"Elegantno – Srbija zaobilazi NATO, ali ide gde je NATO"

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.056
"Elegantno – Srbija zaobilazi NATO, ali ide gde je NATO"


Analitičar Aleksandar Radić ocenio je da kada je reč o ulasku Srbije u borbenu grupu Evropske unije Helbrok nema novine u političkom pogledu.



On je dodao da Srbija već izvesno vreme šalje svoje snage u međunarodne misije, posebno ako su u njima zemlje EU, čija članica pokušava da postane.

Srbija je postala deo borbene grupe Evropske unije Helbrok (HELBROC) koju čine Rumunija, Bugarska, Kipar, Grčka i Ukrajina.

"To je politički prihvatljivo postupanje u skladu sa opredeljenjem Srbije da bude članica EU. Ne možete da budete u EU, a da nemate zajedničku spoljnu i bezbednosnu politiku", rekao je Radić agenciji Beta.

On je kazao da je namera Srbije da učestvuje u što više aktivnosti kako bi se približila EU i da je ulazak u borbenu grupu EU Helbrok "elegantno rešenje da se uđe u jednu aktivnost više u kojoj su partnerske zemlje, a nema pominjanja tako omražene skraćenice u srpskom javnom mnjenju NATO".

"Kroz ovakav model se pronalazi međurešenje. Zaobići direktne NATO aktivnosti, ali ići tamo gde je i NATO. Srbija nastoji da angažovanjem svoje vojske stvori reference zemlje koja ima partnerske odnose sa Zapadom. Sve što nema direktan naziv NATO za Srbiju je prihvatljivo", rekao je Radić.

Notu o pristupanju Srbije tehničkom sporazumu o osnivanju Helbroka potpisao je danas u Atini načelnik Generalštaba nacionalne odbrane Grčke Evangelos Apostolakis, tokom posete ministra odbrane Srbije Aleksandra Vulina, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

"Učešće naše vojske će biti na nivou jednog voda Vojne policije do pet štabnih oficira i naravno predstavnika kancelarije za civilno-vojnu saradnju, a naše učešće će biti operativno do 2020. godine", rekao je Vulin.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=09&dd=27&nav_category=11&nav_id=1308246


Nadam se da je rusofilima sada malo jasnije :rtfm:


I da, nece vam nikada stici migovi.
 
"Elegantno – Srbija zaobilazi NATO, ali ide gde je NATO"


Analitičar Aleksandar Radić ocenio je da kada je reč o ulasku Srbije u borbenu grupu Evropske unije Helbrok nema novine u političkom pogledu.



On je dodao da Srbija već izvesno vreme šalje svoje snage u međunarodne misije, posebno ako su u njima zemlje EU, čija članica pokušava da postane.

Srbija je postala deo borbene grupe Evropske unije Helbrok (HELBROC) koju čine Rumunija, Bugarska, Kipar, Grčka i Ukrajina.

"To je politički prihvatljivo postupanje u skladu sa opredeljenjem Srbije da bude članica EU. Ne možete da budete u EU, a da nemate zajedničku spoljnu i bezbednosnu politiku", rekao je Radić agenciji Beta.

On je kazao da je namera Srbije da učestvuje u što više aktivnosti kako bi se približila EU i da je ulazak u borbenu grupu EU Helbrok "elegantno rešenje da se uđe u jednu aktivnost više u kojoj su partnerske zemlje, a nema pominjanja tako omražene skraćenice u srpskom javnom mnjenju NATO".

"Kroz ovakav model se pronalazi međurešenje. Zaobići direktne NATO aktivnosti, ali ići tamo gde je i NATO. Srbija nastoji da angažovanjem svoje vojske stvori reference zemlje koja ima partnerske odnose sa Zapadom. Sve što nema direktan naziv NATO za Srbiju je prihvatljivo", rekao je Radić.

Notu o pristupanju Srbije tehničkom sporazumu o osnivanju Helbroka potpisao je danas u Atini načelnik Generalštaba nacionalne odbrane Grčke Evangelos Apostolakis, tokom posete ministra odbrane Srbije Aleksandra Vulina, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

"Učešće naše vojske će biti na nivou jednog voda Vojne policije do pet štabnih oficira i naravno predstavnika kancelarije za civilno-vojnu saradnju, a naše učešće će biti operativno do 2020. godine", rekao je Vulin.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=09&dd=27&nav_category=11&nav_id=1308246


Nadam se da je rusofilima sada malo jasnije :rtfm:


I da, nece vam nikada stici migovi.

Ti moras da razgranicis neke stvari da ne bi nesvesno pozivao na nasilja,razaranja i genocide sto sad cinis medju Srbima ne postoji ni jedan jedini rusofil niti je ikada postojao.
 
https://sun9-3.userapi.com/c836134/v836134604/5f7e1/R4mxwozKS48.jpg

R4mxwozKS48.jpg
 
Srbiji ne treba ni jedan drugi vid naoruzanja izuzev nuklearnog oruzja i raketa.
Zna li neko koliko aviona ima DNRK? Nije ni bitno. Oni imaju ono sto im treba.

Srbija je propala i nema za MRI, koji joj je potrebniji od bilo kakvog oruzja.
Na vlasti su lopovi, narod je sve primitivniji i nepismeniji s'obzirom da skolovani i najpametniji odlaze.
Sve je stariji i sve bolesniji, a ti pricas o migovima.
Kakva S.Koreja kakve pm, ugledaj se na Juznu.
 
ja sam za. koliko imamo kernphysikera u Srbiji. Ili cemo tu tehnologiju da kupimo od bratske indije rusije ili pakistana.

Ko to da ti proda? Samo DNRK!
Ja sam to vec ovde negde i pisao. Na kraju ce oni pobediti, kad budu imali dovoljan broj "glava", Korea ce se ujediniti, a Japanci ce morati da im plate sve reparacije i kontribucije koje postoje i ne postoje. I pravilno.
Kernphysikere iz Srbije kao i Raketenbauer ja ne bih potcenjivao. Ono sto Srbiji danas treba je neka vrsta "vanrednog stanja na godinu dana + nesto "prosvetiteljskog apsolutizma" nekih 10 godina. To ovi debili na vlasti ne mogu da obezbede.
 
treba to pitanje na referendumu resiti. da li za grobove ili robova. cenim da bi velika vecina izabrala grobove, posto su jednom nogom vec u njemu .

Ja bih pre odabrao grob, nego da budem NATO rob.

Mislim ako NATO jednog dana zaista nekako porazi i uništi Rusiju i ostvari potpunu globalnu dominaciju, onda je bolje da ovaj svet nestane u nuklearnom ratu.

Mislim ako bih morao da biram između dva zla, a to su:

1. nuklearni rat koji bi rezultirao uništenjem čovečanstva
2. globalni trijumf NATO-a i večna dominacija istog nad svima nama

bez ikakve dileme bih odabrao manje zlo - a to je ovo prvo. Bolje je da nas nema, nego da ja, moja deca i moji unuci čitav život proživimo u svetu u kom se NATO ispišava po nama i uopšte, radi šta hoće.
 
https://www.krstarica.com/vesti/svet/americki-svetski-poredak-zvanicno-mrtav/


" Američki svetski poredak zvanično – mrtav
V. B. 28. septembra 2017. 15:55


Novi američki svetski poredak zvanično je mrtav jer su Kina i Rusija prekinule kretanje SAD u pravcu globalne integracije, napisao je komentator Hel Brands za „Blumberg“.

Autor navodi da je, 25 godina posle Hladnog rata, pokušaj globalizacije međunarodnog poretka postao jedna od dominantnih tema američke politike.

„Cilj SAD je da se uz pomoć ekonomskih i diplomatskih motiva sve glavne svetske sile uvedu u sistem kojim će biti zadovoljene, a u kom će SAD i njihove vrednosti, kao i pre, vladati“, piše Brands.

Međutim, u stvarnosti je ovaj projekat SAD zašao u ćorsokak, jer ni Rusija ni Kina nisu bile spremne da prihvate „liberalni svetski poredak pod rukovodstvom SAD“.

Ovu situaciju je pogoršalo i širenje NATO-a, što daje pravo Moskvi i Pekingu da ospore američki svetski poredak, što je dovelo do toga da je američki san o svetu pod njenim rukovodstvom već postao nedostižan.".


- - - - - - - - - -

:think:


Ko je , pa sad , toliko "pametan i vredan" da vezuje Srbiju uz les koji vec zaudara ?!
 
Ne. Ako bi Srbija ušla u NATO, odmah bih otišao u rusku ambasadu i tamo tražio polički azil. A zatim bih u Rusiji lobirao za rusku vojnu intervenciju protiv režima u Srbiji.

Ili bih možda ostao u Srbiji, ali bih se priključio anti-NATO pokretu otpora koji bi sigurno nikao u Srbiji.

I ovo gore što sam napisao je više šta-bi-bilo-kad-bi-bilo, worst-case scenario u globalu: bolji je nestanak ljudske civilizacije u nuklearnom ratu, nego beznadežna, dugoročna okupacija čovečanstva od strane NATO-a.
 
Znači ako bi Srbija ušla u NATO ti bi skočio sa mosta?

Kada udjemo biće zanimljivo ako se pojaviš na forumu.

Ма то су они што се бусају у груди пред монитором - патриоти, (као Векослав-Кловн-Рват)
као и они са вековних огњишта а ногама у доопенце отрче тамо да добију ''путовницу''.
 
:D

"Kriv" je i Bzezinski , jer i on u svojoj knjizi "Amerika - Kina i sudbina Sveta" pise ovako :

:rtfm:


" ...Imajuci pomenuto u vidu , u ovoj knizi nastojacemo da odgovorimo na cetri glavna pitanja :

1 . Kakve su implikacije menjanja raspodele globalne moci , tj. procesa premestanja ove globalne moci sa Zapada na Istok i da li taj proces utice na sve vece budjenje covecanstva

2. Zasto globalni uticaj Amerike slabi , sto su simptomi njenog pada na unutrasnjem i spoljasnjem planu , i kako je Amerika prokockala jedinstvenu sansu koja joj je na globalnom planu pruzena zahvaljujuci mirnom zavrsetku Hladnog rata . I obrnuto , u cemu lezi snaga Amerike i kakva je geopoliticka preorijentacija nuzna da bi se revitalizovala njena uloga u Svetu..." ...?!

A onada sledi mnogo onog "ako" ...!


:)
Sva je "sreca" pa mu sve ovo ne cita "druga strana" ...!
 
Kad bi mu neko zavalio samar skicao bi ko ker. Ovde se pravi neki baja kao bolje grob nego rob fazon

Pa ajde, baš bih voleo da vidim da li bi smeo da mi "zavališ šamar": samo reci, gde hoćeš da se nađemo? Zadovoljstvo će mi biti da upoznam nekoga ko ima bilo kakvo pozivitno "mišljenje" o NATO-a pa da mu porazbijam tu ružnju njušku. Ja lično još uvek nisam upoznao takvu osobu, niko koga ja poznajem nema pozitivno mišljenje o NATO i voleo bih da po prvi put u životu upoznam tako nekog.

- - - - - - - - - -

Ма то су они што се бусају у груди пред монитором - патриоти, (као Векослав-Кловн-Рват)
као и они са вековних огњишта а ногама у доопенце отрче тамо да добију ''путовницу''.

Želiš li da se lično upoznamo?
 
Pa ajde, baš bih voleo da vidim da li bi smeo da mi "zavališ šamar": samo reci, gde hoćeš da se nađemo? Zadovoljstvo će mi biti da upoznam nekoga ko ima bilo kakvo pozivitno "mišljenje" o NATO-a pa da mu porazbijam tu ružnju njušku. Ja lično još uvek nisam upoznao takvu osobu, niko koga ja poznajem nema pozitivno mišljenje o NATO i voleo bih da po prvi put u životu upoznam tako nekog.

- - - - - - - - - -



Želiš li da se lično upoznamo?

Ovo zvuci malo gej.


NATO-Flag.png
 
Pa ajde, baš bih voleo da vidim da li bi smeo da mi "zavališ šamar": samo reci, gde hoćeš da se nađemo? Zadovoljstvo će mi biti da upoznam nekoga ko ima bilo kakvo pozivitno "mišljenje" o NATO-a pa da mu porazbijam tu ružnju njušku. Ja lično još uvek nisam upoznao takvu osobu, niko koga ja poznajem nema pozitivno mišljenje o NATO i voleo bih da po prvi put u životu upoznam tako nekog.

- - - - - - - - - -



Želiš li da se lično upoznamo?
Ko normalan može da ima pozitivan stav naspram nato krvoloka i ubica s naglaskom na normalan?!

Ove nesreće iz socijalno ugroženih porodica, zanemarene i bez ijednog prijatelja u odraslom dobu se ne računaju, takvi se ni u šta ne računaju.
 
Pa ajde, baš bih voleo da vidim da li bi smeo da mi "zavališ šamar": samo reci, gde hoćeš da se nađemo? Zadovoljstvo će mi biti da upoznam nekoga ko ima bilo kakvo pozivitno "mišljenje" o NATO-a pa da mu porazbijam tu ružnju njušku. Ja lično još uvek nisam upoznao takvu osobu, niko koga ja poznajem nema pozitivno mišljenje o NATO i voleo bih da po prvi put u životu upoznam tako nekog.

- - - - - - - - - -



Želiš li da se lično upoznamo?

Srbija je po svim činiocima, sem formalno-pravnim, već u okviru NATO. Nova automatska puška M21 ima NATO kalibar, 5.56. SOFA/IPAP sporazum sa NATO je potpisan, sledeće godine Vojska Srbije ima zajedničke vežbe sa NATO i to na teritoriji Srbije, u Generalštabu, takvom kakav je, sede NATO ''savetnici''.
NATO je okružio Rusiju svojim bazama, sve zemlje bivšeg Varšavskog ugovora su u NATO, a 2004. su u NATO ušle i Latvija, Letonija i Estonija, u kojima NATO raspoređuje svoju vojsku. Raketni štit NATO se postavlja u Rumuniji i Poljskoj, a Rusija ne može da učini baš ništa.

Dakle, NATO dominacija je potpuna, a ti si još živ. Neozbiljno.
 

Back
Top