Problem sa kockom

Poruka
21.521
3 , 4 dana za redom pravim velike pare i znam kad da stanem i 40 posto tih para potrosim na normalne stvari a 60 posto vratim na isti taj rulet na kom sam ih i dobio .. I to mi se ne desava prvi put . . ZASTO 4 dana znam kad da stanem a peti dan ne znam .. Sta me to toliko ponese ZASTO i peti dan ne iskljucim dok sam u plusu nego nastavljam dalje . . ?????? Sta mi to kvrcne u glavi da toliko dana budem pametan a onda odjednom jedan dan sve zaserem ..
 
Imam nekoliko pretpostavki zbog čega ti se tako nešto dešava, ali bitnije od toga je da se disciplinuješ kako ti se ne bi više dešavalo. To jest, ukoliko nemaš dovoljno volje da potpuno odustaneš od toga, što je jedino pravo rešenje. Dakle, ako već nastavljaš sa kockom, postavi sebi limite, koliko dnevno možeš da dobiješ, kao i koliko možeš da izgubiš i ne idi dalje od toga. Na primer, imaš cilj da uzmeš 3.000 dnevno (ne neki previsok limit, što je takođe bitno), ako to postigneš kupiš se i odeš. Ignoriši osećaj nepobedivosti i da će te sreća služiti celog dana. Limit za gubitak mora da bude manji od limita za dobitak, odnosno što je manji mogući, tipa 500 ili 1000 dinara. Ako prokockaš taj novac, ne vadiš se i ideš kući.

Da skratim, ako želiš da uživaš u kocki a da te ona ne preuzme, onda nikako to ne smeš da posmatraš kao način za sticanje novca. Znači, ne kockaš se da bi zaradio pare, već radi zabave. Čim osetiš da više nije zabavno i bezbrižno, čim počneš da stavljaš jače uloge da bi povratio prethodno prokockan novac, savladaj se i idi odatle.
 
Poslednja izmena:
3 , 4 dana za redom pravim velike pare i znam kad da stanem i 40 posto tih para potrosim na normalne stvari a 60 posto vratim na isti taj rulet na kom sam ih i dobio .. I to mi se ne desava prvi put . . ZASTO 4 dana znam kad da stanem a peti dan ne znam .. Sta me to toliko ponese ZASTO i peti dan ne iskljucim dok sam u plusu nego nastavljam dalje . . ?????? Sta mi to kvrcne u glavi da toliko dana budem pametan a onda odjednom jedan dan sve zaserem ..

Svaki kockar zasere a nebitno je da li je to peti ili dvadesetpeti dan .
 
3 , 4 dana za redom pravim velike pare i znam kad da stanem i 40 posto tih para potrosim na normalne stvari a 60 posto vratim na isti taj rulet na kom sam ih i dobio .. I to mi se ne desava prvi put . . ZASTO 4 dana znam kad da stanem a peti dan ne znam .. Sta me to toliko ponese ZASTO i peti dan ne iskljucim dok sam u plusu nego nastavljam dalje . . ?????? Sta mi to kvrcne u glavi da toliko dana budem pametan a onda odjednom jedan dan sve zaserem ..

treba taj porok da zameniš nekim drugim :mrgreen:
 

Back
Top