Dobro došli u forum "Pozorište"!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala vam od srca na ovim odgovorima, pre svega da napomenem, nije mi bila namera da kritikujem njih iz neke ljubomore, vaša mišljenja me zanimaju isključivo zbog mene, nameravam da upišem FDU sledeće godine, pozabavila sam se našom kinematografijom, što skorašnjom, što onom davno snimljenom, koja se i dan danas gleda. Slazem se u potpunosti da film zavisi od cele ekipe koja učestvuje u stvaranju istog....Zatim i od profesora, on mora biti dobar pedagog pre svega, pokojni glumac Manda mi je predavao pozorišnu glumu i verujte mi da nisam upoznala profesora sličnog njemu (ne kazem da je samo on bio kvalitetan profesor, sigurna sam da ih ima još ali ja na takvog nisam naletela)..... Hvala vam još jednom na ovim odgovorima :mrgreen:
Drum girl, ne znam da li si još uvek sa nama, ali pokušaću da ti odgovorim:
- u Beogradu se svake godine "proizvede" preko 100 diplomiranih glumaca, za 10 godina (koje su već prošle) to je 1.000 glumaca - bez posla... tužna slika mladih ljudi i njihove (ne) moguće budućnosti
- za sezonu 2016./2017. Predrag Ejdus je proglašen za najboljeg pozorišnog glumca....Veliki bard, Predrg Ejdus!
- pogledaj predstavu "Jami distrikt" u režiji Kokana Mladenovića i videćeš tri heroine domaćeg glumišta koje imaju TO NEŠTO (jedna je još uvek na Akademiji, dve su diplomirane glumice)
Pozdrav :heart:
 
Da, ali ne treba zaboraviti da je Madlenianum sasvim drugačije koncipiran od Narodnog pozorišta. :) NP neguje klasičan repertoar, a Madlenianum više naginje avangardi ili klasici na moderan način. Počeli su kao kamerna opera mada je prostor zaista veliki.Koliko znam , Madlenianum nema svoj ansambl,već radi po ugovoru sa umetničkim ansamblima širom sveta tako da uopšte nije za poređenje sa Narodnim pozorištem. Ipak , za pohvalu je i to što je uspeo da opstane u ovakvim našim uslovima.

Madlenijanum izdaje svoj prostor za novac, naravno.. zato tu slušamo sve i svašta...i naravno da ni po čemu ne može da se poredi sa Narodnim pozorištem..
 
Vidljiva je razlika između nekadašnje i trenutne filmske scene u Srbiji....Na čemu bi to nove generacije pozorišnih, filmskih glumaca morali da porade kako bi povratili TO NEŠTO, što se nije prenosilo s generacije na generaciju???

:sad2:

pa..kod nas je sve tako..ako je tata pekar-nasledio je to od dede, pa onda on napravi sina pa i ovaj mora da bude pekar..šatro vuče im se u genima..
ja bih pre rekla da im se u genima vuče glupost..
tako i sa glumcima, upropastiše scenu deca glumaca i deca dece glumaca..

- - - - - - - - - -

to se već zna na prijemnim ispitima na akademiji..ništa čudno.
 
ФДУ је постао прибежиште за мамине и татине синове и кћери, који под обавезно сматрају да ако су им родитељи глумци морају и они то да буду. Значи, лоша селекција, затим лоши (неталентовани) професори и најзад хиперпродукција, јер поред ФДУ, постоји још академија у Новом Саду, па чак и у Приштини (са седиштем негде ван Приштине) и још неколико приватних школа у којима се уписују по систему, плати па се клати.

Част изузецима, али наши глумци посебно млађе генерације су ми толико антипатични и безвезни, да једноставно домаћи филм не гледам, већ скоро две деценије.
У позоришту се још и нађе понеки солидан глумац.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top