Pomoc pri odabiru novog laptopa
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Pomoc pri odabiru novog laptopa

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Wink Pomoc pri odabiru novog laptopa

Pozdrav ljudi sestoumim se izmedju 6 laptopa. Student sam elektrotehnike u Nisu sto znaci da ce mi trebati vise za internet i neke aplikacije za faks a i ponekad za neku igricu ne na visokim podesavanjima, u slobodno vreme. Ovo su laptopovi na koje sam suzio izbor i oni su mi dostupni. Neke mogu da pokupim i vidim uzivo u Nisu u Tehnomaniji dok neke moram naruciti preko internet prodavnica:
    1. Dell Inspiron 15 3541 http://www.itsvet.com/laptop_dell_inspiron_15_3541_42668-pdaa1-18.i?id=22290
    2. Acer ES1 711G http://www.itsvet.com/laptop_acer_aspire_es1_711g_p76q-pdaa1-18.i?id=17921
    3. HP Consumer 17 y002nm http://www.itsvet.com/laptop_hewlett_packard_17_y002nm_w9a17ea-pdaa1-18.i?id=20312
    4. HP Notebook 15 http://www.itsvet.com/laptop_hewlett_packard_15_15_ba052nm_y0u75ea-pdaa1-18.i?id=20472
    5. Lenovo http://www.itsvet.com/laptop_lenovo_ideapad_110_15_80tj0079ya-pdaa1-18.i?id=20493
    6. Asus X555BP http://www.itsvet.com/laptop_asus_x555bp_xx005d-pdaa1-18.i?id=22462

Po internet testovima i po pricama drugih vidim da su Lenovo, Asus i Dell najbolje marke. Licno, najvise mi se svidja estetski ovaj Dell koji je cini mi se i touchscreen. Moglo bi se reci da se dvoumim izmedju njega i veceg Acera koji mi se cini kao dobar. Koja su vasa misljenja o ovim laptopovima. Svi su cini mi se best bang for buck. Koja marka je u ovoj situaciji najpouzdanija. Licno, vise volim vece laptopove mada ako su manji drasticno bolji onda nema sta da se razmislja. Hvala unapred. Btw, ne gori mi pod nogama za kupovinu ali bi bilo lepo da kupim do kraja sledece nedelje.
    Poslednji put ažurirao/la magnat : 27.09.2017. u 22:19

Veoma poznat Konj_na_belom_princu (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

Podrazumevano Re: Pomoc pri odabiru novog laptopa

Ako mene pitas minimum neki intel i3 procesor.. (nikako dualkor) antigler ekran.. i ostalo i nije toliko bitno.. izbegavaj amd greje se.. i glosi ekrane.. ako hoces brzinu.. a manje prostora.. onda neki SSD grafika da ne bude integrisana.. i ostalo manje vise nije ni vazno.. osim eto pozeljno je sto vise memorije..
    Moglo je i da bude gore.. recimo da visiš na Krstarici i gubiš vreme..

Veoma poznat Zauz (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    466

Acer su nam uvalili udaren u Tehnomaniji u BG.Ti kupujes u Nisu ali pazi.To je doprinelo preskupim popravkama i na kraju je crkao.Otvori cetvore oci sta kupujes sta kupujes.Gledaj da uzmes racun,garanciju i za prvi kvar pravac u ovlasceni servis Tehnomanije uz garanciju.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    388

HP definitivno znači ili 3 ili 4 ja bih dao blagu prednost 4 zbog ssd-a ali to isto znači da ti treba još jedan externi disk za snimanje podataka inače tačskrin nećeš naći za te pare
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Obećava tr1ll (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    4

Ja bih na tvom mestu birao neki sa Intel procesorom... AMD ne briljira sa procesorima za laptopove. Ako već moraš neki od ovih, onda poslušaj savet iznad...

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvala na odgovorima...zaboravio sam da navedem da je acer pentium quad core, verovatno novije generacije...da li je moguca ugradnja ssd-a kasnije?

- - - - - - - - - -

Vidim da mi vecina vas predlaze intel sto se tice procesors i odvojenu grafiku...posto ja volim malo veci ekran onda mi se cini da je acer moj izbor...samo me interesuje ugradnja ssd-a kasnije...inace ne spominjete dell, jel toliko los?

- - - - - - - - - -

Hvala svima na brzim odgovorima

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    388

Citat Original postavio magnat Pogledaj poruku
    Hvala na odgovorima...zaboravio sam da navedem da je acer pentium quad core, verovatno novije generacije...da li je moguca ugradnja ssd-a kasnije?

- - - - - - - - - -

Vidim da mi vecina vas predlaze intel sto se tice procesors i odvojenu grafiku...posto ja volim malo veci ekran onda mi se cini da je acer moj izbor...samo me interesuje ugradnja ssd-a kasnije...inace ne spominjete dell, jel toliko los?

- - - - - - - - - -

Hvala svima na brzim odgovorima
    Ja više volim AMD u laptopovima iz više razloga.
    1. AMD APU procesori imaju jaču integrisanu grafiku od bilo koga intelovoga procesora , intelovi su nepodesni za bilo kakvu 3d grafiku tj igranje sa integrisanom grafikom u Intelu slobodno možeš da zaboraviš
    2. AMD procesori su mnogo jači u multitaskingu (rad sa više otvorenih aplikacija i prozora)
    3. Manja potrošnja procesora intelovi u load-u troše mnogo više struje

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Acer ima odvojenu grafiku...on i HP 15 kostaju bukvalno isto...Danas mogu da ih pozovem i da mi dostave u prodavnicu jedan od ta dva...da li je bolja grafa na HP-u ili ova gt820m na Aceru?

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    388

https://www.tehnomanija.rs/laptopovi/acer-laptop-aspire-es1-711g-p76q.html
    proveri prvo pre nego napišeš i poveruješ svemu šta piše na internetu
    cena je takva ali je tehnomanija nema
    u win win-u isti laptop je 58000 ali ga isto nema.

Početnik
    Učlanjen
    31.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Danas sam se dosta izneverio...zvao sam nekoliko prodavnica i svi su mi nesto mutili te nemaju na stanju te je defektno te ovo te ono...batalio sam sve i otisao u win win kod mene u gradu...naisao sam na dve lenovo masine obe imaju a6 4gb 500gb 15.6 sa tim sto jedan model ima R5 m420 a drugi R4 pa je jeftiniji 4000...dobio sam ponudu za besplatnu torbu a kupicu i kuler odmah...3 godine garancije na skuplji a 2 na jeftiniji sa tim sto ce radnik pokusati da mi osigura garanciju jer cu ubaciti ssd kasnije...inace cu ubaciti i windows 10 takodje preko win win-a jer imaju coveka koji to radi...hvala svima

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    327

winwin je ubedljivo najskuplji.
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Početnik
    Učlanjen
    21.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Molim Vas pomoc oko odabira laptopa! Da li uzeti HPHP 255 G6(1WY10EA) ili HP 15-bs024nm (2HQ30EA)
    Unapred zahvalna!

Slične teme

1. Pomoc u odabiru laptopa za programiranje!!!
    Autor Salsero u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.08.2012., 10:15
  2. Pomoc pri odabiru laptopa
    Autor Elisaa u forumu Hardver
    Poslednja poruka: 15.06.2012., 15:23
  3. Potrebna mi je pomoc u vezi novog zakona o zemljistu
    Autor zarkoknjeg u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Poslednja poruka: 29.03.2007., 16:03
  4. Odgovora: 1