Novi format Lige Sampiona

Poruka
21.521
Sto kaze Andjus LS je zanimljiva tek od cetvrt-finala , eventualno MOZDA od osmine-finala .. Sta vredi sto je Bayern veceras nokautiran kad se opet zna da ce proci grupu . Znaci ova utakmica sa PSG na neki nacin nije ni imala takmicarski znacaj ..

Nasi klubovi ionako ne igraju nikad LS a ovi sto igraju tipa Gabala , Seltik , Anderleht , Maribor , itd . . pa tu realno samo pucaju petarde protiv ovih jacih . . . Sta tu ima zanimljivo da se gleda ???

Tako da ovo sto najavljuju sto hoce da uvedu novi format LS da svake godine igraju jedni isti kao u NBA na primer i da se drasticno smanji broj ucesnika to je po meni odlicna stvar i podrzavam tako nesto .. jer tu bi svaka utakmica bila jaka i sve bi prstalo . .

Zamislite 4 grupe po 4 tima i da prolaze u knockout fazu samo po 2 iz svake grupe i odma cetvrt finale a igraju samo klubovi tipa Real Madrid , Barselona , Atletiko , Celzi , dva Mancestera , Arsenal , Liverpul , Totenhem , Borusija Dortmund , Bajern Minhen , PSG , Monako , Juventus i jos neki Italijan tipa Milan , Napoli ili Inter .

Zvezdi i Partizanu je LE realan a i krajnji domet mi tu treba da trazimo svoju sansu jer sta imamo od toga sto ce tamo neki Maribor ili Seltik da popije 6 komada samo se dzabe gubi vreme unapred se zna koje 2 ekipe prolaze grupu .
 
Zar ne bi bilo hiljadu puta zanimljivije gledati grupu u kojoj su Real ,Celzi , Juventus i PSG .. ? Pa tu bi svaki bod bio bitan jer bi samo 2 kluba mogla da prodju dalje i kakve bi to bile utakmice u toj grupi ??? E to bi bio pravi fudbal .. Ili na primer druga grupa Barselona , Mancester Siti , Bajern Minhen , Liverpul .. Ili treca Atletiko , Arsenal , Dortmund , Man Utd . . . .

Jel bolje to ili ovako kao sad ?? Al iskreno ?
 
Sotire hajde onda fino da ukinemo klupski fudbal u svim zemljama sem 6-7 najjačih. Pa što će nam i kvalifikacije za evropsko i svjetsko prvenstvo? Ne mogu da vjerujem da bilo ko s ovih prostora može da podrži interese najbogatijih klubova. Ovakav sistem evrolige u košarci u dobroj mjeri upropaštava evropsku košarku.
 
Zar ne bi bilo hiljadu puta zanimljivije gledati grupu u kojoj su Real ,Celzi , Juventus i PSG .. ? Pa tu bi svaki bod bio bitan jer bi samo 2 kluba mogla da prodju dalje i kakve bi to bile utakmice u toj grupi ??? E to bi bio pravi fudbal .. Ili na primer druga grupa Barselona , Mancester Siti , Bajern Minhen , Liverpul .. Ili treca Atletiko , Arsenal , Dortmund , Man Utd . . . .

Jel bolje to ili ovako kao sad ?? Al iskreno ?

Pa bolje je to naravno, za gledaoce i za klubove iz tih drzava. Ali ne valja za fudbal u ostalim drzavama, jer ce razlika u klasi vremenom postati ogromna.
 
Iskreno Sotire......hoces ti da se svi ostali klubovi i lige ugase pa da se lepo igra samo 5-6 najjacih evropskih liga + takva Liga sampiona koju zelis? Ja mislim isto da bi to bilo najbolje.....kad se vec bogate pa neka uzmu sve bre......aaaaa sveee

sizofrenija....megalomanija....sadizam...genocid nad fudbalom....bahacenje...silovanje sporta....totalno nesportski...totalno nefer......

Ni ta evropa nije svemoguca...kinezi preko noci mogu da im hebu matter i za malo su u tome uspeli da Kina kao drzava nije rekla "stanite, to tako ne moze"...
 
Poslednja izmena:
Pa bolje je to naravno, za gledaoce i za klubove iz tih drzava. Ali ne valja za fudbal u ostalim drzavama, jer ce razlika u klasi vremenom postati ogromna.

Ali ta razlika je vec sada ogromna da ne moze biti veca .

- - - - - - - - - -

Iskreno Sotire......hoces ti da se svi ostali klubovi i lige ugase pa da se lepo igra samo 5-6 najjacih evropskih liga + takva Liga sampiona koju zelis? Ja mislim isto da bi to bilo najbolje.....kad se vec bogate pa neka uzmu sve bre......aaaaa sveee

sizofrenija....megalomanija....sadizam...genocid nad fudbalom....bahacenje...silovanje sporta....totalno nesportski...totalno nefer......

Ni ta evropa nije svemoguca...kinezi preko noci mogu da im hebu matter i za malo su u tome uspeli da Kina kao drzava nije rekla "stanite, to tako ne moze"...

Ne da se ugase nego da igraju LE .
 
Bar sampion drzave mora da ima priliku da igra Ligu sampiona ili da pokusa da je igra.....uskratiti tako nesto nekoj fudbalskoj ligi je suludo....bez obzira sto ti klubovi primaju po 5-6 komada....
Nego ajde ti Sotire pokreni inicijativu da ti bogatasi odvoje para za Gabalu i Maribor kad ti je vec stalo da fudbal bude vrhunski u svakoj hebenoj utakmici...kao da je oduvek bilo interesantno gledati SVE utakmice u grupnoj fazi pa ti je sad zasmetalo odjednom......nasedas na megalomansku propagandu onih koji bacaju po 200.000.000 za jednog igraca....nisu mi jasni ljudi koji se primaju na te price o nekoj ultra-giga-mega-super ligi koja bi te prebogate ucinila jos bogatijim kao da im nije malo sto barataju milijardama hoce da predju i na TRILIONE....

Jel stvarno verujes da je nenormalno sto kvalitet utakmica u grupnoj fazi i u cetvrfinalu, polufinalu nije isti ? Onda si veca budala od Andjusa ako to mislis.....
 
Poslednja izmena:
Kad se bude postavio limit u kupovini igraca od strane UEFA tad ce se fudbal malo izjednaciti. Sta je sledece igrac od milijardu evra? To je potpuno ludilo nema veze sa fudbalom vec iskljucivo i samo sa biznisom a tako se upropascava draz fudbala. Sta je zanimljivo da nekom seiku ili ruskom oligarhu dodje da pljune neku bolesnu cifru i nakupuje najbolje igrace planeta? Kome je to zanimljivo osim decurliji koja igra PES?
 
Nije sala...vrlo je realno da za samo par godina neki igrac bude kupljen za milijardu evra ako se ovako nastavi....
Da se ja pitam ogranicio bi broj stranaca na samo 4-5 u svim ligama evrope.....pa posle neka daju koliko hoce para za igraca.......a taman posla da pravim megalomansku ligu pa to ako se desi znajte da je fudbal umro, a vec sada mozemo da konstantujemo da je na izdisaju.... Ako se desi neko sranje poput rata i slicno i ova lova ode iz evrope....ima da usledi takav pad da cemo zaliti i za prvim svetskim prvenstvom....
Fudbal i novac ne idu zajedno.... novac i biznis idu zajedno, a kad se fudbal tu ubaci izmedju onda postaje samo kolateralna steta
 
Poslednja izmena:
Bar sampion drzave mora da ima priliku da igra Ligu sampiona ili da pokusa da je igra.....uskratiti tako nesto nekoj fudbalskoj ligi je suludo....bez obzira sto ti klubovi primaju po 5-6 komada....
Nego ajde ti Sotire pokreni inicijativu da ti bogatasi odvoje para za Gabalu i Maribor kad ti je vec stalo da fudbal bude vrhunski u svakoj hebenoj utakmici...kao da je oduvek bilo interesantno gledati SVE utakmice u grupnoj fazi pa ti je sad zasmetalo odjednom......nasedas na megalomansku propagandu onih koji bacaju po 200.000.000 za jednog igraca....nisu mi jasni ljudi koji se primaju na te price o nekoj ultra-giga-mega-super ligi koja bi te prebogate ucinila jos bogatijim kao da im nije malo sto barataju milijardama hoce da predju i na TRILIONE....

Jel stvarno verujes da je nenormalno sto kvalitet utakmica u grupnoj fazi i u cetvrfinalu, polufinalu nije isti ? Onda si veca budala od Andjusa ako to mislis.....

Pa ajde da kazes da Zvezda i Partizan nekad igraju LS pa i da ima smisla da se bunimo a ovako koji nam je interes ?? Zar ne bi trebalo da tezimo ka tome da kvalitet i vaznost utakmica bude ista i u grupama kao i u cetvrt i polu finalu ..
 
Pa valjda nekad planiramo da igramo tu LS, valjda zelimo da igramo LS?
Pa valjda je stvar u tome sto ne moze da bude isti kvalitet utakmica u grupi i u cetvrtfinalu.....u cetvrtfinalu imas 4 vhrunskih utakmica, 8 vrhunskih ekipa, a u grupi nisu sve vrhunske jer da jesu ne bi to bila grupa vec cetvrtfinale !!! Ja stvarno brt ne razumem odakle vadis tu logiku....
Bez obzira na kvalitet,......znaci bez obzira na kvalitet apsolutno je nemoguce imati u grupi 16 utakmica istog ili veceg kvaliteta kao 4 utakmice u cetvrtfinalu....nemoguce...suludo....to je bunilo, ludilo i besnilo.... To je isto kao da ocekujes da prva utakmica u kvalifikacijama za LS bude istog ili veceg kvaliteta kao finale LS...jbt....

Prica kako je u grupi sve reseno i kako se sve zna ne pije vodu.....ispadali su mnogi velikani u grupama ispadace i dalje....svako mora da prodje sito i reseto do trofeja nema izuzetaka....
 
Poslednja izmena:
Pa valjda nekad planiramo da igramo tu LS, valjda zelimo da igramo LS?
Pa valjda je stvar u tome sto ne moze da bude isti kvalitet utakmica u grupi i u cetvrtfinalu.....u cetvrtfinalu imas 4 vhrunskih utakmica, 8 vrhunskih ekipa, a u grupi nisu sve vrhunske jer da jesu ne bi to bila grupa vec cetvrtfinale !!! Ja stvarno brt ne razumem odakle vadis tu logiku....
Bez obzira na kvalitet,......znaci bez obzira na kvalitet apsolutno je nemoguce imati u grupi 16 utakmica istog ili veceg kvaliteta kao 4 utakmice u cetvrtfinalu....nemoguce...suludo....to je bunilo, ludilo i besnilo.... To je isto kao da ocekujes da prva utakmica u kvalifikacijama za LS bude istog kvaliteta kao finale LS...jbt....

Pa zato kvalifikacije ni ne treba da postoje .. Jedni isti klubovi treba da igraju LS svake godine samo oni najjaci kao ovaj novi format Evrolige ili kao NBA liga .. Vidim spominjete Kinu ... Pa pazi ja politicki ne volim zapad zbog njihove zlocinacke politike prema Srbiji ali realno 100 hiljada puta mi je draza i bliza srcu njihova kultura od kineske ... I daj Boze da kineski fudbal ne uspe .. E to bi bio kraj fudbala a ne ovo sto ti pricas
 
Forsiranje zapadnih klubova i upumpavanje novca tamo je i stvorilo ovakvu razliku u kvalitetu.,....a ti bi da je dodatno isforsiras novim giga-forsiranjem :dash:

Nadam se da ovi iz UEFA nisu toliko fijuknuli kao ti i da ce imati bar malo milosti prema siromasnima i ostaviti nam da se borimo za ta 4 mesta u LS.....eto toliko od mene na ovu temu....
 
Poslednja izmena:
Forsiranje zapadnih klubova i upumpavanje novca tamo je i stvorilo ovakvu razliku u kvalitetu.,....a ti bi da je dodatno isforsiras novim giga-forsiranjem :dash:

Nadam se da ovi iz UEFA nisu toliko fijuknuli kao ti i da ce imati bar malo milosti prema siromasnima i ostaviti nam da se borimo za ta 4 mesta u LS.....eto toliko od mene na ovu temu....

Pa upravo ta UEFA, pravi jos vecu razliku izdmadju siromasnih i bogatih klubova. Tako da... Od Uefe, nemoj da ocekujes bilo kakvu milost. Vec, ocekuj da naprave jos veci jaz izmadju siromasnih i bogatih klubova. Vec od sledece sezone..
 
Pa sta treba ko neki slepci da se cimamo za ta 4 mesta i da se radujemo kao da smo prvaci Evrope ako udjemo .. I kad udjemo sta onda ?? Da nas petardira i ponizava svako .. Ovako je bolje da znamo da to nije za nas , imamo Ligu Evrope i tu treba da trazimo svoju sansu ..
Luzerska logika.....potpuno luzerska..... Najbolje se predati jel da? Zasto napredovati? Ko da se cima oko toga.....lakse je pustiti Celzi-Arsenal i drkati uz pivo dok englez sve to gleda uzivo i istinski se raduje svom timu....u isto vreme moj i tvoj tim igraju pred 100 navijaca koji nemaju kablovsku jbg.... izem ti takvog navijaca, ljubitelja fudbala..sta god da si... Cim si poceo na Andjusa da se pozivas znao sam da tu nesto nije kako treba,....
 
Poslednja izmena:
Jeste . Valjda vidis da se po cetvrt finalima LS svake godine vrte jedni isti klubovi .. Cemu sluze Gabala i Maribor u Ligi Sampiona ili Dinamo Zagreb svojevremeno ? Da primaju po 5 , 6 komada od ovih jacih .. Sta tu ima zanimljivo ??

ne budi paljevina

ima klubova koji svke godie zasijaju pa pomalo i pomrse racune

nije zlato sve sto sija

unistio bi fudbal i dozvolio samo bogatima
 

Back
Top