Od prvog januara pocinje primena platnih razreda za zaposlene u javnom sektoru

Ђе не. Упропастло их.

Мораш да схватиш једну ствар. Има милион култура на свету, и твоја је вероватно најгора. Не најбоља, него најгора.

И зато ту наде нема. И ни један изговор не помаже. Ништа не помаже.


Znaci nasa srpska pravoslavna kultura najgora . A dobra ti kultura islamista pakistanaca cigana arapa sa kojima si u Londonu okruzen

Ovo je moja kultura. Ja sam zadovoljan


I totalno me zabole kako na nas gledate vi englezi. Vi nam uostalom samo zlo cinite.
 
Tihi, svi ti lepo kazu jedno, samo ti teras drugo.

Daj bre urazumi se i ne budi smesan vise se tom debeogradizacijom gde je ne mozes ostvariti.

edit: Tj. na nacin na koji je ne mozes ostvariti, a to samo debegradizacija, pa debeogradizacija!

Ja mislim da moze!

Srbi najvise na svetu vole vlast i pare!

Premestiti prestonicu, recimo u Krusevac, ima da za 10 godina ima milion stanovnika!


Vlast i pare!
 
Ja mislim da moze!

Srbi najvise na svetu vole vlast i pare!

Premestiti prestonicu, recimo u Krusevac, ima da za 10 godina ima milion stanovnika!


Vlast i pare!

To je drugo. Sada pricamo o platnim razredima i kako ce oni uticati na tu debeogradizaciju (kao sto se Tihi nada). Pa nece, ne znatno ili primarno.

Inace Krusevac je bio prestonica, lep je grad i ne vidim nijednog razloga da to opet ne bude. Ali, to je druga tema.
 
Тако је свуда. Матрица коју наводиш примењива је само у великим предузећима. Немогуће је применити у пекари са пет радника, рецимо.
Мислим да је могуће. И веома лако примењиво.
Само пре тога друштво мора да схвати да није исто кад неко меси хлеб или исти продаје за пултом.
 
Nepismenoj stoci, treba SMANJITI plate! :confused:

DK4VLgbWsAAikMc.jpg
 
Мислим да је могуће. И веома лако примењиво.
Само пре тога друштво мора да схвати да није исто кад неко меси хлеб или исти продаје за пултом.
Није ако послодавац има опцију да свима плати најнижу могућу плату и међу запосленима има љубавницу.
 
Poslednja izmena:
Није ако послодавац има опцију да свима плати најнижу могућу плату име у запосленима има љубавницу.

Анализирамо из различите перспективе. :)
Ти у односу на актуелно, ја према примерима из развијених друштава.
 
Анализирамо из различите перспективе. :)
Ти у односу на актуелно, ја према примерима из развијених друштава.
Донекле, али ја мислим да модел који предлажеш није примењив нигде где се радник и послодавац познају лично. Да би тај систем добро функционисао, потребни су врло специфични услови какви у пракси постоје само тамо где је радник, у основи, бројка. Дакле, говоримо о великим, озбиљним предузећима.

Овде говорим уопштено. Искрено, немам појма шта нам долази у јануару јер се весницима не може веровати.
 
Poslednja izmena:
Сад замислите да не буду сврстани у исти платни разред Миријевац и Лесандар.....један од њих, да га не именујем, има да изгризе себи моода што му руке утрнуше од типкања хвалоспева за Вођу, а други нешто само некад укуцка, мада у корист Вође....али, ипак...није правично....обадвоје + остали, на истом задатку...
 
Донекле, али ја мислим да модел који предлажеш није примењив нигде где се радник и послодавац познају лично. Да би тај систем добро функционисао, потребни су врло специфични услови какви у пракси постоје само тамо где је радник, у основи, бројка. Дакле, говоримо о великим, озбиљним предузећима.

Овде говорим уопштено. Искрено, немам појма шта нам долази у јануару јер се весницима не може веровати.

Али чекај, зашто да мешамо лично и пословно?
Код мене је то неспојиво.
 
Али чекај, зашто да мешамо лично и пословно?
Код мене је то неспојиво.
Неспојиво, зато што си професионалац. Нажалост, многи нису, посебно у релативно интимног окружењу малих предузећа.

Кажем 'нажалост' јер смо овде разматрали искључиво негативне аспекте мешања личног и пословног. У неку руку, и пријатељства неђу сарадницима представљају мешање личног и пословног, а ја то не бих нужни окарактерисао као непрофесионализам.
 
Poslednja izmena:

Back
Top