Pomoc pri odabiru novog laptopa

magnat

Početnik
Poruka
8
Pozdrav ljudi sestoumim se izmedju 6 laptopa. Student sam elektrotehnike u Nisu sto znaci da ce mi trebati vise za internet i neke aplikacije za faks a i ponekad za neku igricu ne na visokim podesavanjima, u slobodno vreme. Ovo su laptopovi na koje sam suzio izbor i oni su mi dostupni. Neke mogu da pokupim i vidim uzivo u Nisu u Tehnomaniji dok neke moram naruciti preko internet prodavnica:
1. Dell Inspiron 15 3541 http://www.itsvet.com/laptop_dell_inspiron_15_3541_42668-pdaa1-18.i?id=22290
2. Acer ES1 711G http://www.itsvet.com/laptop_acer_aspire_es1_711g_p76q-pdaa1-18.i?id=17921
3. HP Consumer 17 y002nm http://www.itsvet.com/laptop_hewlett_packard_17_y002nm_w9a17ea-pdaa1-18.i?id=20312
4. HP Notebook 15 http://www.itsvet.com/laptop_hewlett_packard_15_15_ba052nm_y0u75ea-pdaa1-18.i?id=20472
5. Lenovo http://www.itsvet.com/laptop_lenovo_ideapad_110_15_80tj0079ya-pdaa1-18.i?id=20493
6. Asus X555BP http://www.itsvet.com/laptop_asus_x555bp_xx005d-pdaa1-18.i?id=22462

Po internet testovima i po pricama drugih vidim da su Lenovo, Asus i Dell najbolje marke. Licno, najvise mi se svidja estetski ovaj Dell koji je cini mi se i touchscreen. Moglo bi se reci da se dvoumim izmedju njega i veceg Acera koji mi se cini kao dobar. Koja su vasa misljenja o ovim laptopovima. Svi su cini mi se best bang for buck. Koja marka je u ovoj situaciji najpouzdanija. Licno, vise volim vece laptopove mada ako su manji drasticno bolji onda nema sta da se razmislja. Hvala unapred. :) Btw, ne gori mi pod nogama za kupovinu ali bi bilo lepo da kupim do kraja sledece nedelje. :D
 
Poslednja izmena:
Ako mene pitas minimum neki intel i3 procesor.. (nikako dualkor) antigler ekran.. i ostalo i nije toliko bitno.. izbegavaj amd greje se.. i glosi ekrane.. ako hoces brzinu.. a manje prostora.. onda neki SSD grafika da ne bude integrisana.. i ostalo manje vise nije ni vazno.. osim eto pozeljno je sto vise memorije..
 
Acer su nam uvalili udaren u Tehnomaniji u BG.Ti kupujes u Nisu ali pazi.To je doprinelo preskupim popravkama i na kraju je crkao.Otvori cetvore oci sta kupujes sta kupujes.Gledaj da uzmes racun,garanciju i za prvi kvar pravac u ovlasceni servis Tehnomanije uz garanciju.
 
Hvala na odgovorima...zaboravio sam da navedem da je acer pentium quad core, verovatno novije generacije...da li je moguca ugradnja ssd-a kasnije?

- - - - - - - - - -

Vidim da mi vecina vas predlaze intel sto se tice procesors i odvojenu grafiku...posto ja volim malo veci ekran onda mi se cini da je acer moj izbor...samo me interesuje ugradnja ssd-a kasnije...inace ne spominjete dell, jel toliko los?

- - - - - - - - - -

Hvala svima na brzim odgovorima
 
Hvala na odgovorima...zaboravio sam da navedem da je acer pentium quad core, verovatno novije generacije...da li je moguca ugradnja ssd-a kasnije?

- - - - - - - - - -

Vidim da mi vecina vas predlaze intel sto se tice procesors i odvojenu grafiku...posto ja volim malo veci ekran onda mi se cini da je acer moj izbor...samo me interesuje ugradnja ssd-a kasnije...inace ne spominjete dell, jel toliko los?

- - - - - - - - - -

Hvala svima na brzim odgovorima
Ja više volim AMD u laptopovima iz više razloga.
1. AMD APU procesori imaju jaču integrisanu grafiku od bilo koga intelovoga procesora , intelovi su nepodesni za bilo kakvu 3d grafiku tj igranje sa integrisanom grafikom u Intelu slobodno možeš da zaboraviš
2. AMD procesori su mnogo jači u multitaskingu (rad sa više otvorenih aplikacija i prozora)
3. Manja potrošnja procesora intelovi u load-u troše mnogo više struje
 
Danas sam se dosta izneverio...zvao sam nekoliko prodavnica i svi su mi nesto mutili te nemaju na stanju te je defektno te ovo te ono...batalio sam sve i otisao u win win kod mene u gradu...naisao sam na dve lenovo masine obe imaju a6 4gb 500gb 15.6 sa tim sto jedan model ima R5 m420 a drugi R4 pa je jeftiniji 4000...dobio sam ponudu za besplatnu torbu a kupicu i kuler odmah...3 godine garancije na skuplji a 2 na jeftiniji sa tim sto ce radnik pokusati da mi osigura garanciju jer cu ubaciti ssd kasnije...inace cu ubaciti i windows 10 takodje preko win win-a jer imaju coveka koji to radi...hvala svima
 
Zdravo, ozbiljno mi treba pomoc jer sam se bas pogubila u potrazi za laptopm, koristim par godina lenovo T440s i vise jednostavno nije pogodan za moju upotrebu, iako je on savrsen za najobicnije koriscenje, meni trenutno faks zahteva ozbiljnije programe.
Budzet mi nije nesto preterano velik, maks 80k, a laptop mi je pretezno potreban za Adobe (Photoshop, Premiere i Illustrator). Znaci pogubila sam se oko grafickih i procesora i generacija.
Ako neko ima neku ideju za neku stvarcicu koja moze da traje par godina fino, kasnije cu se prebaciti na PS, ali trenutno sam vamo-tamo i nema mi smisla t.
Hvala Vam puno.
 
Zdravo, ozbiljno mi treba pomoc jer sam se bas pogubila u potrazi za laptopm, koristim par godina lenovo T440s i vise jednostavno nije pogodan za moju upotrebu, iako je on savrsen za najobicnije koriscenje, meni trenutno faks zahteva ozbiljnije programe.
Budzet mi nije nesto preterano velik, maks 80k, a laptop mi je pretezno potreban za Adobe (Photoshop, Premiere i Illustrator). Znaci pogubila sam se oko grafickih i procesora i generacija.
Ako neko ima neku ideju za neku stvarcicu koja moze da traje par godina fino, kasnije cu se prebaciti na PS, ali trenutno sam vamo-tamo i nema mi smisla t.
Hvala Vam puno.
 
Zdravo, ozbiljno mi treba pomoc jer sam se bas pogubila u potrazi za laptopm, koristim par godina lenovo T440s i vise jednostavno nije pogodan za moju upotrebu, iako je on savrsen za najobicnije koriscenje, meni trenutno faks zahteva ozbiljnije programe.
Budzet mi nije nesto preterano velik, maks 80k, a laptop mi je pretezno potreban za Adobe (Photoshop, Premiere i Illustrator). Znaci pogubila sam se oko grafickih i procesora i generacija.
Ako neko ima neku ideju za neku stvarcicu koja moze da traje par godina fino, kasnije cu se prebaciti na PS, ali trenutno sam vamo-tamo i nema mi smisla t.
Hvala Vam puno.
 

Back
Top