Najbolji bez osvojenog GS / najgori sa osvojenim GS

lee van cleef

Primećen član
Poruka
761
Ekipa, što vi mislite?
Znam da nema loših tenisača sa osvojenim Grand Slamom,ali uvijek se vuku priče tko je najbolji ikad,najbolji na travi,zemlji...


Moje pitanje je tko je po vama najbolji tenisač koji nikad nije uzeo bar 1 GS.
2.pitanje: Tko je najlošiji,najsretniji One-Slam Winner...


- - - - - - - - - -

Najbolji bez osvojenog GS: Enqvist,Nalbandian i Rios

Najlošiji sa osvojenim: Gaudio i T.Johansson
 
Ekipa, što vi mislite?
Znam da nema loših tenisača sa osvojenim Grand Slamom,ali uvijek se vuku priče tko je najbolji ikad,najbolji na travi,zemlji...


Moje pitanje je tko je po vama najbolji tenisač koji nikad nije uzeo bar 1 GS.
2.pitanje: Tko je najlošiji,najsretniji One-Slam Winner...


- - - - - - - - - -

Najbolji bez osvojenog GS: Enqvist,Nalbandian i Rios

Najlošiji sa osvojenim: Gaudio i T.Johansson

Najbolji bez osvojenog GS: Nalbandian, Rios, Henman (koji je i bez finala), Vejn Fereira, Giljermo Korija, Magnus Norman

Najlošiji sa osvojenim: Čilić, Vavrinka, Johanson
 
Gdje bas nadjes Wawrinku? Covjek je osvojio 3 GS. Na sva tri je pobijedio Djokovica. Nadala na AO 2014 i Federera na RG 2015.

Vavrinka je imao nevidjenu sreću kod osvajanja sva 3 grenslema. Nadala je pobedio zato što je bio povređen. Đokovića prošle godine isto. Đokovića na Rolangarosu 2015 jer je ovaj pre toga pobedio sve najbolje. Jednostavno, čovek je rođen pod srećnom zvezdom.
Seti se samo Korde, koliko je bolji igrač bio od Vavrinke, ali ga niko nije upamtio, zato što nije mogao da pobedi dva dobra igrača za redom na jednom grenslemu. Ali ipak je na kraju osvojio Australian open 1998.
 
Vavrinka je imao nevidjenu sreću kod osvajanja sva 3 grenslema. Nadala je pobedio zato što je bio povređen. Đokovića prošle godine isto. Đokovića na Rolangarosu 2015 jer je ovaj pre toga pobedio sve najbolje. Jednostavno, čovek je rođen pod srećnom zvezdom.
Seti se samo Korde, koliko je bolji igrač bio od Vavrinke, ali ga niko nije upamtio, zato što nije mogao da pobedi dva dobra igrača za redom na jednom grenslemu. Ali ipak je na kraju osvojio Australian open 1998.

Korda bolji od Wawrinke??! Dobar vic. I taj slam sto je isvojio ispostavilo se da je bio pod dopingom.
 
Korda bolji od Wawrinke??! Dobar vic. I taj slam sto je isvojio ispostavilo se da je bio pod dopingom.

Vavrinka protiv Samprasa ne bi set uzeo. A pogledaj na sledecem linku koji je skor protiv Samprasa imao Korda:

http://www.atpworldtour.com/en/players/fedex-head-2-head/pete-sampras-vs-petr-korda/S402/K148

Korda jednostavno nije imao srece što je igrao u generaciji sa Samprasom, Bekerom, Agasijem, Edbergom, Čengom, Kurijerom itd.
Ako pogledaš njegov finansijski saldo od preko 10 miliona dolara za ono vreme, to je veliki uspeh.
 

Back
Top