NOVAC

Kada sam u drustvu uvek primljen sa postovanjem i respektom i kada se ponasam i skladu sa ustaljenim normama.

- - - - - - - - - -



Ne mogu ni seljaci.

Mogu ZLIOTI, oni koji zive po rupama u pustinji, jedu korenje i gustere i ne idu medju svet.

Mogu samostalni poljoprivrednici;

- - - - - - - - - -

ne znaci,nisam pre mogao,sad kad sve imam za put mogu bez novca nista mi ne znaci

da ti nista ne znaci ne bi ga zicao.
 
Da oni ne moraju da imaju NOVAC za odecu, Obucu, skolovanje dece, kupovinu semena, djubriva, masina i td i td...???

Ne moraju mnogi u Sibiru, Africi, Aziji.Amazonu...jedino ako zele.

- - - - - - - - - -

Veoma mi je bitan ali ne bih radila bilo sta za novac, tj. nisam jos bila u takvoj situaciji.

Neki prodaju dostojanstvo za novac zato sto ga ne cene dovoljno; drugi pak zato sto su u nuzdi....treci ni za sta ...
 
Ne moraju mnogi u Sibiru, Africi, Aziji.Amazonu...jedino ako zele.

Netacno, i oni se snabdevaju, samo to cine redje, jednom ili par puta godisnje...

Odlaze u grad da kupuju: so, municiju, lekove...

Ja znam, video sam takva plemena, bio sam medju njima.

Mozda je nekada bilo da je neko pleme izvan civilizacije, ali danas toga vise nema.
 
Ma ne....Oni sto su prodali dostojanstvo su najuvazeniji.

Politicari, na primer.

Biti uvazen kod nitkova nije nikakav status.

- - - - - - - - - -

necu zicati novac nego hranu citaj sta pise i ne uvaljuj svoja projektovanja svetu

Zicati hranu???To ne postoji u Evropi. Mozes zicati pare za hranu.

- - - - - - - - - -

Netacno, i oni se snabdevaju, samo to cine redje, jednom ili par puta godisnje...

Odlaze u grad da kupuju: so, municiju, lekove...

Ja znam, video sam takva plemena, bio sam medju njima.

Mozda je nekada bilo da je neko pleme izvan civilizacije, ali danas toga vise nema.

Ima. Busmani npr.
 
Novac na prvom mestu.
Za novac ne bih uradio nista sto bi nanelo stetu nekom...

Da se ne lazemo, kad imas para imas sve...

Ne mozes kupiti vecnost i zdravlje, ali ako si bolestan, a imas para, lecenje ce biti lakse i efikasnije...
Ne mozes kupiti srecu, ali zivot mozes uciniti kvalitetnijim...
 

Back
Top