ko su Vlasi a ko su Srbi

hrnjica mujo

Zainteresovan član
Poruka
151
EVO STA KAZE JEDAN GLAS RAZUMA:

Ljudi??? Chitam pridhje neki dan "Nevijork Times , Mart 1941...
Pishe na Prvoj Stranici u donjem redu podnaslovi:" Njemachka Objavila rat Jugoslaviji", Ispod ovoga josh jedan" Srbsko Kraljevstvo Sklopilo ugovor o prijateljstvu sa Rusijom na 5 godina"...

I taman kako No shjedim tu i chitam... Tu iStadok...Misli se razlijecheshe...
"Srbsko Kraljevstvo"... Da..da... Nekako nikad tako otvoreno na prvoj bandi nidhje neprochitak.. Pa me navede na jednu... Digresiju ( shto che Majo Oshjechajni rech).
Ko su Srbi danas? Ko su Srbi bili juche? A ko su Srbi uopshete Bili?
Jesu li Srbi Cincari iz proshlog Vijeka koji su se prestavljali ka Cincari sve do prvoga svjeckoga rata?
Jesuli Srbi 12-15% Vlaha i Karavlaha , koji su zborili svojijem jezikom do kralja Milana Obrenova???
Jesu li Srbi Crnogorci koji imagu svoju drzhvu i kulturu i crkvu mnogo prije pojave Serbske Drzhave? I Crkve?
Jesu li Srbi Svi oni Turci i Azijati koji danas zhive u Srbiji i Popujuju po Namastirima chiji su chukundhjedovi doshli iz Male Azije i progrebali malo kroz Vranje do Save i Dunava?
Jesu li Srbi Boshnjaci, Chesi, Folksdojcheri, Hercegovci, Slovaci, Banachani, Sremci, I ostali Zaostali????
Ko su ti ljudi? Koji je to Narod koji je sachinjen iz toliko etnichkijeg grupa i toliko razlichitijek gena da bi se Drazhava Srbska mogla nazvat United Nations a ne Srbija.
E sad... Nikake zamjerke nema Beg odje u vezi razlichitijek Nacija koje chine tu Drzhavu.... Sve su to poshteni Narodi...
Ali kako je Srbija doshla da od zakrpe napravi Vrechu?
Na koji Nachin odhje ili bilo dhje dodhe Crnogorac i kazhe da je Srbin?
Da je Shta? Srbin? Isto ko da Kuchak kazhe "Ja sam Goveche"
Mozhe lise o Srbiji Govorit ka Naciji? Naciji Serba, Vlaha, Karavlaha, Crnogoraca, Maakedonaca, Bosanaca, Turaka, Azijata....
Potlje chuvenoga Drugoga Srbskoga Ustanka Ulicama Beograckoga Pashaluka su se vrzmail razni karakteri i razne Face koje su se slagali ka rogovi u vrechi.... Putnik Namjernik ako bi procavrljo malo kroz Varosh ( bilo koju ) moga odma zapazit da se tu pricha raznoraznijem jezicima , naglascima, ljudi razlichitijek obichaja, odijela, flizura... Face azijatske , face slovemnske, face istochnachke, face grchke, romanse, gotske...
Isto shto je i Begu Bilo jasno i Ochigledno kad se prvi put obro na Beogracku zheleznichku stanicu...Strana zemlja pa ha... Jarichi, Divci i ostali imaju veze sa Slovenskijem Genima isto ka Vo s Kobilom...

Isto je Bilo to Jasno i Vuku Karadzhichu... Da se odhje u Srbijo skupijo Kusi i Repati i da je sve pomijeshano s koca i s konopca...
Amerikanci nijesu pronashli Melting Pot...Vuk ga je izmislijo... No Vuku to nije Bilo teshko, poshto je odrasto u staroj Crnogorskoj Familiji u kojoj se tachno znalo ko se skijem zhenijo i udava u zadnjijek 500 godina....Ka uostalome sa vechinom Crnogorskijek Familija...
Vuk Karadzhich Chopavi je odma zakljuchijo da Ovoj Masi Ovoga Pashaluka....Ovome razniluku i prazniluku treba sve od pochetka Jovo na Novo....Jezik ( uzechu ga u Crnu Goru ) , Obichaji ( SKUPICHU jUNACHKE nARODNE PJESME I Crnogorski Folklor ), Nacija ( to chemo postavit na starijem slovenskijem mitovima koji su se odrzhali u Crnu Goru )...

I tako Vuk poche...I onda dodhjoshe Ostali Srbski uchitelji u Crnu Goru da nauche Naciju, i onda odoshe gore da propagiraju ideje...
Melji... Muti...Melji...Muti... Malo Pomalo....Srb postade Nacija...Eto...
Malo pomalo.... Malo Pomalo... Oslacha im se pa im nije bilo dosta shto su Cincare i Vlahe i Karvlahe i Egipchane i Bulgare i Vojevodhjane raznijeh vela ujedinili i nagnali da se kazhuju Srbima, no ochahu malo vishe...Hrvate, Slovence, Makedonce, Crnogorce...
Otuda ovo iz Newijork Timesa 1941 godine Srbsko Kraljevstvo...

Ama Kraljevsta dolaze i prolaze... Zna to garnitura u Beogradu ite kako...

A zna to i Srbska Pravoslavna Crkva....

A Najbolje to zna Ispostava Srpske Pravoslavne Crkve u Crnoj Gori sa Poglavarom Amfilokijem ...
Jedino che mi Bit zhao ovijek Popova koji su doshli u Crnu Gorus s koca i konopaca da Ni tupe pravoslavlje i da Ni razvodnjavaju Obichaje... No oni su profesionalci i Nachi che neki drugi dijo Srpskijek Zemalja da tamo popuju...Zaomik je jer su to ljudi uzrasli i oformljeni u vijoru Rata u Bosni i Krajini, ljudi koji su opsjednuti mislima koje su im diktirala vremena u oblastima u kojijem su sazrijeli...
E ovi Popovi su sad Ispostava Srbske Pravoslavne Crkve u Crnu Goru... I Janoakotakomakolakonije Michovich...
Ovi Popovi Danas Prosipaju duhovnost po Crnogorskijem Brdima po kojijema su Nekad davno Korachali Divovi i Svetci poput Sv Petra Cetinjskoga...
Poneki odista Neprosipaju Duhovnost, ali dobro Kreche i moluju...
Pushti molitvu....
Daklem Srbska Crkva u Crnu Goru, organizacija koja se pojavi dva tri Vijeka ( Neimanjichi ) , pa nestane dva tri Vijeka, pa se jope pojavi u Liku i dijelu Srbskijek Jevandhjelista koji su Branili sve Srbske Najskuplje Rijechi....A danas su doshli da odbrane "Srbsku Spartu".. Od Koga?
Od Nas Samijek... Koji smo im Darovali Jezik, Obichaje, Tradiciju...

Ko che biti Srbi buduchijek Pokoljenja? Odista Bi bilo Fer i ljucki da neko iz Beograda da se duboko i iskreno zafale Crnoj Gori i Crnogorcima , ako nishta drugo- radi uspostavljanja slovenskije genetske slike Njijove Nacije.... Ako je uopshte Ima???
_________________
 
commodore:
Etnicki Srbi su, pored Pravoslavnih Srba i Muslimani iz Bosne koji su iz Pravoslavlja presli u Islam jer su bili kukavice i oportunisti (sljam na srpskom) Tako su verski postali odvojena grupa, ali su ETNICKI i dalje Srbi. Eto ko - PIIZDA TI MATERINA POTURICHKA.
nikad biser i smece ne mozhe biti isto..niti ima istu cijenu..molim brez vrijedjanja..znam da Istina boli.
 
commodore:
Etnicki Srbi su, pored Pravoslavnih Srba i Muslimani iz Bosne koji su iz Pravoslavlja presli u Islam jer su bili kukavice i oportunisti (sljam na srpskom) Tako su verski postali odvojena grupa, ali su ETNICKI i dalje Srbi. Eto ko - PIIZDA TI MATERINA POTURICHKA.
samo vi shto dalje od nas..nishta ama bash nishta mi nejmamo zajednichko..
 
nobodycares23xx.jpg




го аввау...;)
 
Е Турчине,ајде шетај,ниси занимљив ни мало:lol: :lol: :lol: да бар имаш хешто паметно да кажеш,па да те читамо,ал овако........пошто нећеш имати ко да те чита пуко си:twisted:


пустите турчина да прича сам са собом


бојкот!!!!!!!!!!!!!
 
Cekaj Mujo ponedeljak pa ces videti svog Alaha (koga jos niko nije video i nije dokazano da postoji).
Vi ste nas izmet koga smo mi odbacili jer smrdite. Samo mi nije jasno sto jomini cuti?! Da je neko drugi od forumasa ovoliko psovao i vredjao stavili bi ga na dozivotni ban!
 
rajkec:
Cekaj Mujo ponedeljak pa ces videti svog Alaha (koga jos niko nije video i nije dokazano da postoji).
Vi ste nas izmet koga smo mi odbacili jer smrdite. Samo mi nije jasno sto jomini cuti?! Da je neko drugi od forumasa ovoliko psovao i vredjao stavili bi ga na dozivotni ban!
takve srbe kao shto si ti klepavi Rajkec ISTINA vrijedja..one druge koji su svijesni ovo nimalo nevrijedja jer su svjesni da je srpska historija mitomanija i sva satkana od lazhi,prevare..
 
esperanca137:
Е Турчине,ајде шетај,ниси занимљив ни мало:lol: :lol: :lol: да бар имаш хешто паметно да кажеш,па да те читамо,ал овако........пошто нећеш имати ко да те чита пуко си:twisted:


пустите турчина да прича сам са собом


бојкот!!!!!!!!!!!!!
nije vama do bojkota..nego se vama povrca od muke citajuci..ISTINU...
 
Elvin:
nije on igračina,igračina se prenikovao sad je vladika rufim...
evo velike exsluzive !
pazljivo i pomno skrivane cinjenice od savremenih Srba,
kojima se u javnosti Srbije plasiraju iskljucivo lazi i bajke !

jos jedan blistavi dokaz kako je iskonstruisana srpska nacija.

Kasnije je ova fabrikovana nacija napravila svoju historiografsku skolu - najlazljiviju na planeti.

zadatak te skole je bio i ostao, da ako nadje neki historijski dokument,
da se negdje nasao nekakav Srbin - opancar, ili zidar, ili moler,
da se odmah citav taj kraj proglasi za historijski srpski !

http://img301.echo.cx/img301/1425/kakosepostajalosrbinom12xm.jpg
 
Pricao mi ujak,kada je on sluzio vojsku...negde 1984-85...
I njih nekoliko bili u spavaoni. Izmedju ostalog i dva muslimana,neki crnogorac,ustasha...jos neki...nebitno.
Uglavnom ovaj crnogorac Savo (cini mi se da se zvao) i jedan od ova dva muslimana bili su najbolji ortaci.
I taj muslimana (zvacemo ga mujo) ogladneo. Pita Sava jel ima nesto da se jede. Savo mu kaze da ima,ali da prvo mora da se prekrsti. I Mujo pocne da ga pichkara...sacekama malo,dok ovaj drugi musliman nije izasao iz spavaone prekrsti se i kaze: "Savo daj to sto imas da veceram". I josh opletu po prasetini...:lol:
Ziva istina! Ja sam se ubio od smeha. Eto odgovora kako su BOSHnjaci primili islam. :lol:
Izvini Mujo! :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top