Laptop

LiveAndLetNik

Ističe se
Poruka
2.232
Prekjuče sam kupio laptop s namerom da ga koristim za fax i povremeno za igrice, po mogucstcu na solidnim podesavanjima ( ne neke nove i zahtevne)

Karakteristike:

Motherboard ASUSTeK X541NC (2017)
-CPU intel celeron N3350 1.1 GHz (burst to 2.4 GHz)
-Graficka NVIDIA GeForce 810M 2 GB
-RAM 4 GB (max 8 GB)
-HDD 1 TB

Inače, u cenovnom ranku (40-45k) oovaj je bio nekako najpribližniji gaming laptop jer za razliku od ostalih kojisi bili u radnji, nije imao integrisanu grafičku. Ono na sta nisam obratio paznju je procesor koji ce me verovatno mnogo kociti.

Zanima me da li je moguce podici ga na 2.4 GHz ili je bolje naci mu alternativu koja bi odgovarala nekoj gaming konfigiraciji? Posto nisam u svetu laptopova nikad bio, ne znam ni da li je moguce ugradjivati nov procesor, tako da laički pristupam svemu ovome.
 
Tanak je taj celeron. Jeste 14nm, ali ti potrosnja od samo 6W govori koliko je slab.
Iskljuci u biosu speed steping (cpu EIST) i uvek ce raditi na maksimalnom taktu, ma koliki da je.
Ne moze se menjati procesor.
Za igrane se kupuje desktop.

Sta igras?
 
Igrao bih dotu 2, rome total war 2, empire total war, neku fifu, nba (te dve na nekim solidnim podesavanjima).. Mozda bih se bekad usudio da probam GTA V, na lowu naravno. PUBG su mi takodje rekli da nije specijalno zahtevna igrica, pa se i za to razmisljam.

U principu igram starije igrice, ne ove iz 2016-17 pa se zato nadam da ce mi kupovina jos 4 gb RAMa i pojacavanje procesora dobro doci. Znaci to je nacin da ga dignem na 2.4 GHz?
 
Iskreno, ne bih smeo nista da cackam. Laptop jr nov, pa cu u toku naredne nedelje odneti u neki servis, ipak je bolje da mi to odrade ljudi koji se dobro razumeju. Uz to cu da dodam i 4 gb rama pa ce to biti kako treba nadam se.
Rome total war 2 preko steama šljaka odlicno, skoro sva high podesavanja i to je ono sto me raduje.
 
Iskreno, ne bih smeo nista da cackam. Laptop jr nov, pa cu u toku naredne nedelje odneti u neki servis, ipak je bolje da mi to odrade ljudi koji se dobro razumeju. Uz to cu da dodam i 4 gb rama pa ce to biti kako treba nadam se.
Rome total war 2 preko steama šljaka odlicno, skoro sva high podesavanja i to je ono sto me raduje.

Ako možeš da guraš Rome Total War 2 na njemu u pristojnoj rezoluciji, onda ti je laptop sasvim ok... za jače igre ti treba laptop od 700+€
 
prednost tvog laptopa je sto ima solidno trajanje baterija. Ja sa mojim samo od uticnice do uticnice.
12.PNG


- - - - - - - - - -

uzeo sam sebi jedan mali portabilni, ali vec dvaput razbio ekran. ne isplati se da ga popravljam
 

Back
Top