Kako starimo - cetvrto doba...

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.335
Cim se rodimo pocnemo da starimo .Naravno u prvom dobu nam je sve lagano a dosta toga poslije se i ne sjecamo .
Lagano se budimo , odrastamo i tada nam je velika zelja da budemo starij nego sto zapravo jesmo .
Rana mladost romanticna puna snova , vrijeme je jos razvuceno uzivamo ,spremamo se za zajednicki zivot sa nekom jako dragim.
Nismo se ni okrenuli a vec nasa djeca rastu mi polako zivimo njihove zivote i sve manje imamo vremena za sebe .
Dakle starimo .

Evo nam teme da pricamo pisemo i druzimo se .
Brizit Bardo je ovoliko ostarila .


1.jpg


6.jpg
 
Nismo se ni okrenuli a vec nasa djeca rastu mi polako zivimo njihove zivote i sve manje imamo vremena za sebe .
Dakle starimo .
Nekako je uobičajeno da roditelji pokušavaju da žive život dece ili da decu nateraju da žive onako kako roditelji misle da treba.

To je najveća moguća greška!

Od kako su se moja deca zaposlila više im se u život ne mešam. Odgovaram samo na pitanja - ako ih postave.

Znači ne živim njihov nego svoj život iako ću uskoro napuniti 74 godine.
 
Nekako je uobičajeno da roditelji pokušavaju da žive život dece ili da decu nateraju da žive onako kako roditelji misle da treba.

To je najveća moguća greška!

Od kako su se moja deca zaposlila više im se u život ne mešam. Odgovaram samo na pitanja - ako ih postave.

Znači ne živim njihov nego svoj život iako ću uskoro napuniti 74 godine.

Stotinu napunio ...Svaka ti je ka Njegosu .:D
 
Meni je bila i jos je veoma vazna uloga majke koju sam imala i imam. Od kako su oni odrasli 24,22 god. shvatila sam da je vrijeme da ih pustim. uvijek sam vodila racuna da dio ljubavi sacuvam za sebe i zivim nesto samo moje..sada imam svo vrijeme svijeta ,mudrost godina i zelju da okrenem novi list ..zasto ne
 
Svako prema svojoj prirodi.

Neki i pod stare dane ulepšavaju život i sebi i okolini (čak i ako su nepokretni) a neki ga zagorčavaju svima pa i sebi.

Proces starenja je vazna faza u nasem emocionalnom razvoju i ima za cilj da nas polako uvede u proces umiranja.
Kao i svaka druga faza u zivotu, ne zasniva se na nasoj slobodnoj volji.
Da li cemo da ostarimo ili necemo nije stvar naseg slobodnog izbora.
Pitanje je samo koliko cemo svesno da prodjemo kroz ovu fazu.
Sto joj se vise odupiremo, to ce ona biti bolnija, a kvalitet naseg zivota nizi.
 
Proces starenja je vazna faza u nasem emocionalnom razvoju i ima za cilj da nas polako uvede u proces umiranja.
Starenje i umiranje ne bih bezuslovno povezivao. Čovek svakako počinje da umire onda kada počne da se plaši smrti. ("Ko se plaši smrti, umire svaki dan.")


Kao i svaka druga faza u zivotu, ne zasniva se na nasoj slobodnoj volji.
Da li cemo da ostarimo ili necemo nije stvar naseg slobodnog izbora.
Pitanje je samo koliko cemo svesno da prodjemo kroz ovu fazu.
Sto joj se vise odupiremo, to ce ona biti bolnija, a kvalitet naseg zivota nizi.
Starenje nije stvar slobodnog izbora ali ponašanje jeste.

Neki očekuju da im se stalno prostire crveni tepih samo zato što su nakupili godine. Takvima je starost zaista teška a teško je i svima oko njih.
 

Back
Top