Da li narod u Srbiji treba da menja vlast ili sebe

capitosinora

Veoma poznat
Poruka
11.611
a-brnabic106.jpg



Srbija je u vrlo teskoj situaciji, prakticno osudjena da nestane.
Da bi se to sprecilo pitanje je sta je hitnije da srpski narod promeni Vlast ili sebe.


Da li glup narod uvek zaslužuje lošu vlast? ili
I da li je narod glup pa bira lošu vlast, ili je vlast loša jer im se može tako, kad je već narod glup?
 
Треба да мења и једно и друго, као и да се заувек одрекне деструктивне идеје да сам себи бира власт.

Ali sta je hitnije u ovom trenutku?
Menjanje losih osobina naroda kao nepotizam, korupcija, kriminal itd. trenutno inicira trenutna vlast koja naprimer nema nikakav obrazovni program
da menja lose navike naroda.
Naprimer lopov nije zainteresovan da se bori protiv kriminala ili placeni kvinsling da uci decu o patriotizmu.
 
Ali sta je hitnije u ovom trenutku?
Menjanje losih osobina naroda kao nepotizam, korupcija, kriminal itd. trenutno inicira trenutna vlast koja naprimer nema nikakav obrazovni program
da menja lose navike naroda.
Naprimer lopov nije zainteresovan da se bori protiv kriminala ili placeni kvinsling da uci decu o patriotizmu.
Па, наравно да је хитније, и бар у теорији лакше, променити власт. Народ се не мења преко ноћи, а промена власти је практично предуслов за промену народа.

Народ ће се лако извести на прави пут када се успостави систем у складу са моралом и здравим разумом.
 
Себе, наравно. Како је говорио велики румунски националиста и православни фундаменталиста Корнелије Кодреану, народ мора прво духовно да се преобрази, па тек онда политички. Вештачка смена политичких странака не мења ништа без суштинске, духовне, промене.
 
Pa ne moze da promeni vlast, ako prvo ne promeni sebe. Mislim, promenice se ljudi, ali nece da se promeni filozofija.
Filozofija kojom vlast vlada u nekoj drzavi je filozofija naroda, u celini. Kada narod promeni sopstvenu filozofiju (prestane da se moli da komsiji crkne krava, pocne da prijavljuje komsiju koji ne seta psa na povocu, pocne da postuje ucitelje a ne da vice na njih kad mu dete napravi srannje, prestane da zove rodjaka da mu nesto zavrsi, nego ide regularnim poslom), onda ce u narodi biti kvalitetnijih ljudi koji ce imati i podrsku tog istog naroda, da urade nesto dobro.
Ovako, dokle god smo takvi kakvi smo, nema sanse ni teoretske ni prakticne da bude bolje.
 
Себе, наравно. Како је говорио велики румунски националиста и православни фундаменталиста Корнелије Кодреану, народ мора прво духовно да се преобрази, па тек онда политички. Вештачка смена политичких странака не мења ништа без суштинске, духовне, промене.

Izgleda da to tesko ide kod Srba.
 
Sta da menjamo?

Vlast na postavlja neki skot!

Па није баш све тако. Јесу ови амерички изабраници и миљеници, али то што су их Амери поставили, не значи да већина није гласала за њих. Једноставно, свест нашег народа је таква да владавина СНС сасвим логична. Нажалост.
 
Za ovih 6 godina, Vucic je ubo samo jednu stvar u centar - da srbi moraju da menjaju mentalitet.
Nakon sto Vucic ode sa vlasti, doce novi Vucic.. i opet ce Vucic biti posle tog Vucica, sve dok je narod spreman da botuje i izda svog sunarodnika za sendvic.

- - - - - - - - - -

Дефинитивно власт. Јер, власт је та која држи народ 'на узици'. Разуларена власт = разуларен народ.

Vlast ne bi mogla nista da narod nije spreman da deluje..
Ko tera te botove da botuju i glasaju za SNS?
 
Овде већина сматра како је народ крезуб, неписмен и глуп па је , сходно тоне, неопходно најпре заменити народ неким цивилизованијим јединкама које би биле у стању да бирају по њиховок жељи.
 
Za ovih 6 godina, Vucic je ubo samo jednu stvar u centar - da srbi moraju da menjaju mentalitet.
Nakon sto Vucic ode sa vlasti, doce novi Vucic.. i opet ce Vucic biti posle tog Vucica, sve dok je narod spreman da botuje i izda svog sunarodnika za sendvic.

- - - - - - - - - -



Vlast ne bi mogla nista da narod nije spreman da deluje..
Ko tera te botove da botuju i glasaju za SNS?


СНС власт? :mrgreen: Мало сутра би ико ботовао да нису створени услови за то.

Ево сад, замисли - народ навик'о да све постиже митом. И тако ти, нпр, даш мито мени (ја сам, нпр, неки извршни орган власти) да ти завршим то и то. И 'ствар' је завршена иако крши законе и вређа интелигенцију.
Међутим, ако власт почне да се придржава закона против мита и корупције, па ти дођеш код мене а ја, не само што одбијем мито, него те и пријавим, бићеш ребнут по џепу, а 'ствар' ће бити далеко од завршене. Ти, наравно, не одустајеш те идеш код Лазе (који је виша инстанца од мене) те покушаваш и код њега. Међутим, и он те одбије и пријави, и опет те ребну по џепу. Ма колико да си тврдоглав, у једном моменту ћеш одустати. :lol:
Исто то важи и за све остале законе - ако власт инсистира на томе да их сви спроводе 'ни по бабу ни по стричевима', као и да их се сви придржавају, слика ће бити сасвим другачија.
Е то је та 'узица' на којој власт мора да држи народ.

- - - - - - - - - -

У нашем случају, неопходан је систем који ће и власт и народ да држи 'на узици'.
 
СНС власт? :mrgreen: Мало сутра би ико ботовао да нису створени услови за то.

Ево сад, замисли - народ навик'о да све постиже митом. И тако ти, нпр, даш мито мени (ја сам, нпр, неки извршни орган власти) да ти завршим то и то. И 'ствар' је завршена иако крши законе и вређа интелигенцију.
Међутим, ако власт почне да се придржава закона против мита и корупције, па ти дођеш код мене а ја, не само што одбијем мито, него те и пријавим, бићеш ребнут по џепу, а 'ствар' ће бити далеко од завршене. Ти, наравно, не одустајеш те идеш код Лазе (који је виша инстанца од мене) те покушаваш и код њега. Међутим, и он те одбије и пријави, и опет те ребну по џепу. Ма колико да си тврдоглав, у једном моменту ћеш одустати. :lol:
Исто то важи и за све остале законе - ако власт инсистира на томе да их сви спроводе 'ни по бабу ни по стричевима', као и да их се сви придржавају, слика ће бити сасвим другачија.
Е то је та 'узица' на којој власт мора да држи народ.

- - - - - - - - - -

У нашем случају, неопходан је систем који ће и власт и народ да држи 'на узици'.

Ali vlast nece da se pridrzava nikakvog zakona ako nece biti posledica po njih..
Sam si rekao u prvoj recenici "narod je navikao da sve postize mitom"...
Dakle narod prvi treba da promeni sebe i onda da udara ne korupciju u vlasti.. Politicari su dosli iz naroda, ne sa Marsa
 
Ali sta je hitnije u ovom trenutku?
Menjanje losih osobina naroda kao nepotizam, korupcija, kriminal itd. trenutno inicira trenutna vlast koja naprimer nema nikakav obrazovni program
da menja lose navike naroda.
Naprimer lopov nije zainteresovan da se bori protiv kriminala ili placeni kvinsling da uci decu o patriotizmu.

Lopovluka i kriminala je bilo od 45. pa na ovamo . Drugovi i drugarice su mislili da je to sve naše , tj njihovo .
Pričao mi je jedan stari italijan koji je svojevremeno trgovao sa bivšom Jugoslavijom , 60-70-tih godina . Kaže dođu drugovi direktori po pare i onda kažu da se deo stavi na fakturu a deo u kešu da imaju malo sada a malo za posle . Kada italijan kaže za nekog da je lopov , onda je stvarno lopov .
To je bilo 60. i 70-tih , a sada su drugovi i drugarice usavršili metode i rade za veće pare , neće da se sramote sa sićom .

Što se mene tiče , ima dosta naroda koji je stoka ali samo zato što su mu dozvolili . AKo bi se sredila situacija sa lopovima na vlasti i narod bi bio malo poštenji . Ovako vidi narod da se krade pa onda i on ali na sitno .
 

Back
Top