nam je nato protvnik a nema ko drugi da bude onda su i ti migovi krš.

У "старим" темама је објашњена намјена тих авиона. Не знам зашто потенцираш сукоб с НАТО-ом?
 
Ти МиГ-ови '99 су били неисправни. А и да јесу, не знам што си очекивао; 5-6 наших авиона против неколико стотина непријатељских. Фер однос?

Ja bih rekao da je Aleksandar Vučić u permamentnom stanju predizborne kamapanje i da je kupovina tih u osnovi nepotrebih i neupotrebljivih migova samo jedan od trikova,poteza,detalja....

- - - - - - - - - -

Ти МиГ-ови '99 су били неисправни. А и да јесу, не знам што си очекивао; 5-6 наших авиона против неколико стотина непријатељских. Фер однос?

- - - - - - - - - -



У "старим" темама је објашњена намјена тих авиона. Не знам зашто потенцираш сукоб с НАТО-ом?

A s kim bi se drugim mogli da sukobimo ?
 
Jeste ali ako nam je nato protvnik a nema ko drugi da bude onda su i ti migovi krš.

Али није нам НАТО једини противник,а и он има својих проблема јер се распада полако...за осталу боранију су довољни..

- - - - - - - - - -

Ja bih rekao da je Aleksandar Vučić u permamentnom stanju predizborne kamapanje i da je kupovina tih u osnovi nepotrebih i neupotrebljivih migova samo jedan od trikova,poteza,detalja....

- - - - - - - - - -



A s kim bi se drugim mogli da sukobimo ?

Са онима који имају претензије на наше територије.
 
Mi smo imali te iste ili veoma slične modele aviona tokom agresije Amerikanca i ostalih gowana pa nam to nije pomoglo.Nije se ta avijacija nešto pokazala ni u sukobima u bivšoj takozvanoj Jugoslaviji pa ne vidim razlog zašto bi smo oko nabavke tih prevaziđenih aviona trebalo da budemo radosni.

kako bi bilo da se drzis cetnika i partizana,tu ponesto natucas
 
ТО БИ ЗАИСТА БИЛО ДИВНО ----------- а ако је све то истина ОНДА ИМАМО И ОДГОВОР ЗАШТО СТОКА ВЕЛЕИЗДАЈНИЧКА И ПЛАЋЕНИЧКА ТОЛИКО НАПАДАЈУ ВУЛИНА........

Zbog 200.000 evra mozda?

- - - - - - - - - -

Ja bih rekao da je Aleksandar Vučić u permamentnom stanju predizborne kamapanje i da je kupovina tih u osnovi nepotrebih i neupotrebljivih migova samo jedan od trikova,poteza,detalja....

- - - - - - - - - -



A s kim bi se drugim mogli da sukobimo ?

Oni misle sa Hrvatima i Albancima. Smesno

- - - - - - - - - -

Али није нам НАТО једини противник,а и он има својих проблема јер се распада полако...за осталу боранију су довољни..

- - - - - - - - - -



Са онима који имају претензије на наше територије.

Pa sta bi sa Kosovom? Bez ispaljenog metka koliko ja znam
 
Zbog 200.000 evra mozda?

- - - - - - - - - -



Oni misle sa Hrvatima i Albancima. Smesno

- - - - - - - - - -



Pa sta bi sa Kosovom? Bez ispaljenog metka koliko ja znam

Да, ти знаш, ти све знаш, ти си јако паметан.И невиђено провокативан. Ево , баш си нас изнервирао том твојом усташком памети, цела Србија са покрајинама се тресе од немоћног беса...
 
Mi smo imali te iste ili veoma slične modele aviona tokom agresije Amerikanca i ostalih gowana pa nam to nije pomoglo.Nije se ta avijacija nešto pokazala ni u sukobima u bivšoj takozvanoj Jugoslaviji pa ne vidim razlog zašto bi smo oko nabavke tih prevaziđenih aviona trebalo da budemo radosni.

Da ih imamo barem 30ak mogli bi da se potajno radujemo.

- - - - - - - - - -

Zivela rusko-srpska vlast!

E,ajde ne prdi.
 
Да, ти знаш, ти све знаш, ти си јако паметан.И невиђено провокативан. Ево , баш си нас изнервирао том твојом усташком памети, цела Србија са покрајинама се тресе од немоћног беса...

Bez ispaljenog metka i to prodano od strane armije koljaca zardjalim kasikama... Koja tuga.
 

Back
Top