Calcio Storico

Guede

Buraz
Poruka
11.277

Da li je Calcio Storico ultimativni test muskosti, i koliko je duznost svakog muskarca da ucestvuje u ovako necemu?

Koliko muskarac treba da se kali u ovom smjeru danas, i da li muskarac kao takav moze da postoji bez ovakvih izazova ?
 
Pa muskarac treba da bude kompletan. Da se razumemo smesno je ovo sto se servira sa zapada da treba da dislutujes itd. Ok naravno do odredjene mere . Musko mora biti kadro stici I uteci I na strasnom mestu postojati jelte:lol:
 

Da li je Calcio Storico ultimativni test muskosti, i koliko je duznost svakog muskarca da ucestvuje u ovako necemu?

Koliko muskarac treba da se kali u ovom smjeru danas, i da li muskarac kao takav moze da postoji bez ovakvih izazova ?

Ja sam 10 godina igrao opstinsku ligu i u poredjenju sa tim ovo mu dodje kao balet.

Inace, ovo nije nikakav test muskosti vec test budalastine.
 
Mislim da je, ako idemo tom logikom surovosti, pametnije onda da se muskarac kali kao dobar preduzetnik i biznismen i surovi pardzija, nego kao nekavo june koje je naviklo da mu se rasklima nosna kost svako jutro kad ustane.
 

Da li je Calcio Storico ultimativni test muskosti, i koliko je duznost svakog muskarca da ucestvuje u ovako necemu?

Koliko muskarac treba da se kali u ovom smjeru danas, i da li muskarac kao takav moze da postoji bez ovakvih izazova ?

Kakva dužnost..čist idiotizam. Postoji boks i drugi borilački sportovi, borba dva čoveka po pravilima i fer pleju gde se pokazuje skill...a ne ova bezumna jurnjava i mlaćenje radi zabave publike.
 

Da li je Calcio Storico ultimativni test muskosti, i koliko je duznost svakog muskarca da ucestvuje u ovako necemu?

Koliko muskarac treba da se kali u ovom smjeru danas, i da li muskarac kao takav moze da postoji bez ovakvih izazova ?

ovo nije daleko od ponašanja neandertalaca
i ako će neka da se loži na učesnike takvih makljaža onda ta za bolje muškarce i nije
 
Boks kao plemenita vjestina nema tu notu ekipne borbe svojstvenu vojnickoj, dok idotizmu opet u ovako necemu ima.Ono sto mene ipak interesuje je romanticka nit protkana u samom nasem iskonu, koja moze da postoji samo sa ove distance, Taj flert sa onim sto je kroz cijelu istoriju cinilo muskarca muskarcem.

Kad sam govorio o duznosti prvenstveno sam imao na umu taj momenat, koliko je bitno imati razvijenu tu stranu koja ne mora, a nije ni pozeljno, da bude dominantna..

Ostaje pitanje koje se samo namece, koliko je muskarac muskarac, ako nije ratnik ?
 
Boks kao plemenita vjestina nema tu notu ekipne borbe svojstvenu vojnickoj, dok idotizmu opet u ovako necemu ima.Ono sto mene ipak interesuje je romanticka nit protkana u samom nasem iskonu, koja moze da postoji samo sa ove distance, Taj flert sa onim sto je kroz cijelu istoriju cinilo muskarca muskarcem.

Kad sam govorio o duznosti prvenstveno sam imao na umu taj momenat, koliko je bitno imati razvijenu tu stranu koja ne mora, a nije ni pozeljno, da bude dominantna..

Ostaje pitanje koje se samo namece, koliko je muskarac muskarac, ako nije ratnik ?

Ja licno takvog muskarca koji nije ratnik ne bih osudjivao ali verovatno negde duboko u sebi ne bih ga sasvim ni smatrao muskarcem.
Ipak musko treba biti sposobno da zastiti drage osobe i sebe. Uostalom tek kad propišaš krv ili brojiš slomljene kosti očvrsneš. Da ne idem sa još nekim živopisnijim primerima. Shvatam da nismo svi isti ne zanemarujem ni to, samo ovo je moje neko misljenje.
 
Ja licno takvog muskarca koji nije ratnik ne bih osudjivao ali verovatno negde duboko u sebi ne bih ga sasvim ni smatrao muskarcem.
Ipak musko treba biti sposobno da zastiti drage osobe i sebe. Uostalom tek kad propišaš krv ili brojiš slomljene kosti očvrsneš. Da ne idem sa još nekim živopisnijim primerima. Shvatam da nismo svi isti ne zanemarujem ni to, samo ovo je moje neko misljenje.

Jedno ne iskljucuje drugo ... jedno je biti bez izbora i biti natjeran na nesto, a drugo je u samom sebi kopati izazove i dokazivati sebi nesto. Mislim da je pogresno tako gledati na ovu pricu.
Ovo nema veze sa sposobnoscu da se zastitimo i odbranimo nam bliznje, jer manje vise, to su skoro svi u mogucnosti kad dodje voda do grla.
 
Divljaštvo je nekako nagonsko i iskonsko, i verujem da je to difolt stanje čoveka. Međutim, čovek ne bi bio čovek kada se ne bi uzdizao iznad nagona i postajao civilizovan.
Nekada bi se trebalo prepustiti tom divljem, npr. u seksu ili kada je život neposredno ugrožen (mada i to ne daje uvek pozitivne rezultate), ali koristiti to u areni, samo za zabavu publike ili dokazivanje snage, to ne bi trebalo.
 
da da samo oranje,skoro izadjose 2 pajsera grmalja iz kola da laju na mene,zinulo im dupe za parking mestom i preko pune linije obojica me isekose na bajsu,najebem im se matere i sad moze biti da je zbog zakona tuzbi i odsteta da me nisu takli a mozda pak i do mog britkog jezika,sve u svemu iste kategorije i da odmere snagu obaranjem ruku,bacanjem kamena s ramena,zgibovi,propadanje nesto tako bez fizickog kontakta,e to mi je gadno 2 muska znojava tela se dodiruju,fuj,zato ne verujem u obracune,posto nema tu pobednika flegmaticno bih vrv nekog samo isprangijo
 
da da samo oranje,skoro izadjose 2 pajsera grmalja iz kola da laju na mene,zinulo im dupe za parking mestom i preko pune linije obojica me isekose na bajsu,najebem im se matere i sad moze biti da je zbog zakona tuzbi i odsteta da me nisu takli a mozda pak i do mog britkog jezika,sve u svemu iste kategorije i da odmere snagu obaranjem ruku,bacanjem kamena s ramena,zgibovi,propadanje nesto tako bez fizickog kontakta,e to mi je gadno 2 muska znojava tela se dodiruju,fuj,zato ne verujem u obracune,posto nema tu pobednika flegmaticno bih vrv nekog samo isprangijo

YUnktkpTURBXy9lZDAxYjgyMzM0NjhlYjg5ZWVjYzY2ZjFmNDllZGJlNC5qcGeTlQLNAxQAwsOVAs0B1gDCw5UH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzFkNzRjYjQxNzA1OTUwNDM2NjI5Y2FiZDYwNmY1MGY2LnBuZwfCAA


:lol:
 
Da je ovako nesto u nama govore i obracuni izmedju gradskih naselja i blokova, jos dok smo djeca (tinejdzeri) bili .... bar ih je bilo u moje vrijeme. Onda valjda posveceniji tome postaju navijaci .... ali oni, bar ovi nasi, rade to skroz idiotski, gdje vise njih tuku jednog, koriste hladno oruzje, pa cak i vatreno ...
 
Čuš test muškosti, ovo romantizovana zabava dokonih plemića, tipa našli 30 budala premalo da započnu rat pa ajd nek se mlate za... loptu? šta već. Mlsm, razumem ja to iako ne shvatam, čudo šta napravi od čoveka kad imaš sve obezbeđeno da se ne oznojiš i smišljaš kako da ti prođe dan, u moderno vreme ovo slično npr onom pevaču što ga navatali kako mu lik puši u javnom wc-u. Dužnost da učestvujem? Neka hvala, još uvek imam jednu vijugu više od pileta i ne bih da je neka budala ozledi zarad čega već. Takođe, smsm kako i najobičniji najuobičajeni život pruža izazove daleko ozbiljnije od par znojavih omladinaca koje bi da mlate okolo u nedostatku boljih ideja, izazove za koje nećemo dobiti tapšanje po ramenu a kamo li pet minuta slave al zato od nas čine (kale) ljude koji jesmo.
 

Back
Top