Strucnjaci Kalgari Vs Toronto - Gde je bolje?

vladster

Primećen član
Poruka
771
Ovako. Imam mali stan u Torontu - u centru grada pa bih mogao da ga prodam jako brzo, Ostala je hipoteka na tome jedno 35% a takodje u njemu zivi jedan ozbiljan mladic vec 4 godine koji se uopste ne zali i svakog meseca placa dok ja Dzebelebarim po Tajlandu.

Od kada su komunjare dosle na vlast u ontariju ne mogu da povisim cenu stanarine vise od 1.5% iako condo fees odu puno vise gore uglavnom zbog uracunate struje a da ne govorim o property taxes. Video sam lepe moderne stanove centru kalgarija za 220,000 do 250,000 koje bih mogao da kupim za kes kada prodam stan. Interesuju me razlike izmedju ova 2 grada. Ne interesuje me previse prilike za posao posto radim preko interneta.

Interesuju me sledece stvari


Kalgari - nize takse

Manje ********* i pravila

Zdravstveno pocne od prvog dana tako da ako ne zivim u Kanadi a imam velike zdravstvene probleme ne bih bilo puno problema dobiti healthcare.

Cuo sam da je LRT besplatan u centru grada?

U slucaju da izgubim "posao" imam utisak da bih mogao naci nesto za minimum wage laske nego u Torontu.

Cini mi se da su ljudi mozda malo manje snobovi nego u Torontu.


Da li sam u pravu ili sanjam? Moze li mi neko takodje reci koliko zima traje u Kalgariju? U Torontu barem 3 meseca bude toplo i lepo je prosetati pored jezera gde zivim.
 
Poslednja izmena:
Meni se dopada klima u Kalgariju. Iako zima ume da bude jezivo hladna, suva je klima i nekako je to dosta podnošljivo. Nema onog smrzavanja kao npr u Beogradu gde je vlaga ogromna. Sunca ima skoro uvek, kada dune Chinook za čas se sav sneg istopi. Nisam dugo živela u Kalgariju, oko godinu dana, ali meni se dopao a pritom smo imali sreće da je ta zima bila prilično blaga i šetali smo non stop.

Oko drugih stavki ti ne mogu pomoći, javiće se već neko sa više iskustva od mene.
 
Ja sam u Kalgariju, evo cetvrta godina, bila sam u Torontu par dana...

Sve je stvar izbora - Toronto je velegrad, Kalgari je veliko selo koje glumi grad.

Meni se Kalgari svidja i nisam htela opet u dzunglu, dosta mi je bilo mog Beograda, ajd kad je promena, onda potpuna...

LRT jeste besplatan u centru, ali downtown Kalgarija je, kao otprilike, eto imali smo nesto vise para pa smo resili da I mi imamo neke solitercine u centru. LRT ima kroz centar celih 5 stanica, na dva bloka po jedna otpilike.

Te cene stanova koje si video jesu dosta povoljne, pala je cena nekretnina.

Poslica za minimum wage ima, nadje se...

Okolina Kalgarija je prelepa za setnje, Rockies su na sat vremena voznje, Kananaskis Country je potpuna carolija.

Klima je, kao sto Jannci rece (kad ces da nam opet dodjes?), specificna, suva, leti zna da bude bas toplo, 35 bez problema, zimi isto to samo u minusu. Ali meni je ovde i manje vruce i manje hladno nego u Torontu ili Vankuveru, ili Beogradu, jer je suva klima i nema vlage koja te leti zalepi a zimi ti kosti smrzne. I da, obozavani Chinook - Snow Eater, koji digne temperaturu od -15 na + 15 za dan. Ali zato treba biti i dobrog zdravlja, zna da boli glava kad dune Chinook.

Prosla zima je bila bas hladna, ali recimo druga polovina decembra, januar, februar, mart je bilo bas hladno, posle ne bas toliko, a cim ima sunca odmah je toplo.

Kalgari se nalazi na 1000 metara nadmorske visine i klima mu je kao na Kopaoniku - na suncu vruce u hladu hladno. Zato i nije strasno leti na 35 stepeni, noci su sveze i lepo se spava.

Takse jesu nize, nemamo provincijsku taksu.
 
Ljudi - obicni, prostodusni, kauboji, vise seljaci nego gradjani, ljubazni i predusretljivi. Ali obozavaju da tracare I ogovaraju i svi sve znaju, veliko selo.

Pitaj sta te zanima, ja sam ipak nova jos, nisam neki ekspert, mogu samo svoje vidjenje svega da dam.

Ali razlika je ogromna, zavisi sta zelis - metropolu ili gradic, nacin zivota potpuno drugaciji. Moj muz je radio u Torontu tri meseca, pistao je I kukao na saobracajne guzve, imamo i mi ovde rush hour, ali je neuporedivo u odnosu na Toronto.

Negde sam cula da Kalgari ima povrsinu Njujorka a stanovnika manje nego Beograd, bas je razudjen, ali ima dobre saobracajnice i caskom si sa kraja na kraj grada, ali stotinak km dnevno je nista za Kalgari.
 
Bokaruki, ne znam, sve su manje šanse da ćemo se vratiti, na žalost. Za Express entry nemamo dovoljno poena, da bi našli posao tamo nemam ničiju pomoć a odavde ne uspevamo. Plašim se da ćemo u nekom momentu morati priznati sebi da nećemo uspeti, jbg.

e bzvz, bas mi je zao, znam da ti se svidelo ovde... na zalost, ja isto ne mogu da ti pomognem, nisam iz price biznisa, i dalje samo predajem na koledzu, sto mi je sasvim ok, ali nije nikakva posebna lova...
 
e bzvz, bas mi je zao, znam da ti se svidelo ovde... na zalost, ja isto ne mogu da ti pomognem, nisam iz price biznisa, i dalje samo predajem na koledzu, sto mi je sasvim ok, ali nije nikakva posebna lova...

Hvala ti, bokaruki :*

Mi možda i grešimo jer ne tražimo pomoć (a onaj ko može da pomogne zapravo samo odmaže), ali na kraju krajeva, kako god bude, barem ćemo "kriviti" samo sebe.
 

Back
Top