Dobro došli u forum "Pozorište"!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidljiva je razlika između nekadašnje i trenutne filmske scene u Srbiji....Na čemu bi to nove generacije pozorišnih, filmskih glumaca morali da porade kako bi povratili TO NEŠTO, što se nije prenosilo s generacije na generaciju???

:sad2:

Fali im talenat za glumu. Toliko svi isfolirano glume, da to ne moze da se gleda vise. A i njuske ovih novokomponovanih glumaca su iritantne.
 
ne bih se ja osvrtao na talenat nego na nesigurnost i roditelje koji ih vaspitase,sve u zivotu polazi od samopouzdanja,znaci ne mozes da ubacis viktora savica i vojina cetkovica zato sto se saka riba na njih lozi,kako to da nam nikad nisu dosadili bata,dragan,ljubisa i ostali,to su pojave koje ne glume i zato im sve uloge legnu
 
pre nisu imali akedemiju

pa nisu bili ukalupljeni

a za glumu je potrebno iskustvo


mada ni sad nisu toliko losi , vise nas stariji filmovi asociraju na neko srecnije , mirnije vreme

vojin je dobar glumac , bikovic isto

ne znam sta ocekujete od glumca u kontekstu vremena
 
pre nisu imali akedemiju

pa nisu bili ukalupljeni

a za glumu je potrebno iskustvo


mada ni sad nisu toliko losi , vise nas stariji filmovi asociraju na neko srecnije , mirnije vreme

vojin je dobar glumac , bikovic isto

ne znam sta ocekujete od glumca u kontekstu vremena

ako kazes dobar glumac znaci da glumi,uloge se ne glume vec samoj pojavi moraju da legnu,ima toliko nasih statista poznatih iz starijih filmova koji nikad nisu imali glavnu ulogu a vanserijski odrade posao,znaci nisu dovoljno dobre pojave da iznesu film ali svaka uloga bude upecatljiva,nista nisu zavrsili prosto se na njima ne vidi da glume,to je za mene uspesan glumac
 
nekako svi pricaju o preglumljivanju,ali kapiram da je sredstvo onih koji nisu nasli sebe jos pred kamerom i publikom...ali isto to preglumljivanje pije vodu kod jedne sacice novih glumaca, ne najnovijih, vec relativno skorijih, onih izmedju starih legendi i klinaca...npr. Nebojsa Milovanovic mi iz nekog razloga natera smeh na lice.:D otkinuo je u lajanju na zvezde,npr. profesor ih pita ko nije na casu on ispali `...nek se javi`, napravi neku bas onu original dzek glupu facu:lol: isto tako, nenad jezdic na pocetku karijere, u palmama i ribicama, dok se nije smorio.........zakljucak bi bio da, iako uce u prvoj godini intonaciju, pantomimu, cak imitaciju, sve te pocetne stvari, trebalo bi da se pozabave karikaturalizacijom.... tu se daje naglasak na najlaksoj osnovi predstavljanja nekog lika, sto doprinosi uverljivosti, covek se opusta i uplovljava u glumu kao ono sto ona jeste, navikava se na njen ziv tok, krece da relaksirano plovi u situaciji od njenog pocetka sve do ishodista. u toj vrsti neopterecenosti svi su oni nasli pocetnu vatru, impuls i jacinu da istraju i da pretvore ono sto u pocetku izgleda kao neozbiljna improvizacija u ozbiljnu pricu ... rodjeni glumac to kapira cak i kad na pocetku ne razume sta cini... a i oni stari su bili mladi, pa su tako pocinjali....dakle, mladima na pocetku bi mozda dobro dosao taj savet, pa ako se na tom polju prepoznaju kao uspesni, onda moze dalja dubina i usavrsavanje...ovako, samo skolski, tesko, premda svi kukaju za iskustvo i posao..pa, to dodje, al hajde vidi sine priznaj sebi prvo od cega si sacinjen..a drugi ce lako to posle prepoznati...to su meni neke sanse za odskok, mada se slazem s vama da klinci danas brkaju imidz, elektronsku lakocu postojanja i avatarski prikaz coveka s onim sto je zaista potrebno da budes primecen i zapamcen kao glumac...kazem, mali broj mladjih sa veseljem nosi tu tajnu u sebi, ostali.....:confused: haj da budem optimistican, nek ih je trenutno lapo-lapo.:)
 
Hvala vam od srca na ovim odgovorima, pre svega da napomenem, nije mi bila namera da kritikujem njih iz neke ljubomore, vaša mišljenja me zanimaju isključivo zbog mene, nameravam da upišem FDU sledeće godine, pozabavila sam se našom kinematografijom, što skorašnjom, što onom davno snimljenom, koja se i dan danas gleda. Slazem se u potpunosti da film zavisi od cele ekipe koja učestvuje u stvaranju istog....Zatim i od profesora, on mora biti dobar pedagog pre svega, pokojni glumac Manda mi je predavao pozorišnu glumu i verujte mi da nisam upoznala profesora sličnog njemu (ne kazem da je samo on bio kvalitetan profesor, sigurna sam da ih ima još ali ja na takvog nisam naletela)..... Hvala vam još jednom na ovim odgovorima :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top