Hoćete promene ?...Pođite prvo odavde...šta bi ste promenili ?

uhhh..već vidim ban ki vrata...nebitno(možda i neće, ovi novi su čestiti i parlamentarni) :)


daklem, šta bi prvo trebalo promeniti u državi da bi i forum funkcionisao kako treba ?

ima li spasa za državu i za forum...kako, šta i kad ?

šta je, ko je, najveći problem ?
Што се тиче Форума, комплетно особље би добило отказ истог момента.
Што се тиче државе, промена система ка председничком систему у безпартијској референдумској интернет-демократији, са малом привредом и великим друштвеним системима у условима делимичне планске привреде; оријентација ка унутрашњој потрошњи; безкомпромисно и моментално напуштање пута ка ЕУ, враћање монетарног суверенитета и увођење некредитног новца, а уз ослањање на НР Кину и земље Несврстаних попут нпр Анголе. Распуштање плаћеничке војске и увођење доктрине наоружаног народа.
 
Poslednja izmena:
Prvo komplet narod treba da se izmeni i da progleda.Posle bi islo sve svojim putem.

Ovo je kljuc. One price o pojedincu pa cak i partiji koja ce povesti drzavu i narod ovde ili onde su utopija. Ako mi kao pojedinci nemamo artikulisane osnovne prioritete i ciljeve sve je uzalud.

Ne pise u Svedskoj u zakonu da se red formira i ceka po vremenu dolaska, nego se to podrazumeva po logici stvari i opstem redu i interesu. Stoga ni kod nas nece to pisati u zakonu, a moralo bi da se promeni - recimo - da bi bar u tom domenu stvari bile normalne. Hajde sto ne mogu nista Vucicu, ali bar da ne nerviramo jedni druge tamo gde ne mora.
Ovo je glupost, nego hocu da kazem do kojih sve nivoa seze potreba promisljanja stvarnosti, sto neki kazu.

Tuzno je sto masa ljudi nema uopste normalno, logicko misljenje i stav o politickoj stvarnosti u kojoj zivimo, jer to nije samo "hocu vecu platu". Kad bi ih sad pitali sta bi vi hteli u politickom smislu, ne bi znali da to formulisu. I kako ce onda da se stvari menjaju?

Ja uvek podjem od toga kako stvari MORAJU biti, naravno u idealnom slucaju, pa me svi ismeju, ali kako drugacije uopste da se ide nekom cilju ako se nema ideal postavljen kao taj cilj?

Zar je idealno da se zakon postuje i vazi za sve? Zar je idealno da se ne krade iz budzeta? Zar je idealno da svako radi svoj posao solidno dobro, niko cak i ne ocekuje neke ekstremne rezultate? Nije, meni je to sasvim normalno. Pa zasto onda nije tako?

Zasto sto nam je u glavama haos, pa tako i zivimo.

Forum uopste ne uzimam u razmatranje, ali predstavlja odredjeni odraz naroda i drzave. Ali videli smo po izbornim anketama da forum uopste ne odgovara pravom stanju stvari u populaciji Srbije.

Drugim recima, forum nije merodavan u statistickom smislu za izvodjenje bilo kakvih zakljucaka o stavu i misljenju nacije.
 
na forumu jesi, a i u državi...sad, uporedi forum i državu ?

Ne razumem kako sam ja to na forumu "riba" a jos manje u drzavi, ja nisam neko ko odlucuje ovde, dok u drzvi jesam ali sasvim malo, onoliko koliko vredi moj glas na izborima.

Uostalom, tom analogijom i ti jesi na forumu i u drzavi koliko i ja, i sad uporedi, ne razumem cemu to upordjenje stvari koje se ne mogu uporediti?Ne mogu da se brkaju babe i zabe.

Mozda jedina paralela koja se moze povuci je da glupost dobija sve veci prostor (medijski)., a "niske strasti" se proteziraju, dok prave vrdnosti, uljudan razgovor, sve manje, a i taj pokusaj zavrsi kao utapanje u bezlicnu masu.
 
Што се тиче Форума, комплетно особље би добило отказ истог момента.
Што се тиче државе, промена система ка председничком систему у безпартијској референдумској интернет-демократији, са малом привредом и великим друштвеним системима у условима делимичне планске привреде; оријентација ка унутрашњој потрошњи; безкомпромисно и моментално напуштање пута ка ЕУ, враћање монетарног суверенитета и увођење некредитног новца, а уз ослањање на НР Кину и земље Несврстаних попут нпр Анголе. Распуштање плаћеничке војске и увођење доктрине наоружаног народа.

----------

Што се тиче Форума, комплетно особље би добило отказ истог момента.

Што се тиче државе, промена система ка председничком систему у безпартијској референдумској интернет-демократији,
са малом привредом и великим друштвеним системима у условима делимичне планске привреде;
оријентација ка унутрашњој потрошњи; безкомпромисно и моментално напуштање пута ка ЕУ,
враћање монетарног суверенитета и увођење некредитног новца, а уз ослањање на НР Кину и земље Несврстаних попут нпр Анголе.

Распуштање плаћеничке војске и увођење доктрине наоружаног народа.
--------

sad je, cenim, malo bolje uređen tekst :)
 
Ne razumem kako sam ja to na forumu "riba" a jos manje u drzavi, ja nisam neko ko odlucuje ovde, dok u drzvi jesam ali sasvim malo, onoliko koliko vredi moj glas na izborima.

Uostalom, tom analogijom i ti jesi na forumu i u drzavi koliko i ja, i sad uporedi, ne razumem cemu to upordjenje stvari koje se ne mogu uporediti?Ne mogu da se brkaju babe i zabe.

Mozda jedina paralela koja se moze povuci je da glupost dobija sve veci prostor (medijski)., a "niske strasti" se proteziraju, dok prave vrdnosti, uljudan razgovor, sve manje, a i taj pokusaj zavrsi kao utapanje u bezlicnu masu.


kakve babe i žabe, Kerkyra ?

postoji izreka, narodna koja glasi - "riba od glave smrdi"

e sad... ako možeš, nađi spoj, vezu --> od ribe, glave smrada,(ne vezano da li si riba ili nešto drugo)
aj nema veze...neegooo, poenta je da se uporedi sistem postojeće pravne države naspram foruma kao 'pratilac' te iste,
sa istim 'namenama' za narod, samo maaaalo drugačije...

a opet sa 'istim' likovima koji upravljaju i dešvaju se ili u državi ili na forumu

- - - - - - - - - -

Ma slobodno recite, čega se plašite !?

ova tema će biti živa do jutra(valjda), posle će nestati

ovo je pitanje reformi...kako država funkcioniše, tako isto ovaj forum...pa okrenite se vamo-tamo i videće te :)
 
kakve babe i žabe, Kerkyra ?

postoji izreka, narodna koja glasi - "riba od glave smrdi"

e sad... ako možeš, nađi spoj, vezu --> od ribe, glave smrada,(ne vezano da li si riba ili nešto drugo)
aj nema veze...neegooo, poenta je da se uporedi sistem postojeće pravne države naspram foruma kao 'pratilac' te iste,
sa istim 'namenama' za narod, samo maaaalo drugačije...

a opet sa 'istim' likovima koji upravljaju i dešvaju se ili u državi ili na forumu

- - - - - - - - - -

Ma slobodno recite, čega se plašite !?

ova tema će biti živa do jutra(valjda), posle će nestati

ovo je pitanje reformi...kako država funkcioniše, tako isto ovaj forum...pa okrenite se vamo-tamo i videće te :)

Yumo, ne znam na sta mislis tacno a i kasno je za neka raspredanja, verovatno hoces tako nesto kao da uporedimo Vucica (ili Brbu) sa Ninom (ili ovim sto je vlasnik)? Forum i drzava nisu za uporedjenje jer je jedan privatni a drzava nije (mada znam da i ti ne mislis bukvalno), ali cak ni PRAVNO a to sam vec napisala, nisu za uporedjenje, jer forum ima dobar pravilnik (koga se ne drzi ili se slabo reaguje), dok drzava nema dobre zakone (ima mozda jedino dobar Ustav, ne najbolji, ali prihvatljiv), a i oni se selektivno sprovode, za bogatase koji podmicuju sve moze, za siromasne tj obicne ljude ne moze, iskaljuju pravdu na njima.

Ali stvarno da ne bih dalje brkala ipak, stojim iza toga, babe i zabe, ovde cu da se zaustavim i pozelim laku noc.
 
Yumo, ne znam na sta mislis tacno a i kasno je za neka raspredanja, verovatno hoces tako nesto kao da uporedimo Vucica (ili Brbu) sa Ninom (ili ovim sto je vlasnik)? Forum i drzava nisu za uporedjenje jer je jedan privatni a drzava nije (mada znam da i ti ne mislis bukvalno), ali cak ni PRAVNO a to sam vec napisala, nisu za uporedjenje, jer forum ima dobar pravilnik (koga se ne drzi ili slabo reaguje), dok drzava nema dobre zakone (ima mozda jedino dobar Ustav, ne najbolji, ali prihvatljiv), a i oni se selektivno sprovode, za bogatase koji podmicuju sve moze, za siromasne tj obicne ljude ne moze, iskaljuju pravdu na njima.

Ali stvarno da ne bih dalje brkala ipak, stojim iza toga, babe i zabe, ovde cu da se zaustavim i pozelim laku noc.


ma apsolutno jesu za brkanje i poređenje
vlast određuje prioritete u svakoj infrastrukturi, vlast upravlja, cenzuriše, određuje kako i šta
ne može biti mnogo drugačije od skupa glavne uprave(državne) sa ostalim funkcionisanjem drugih infrastuktura

ovo što gledaš ovde, to je slika i prilika države...naroda, postupaka, mana, veličina, slabosti, mentaliteta...

rukovodstvo naspram ljudi...vlast naspram "opozicije"...

ajd pa reci pošteno, ima li pravde(objektivnosti) u državi ili pak ovde ?
 
ma apsolutno jesu za brkanje i poređenje
vlast određuje prioritete u svakoj infrastrukturi, vlast upravlja, cenzuriše, određuje kako i šta
ne može biti mnogo drugačije od skupa glavne uprave(državne) sa ostalim funkcionisanjem drugih infrastuktura

ovo što gledaš ovde, to je slika i prilika države...naroda, postupaka, mana, veličina, slabosti, mentaliteta...

rukovodstvo naspram ljudi...vlast naspram "opozicije"...

ajd pa reci pošteno, ima li pravde(objektivnosti) u državi ili pak ovde ?

Pa nema apsolutne objektivnosti nigde, ali ovde postoji dobra podloga za to, dok sa nekim vaznim a losim zakonima u drzavi ne postoji.

Da, neka paralela sa ljudima i glavnim "karakternim osobinama"moze da se povuce, medjutim, smatram da i ovde (ili u medijima) se mozda stvara lazna slika, jer su ljudi eksponirani a mozda neki i lazno predstavljaju neku sliku zbog toga, ja sve u svemu mislim i dalje, kao i uvek , da je ustvari prava Srbija velika tajna (ne ova, "medijski eksponirana"pa cak i preko interneta).

A sada stvarno laku noc.
 
Mozda , za pocetak , nesto ovako ?


https://scontent.fbeg1-1.fna.fbcdn....=1a0665f35c4cac8f6ebde2adf370d86a&oe=5A85FA3A

21768319_10213819795152089_7513160353266603046_n.jpg



https://scontent.fbeg1-1.fna.fbcdn....=6a938ad32c1cfc5ed92c1bbb5f04467a&oe=5A7FF57F

22089379_10213819796752129_4829477025017229296_n.jpg
 
...
daklem, šta bi prvo trebalo promeniti u državi ?
...

Опа, коначно неко размишља на мој - паметан начин !
( Ех, а некада смо сви били паметни, авај ... )

Дакле шта је кључна грешка у нашем проблему
јесте кључно питање !

Када отклонимо кључну грешку - сви други проблеми ће се решити сами од себе !

Мислим да је кључна ствар систем вредности.
Оно што сви ценимо ( макар подсвесно ) као мерило вредности
је вредност новца.

Колико видим ова власт држи динар
према томе кључна грешка из прошлости је већ отклоњена
и кренуло се правим путем.
Путем веровања у јединога бога - новац !!!

Е сад мало стрпљења господо !
Све ће се средити само од себе !
 
Eto upravo zbog takve dečije pameti...

Evo ja ću vam pojasniti, moj dragi pacijentu.

Vas boli i žiga napad na vlast, vučića i sns jer to delimično doživljavate kao napad na vašu malenkost.
Zašto je to tako, pitate se? Pa zato što ste deo tog poganog sistema a to vas po difoltu čini lošim.

I kako da se pomirite sa tom činjenicom?
Pa ne možete i zato pokušavate ubediti druge da su oni u krivu.
Vi niste pokvareni tip nego onaj manje inteligentan koji veruje i zato ga boli.
 

Back
Top