amazing (zadivljujuće)?

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
pročitao sam negde valjda da su utisci duševna hrana, pa sam poželeo da postavim temu u tom smislu.

da li vas je nešto zadivilo u skorije vreme i šta vas to zadivljuje.

u mom slučaju, to je obično neka umetnost.

na primer, igrao sam skoro tu igru mad max, bila mi dobra.

ign je ocenio tu igru sa 8.4 od 10. a tek treba da igram novi divinity, to je ocenjeno sa 9.6 od 10, opa bato.

i tako...

šta je za vas - amazing?
 
pročitao sam negde valjda da su utisci duševna hrana, pa sam poželeo da postavim temu u tom smislu.

da li vas je nešto zadivilo u skorije vreme i šta vas to zadivljuje.

u mom slučaju, to je obično neka umetnost.

na primer, igrao sam skoro tu igru mad max, bila mi dobra.

ign je ocenio tu igru sa 8.4 od 10. a tek treba da igram novi divinity, to je ocenjeno sa 9.6 od 10, opa bato.

i tako...

šta je za vas - amazing?

Tebi je umetnost igra?
 
Pogledajte prilog 456673

nether.jpg
 
^ amazing...

setih se sartrove mučnine, i onoga što u toj knjizi piše o stablima...

"Čemu toliko potpuno jednakih stabala? Toliko promašenih opstanaka i tvrdoglavo ponovno započetih i ponovno promašenih – poput nespretnih napora kukca, koji je pao na leđa? (Ja sam bio jedan od tih napora). To i takvo obilje nije sličilo na darežljivost, naprotiv. (...) Počeh se smijati jer sam se odjednom sjetio golemih proljeća, koja opisuju u knjigama, punih krhanja, pucanja, gorostasnih procvata. Bilo je glupaka koji su počinjali da vam govore o volji za moć i o borbi za život. (...) Ona nisu imala želje da postoje, samo se u tome nisu mogla spriječiti; i to je sve" (Sartr, Mučnina)

ne znam šta da mislim o tome, pogotovo kad vidim ovako nešto.
 
Covekova psiha je suprotnog pola od njegovog ega.

Svaki covek ima u sebi i muske i zenske osobine.
Uklopiti se u profil "snazno sportsko musko" znaci potiskivati sve svoje zenske osobine, koje odlaze u "ne ja", odnosno psihu.
Tada se psiha ponasa kao zensko, kao negativna povratna sprega, sprecavajuci napredak snaznog muskarca.

Bolje je prihvatiti lose misli, misli o sebi kao slabom i losijem od drugih, nego ih potiskivati.
Kada je neko slab, radice tesko, ako treba duplo vise, i ojacace.
Kada neko potiskuje, pretvara sebe u slabica.
 

Back
Top