Simbol

PerfectOne

Vitača Milut
Banovan
Poruka
31.877
Pre neki dan sam bila u društvu i slučajno se poveo razgovor na jednu zanimljivu temu koja ima veze sa nošenjem prstena-burme koji vas javnosti predstavlja kao osobu koja je venčana, zauzeta i živi u monogamnoj vezi sa svojim partnerom.
To bi otprilike trebalo da predstavlja taj mali zlatni krug na vašem četvrtom prstu desne ruke. Da li danas taj prsten znači moralno ispravnog čoveka ili ne možemo pokušati zajedno da utvrdimo.
Stvari nisu više tako jednostavne jer je sada retkost sresti osobu u braku koja nosi svoju burmu pa se pitam da li je nama partnerski odnos postao tako labav da više ni taj mali zlatni krug ne može da ga učvrsti? Ili je naš odnos stabilan i bez tih arhaičnih obeležja kojima se nekada jasno stavljalo do znanja da venčani ljudi predstavljaju porodične ljude posvećene svojoj maloj ali zakonitoj zajednici :lol:
Neki ljudi nose simbol svoje vernosti dok su živi čak iako njihov partner umre pre njih
Neki ljudi na primer skinu svoju burmu kad prevare svog partnera.
Neki ljudi odmah nakon venčanja stave svoju burmu u šatulu za nakit i zaborave na svoj krug poverenja i lojalnosti i na taj mali ritual prstenovanja gledaju kao na nešto što im neće biti od pomoći ako ikada zapadnu u bračnu krizu.
Neki ljudi nižu svoje burme i nose ako imaju dva ili tri braka po tri burme na prstu.
Hoću da vas pitam sledeću stvar i to je veoma ozbiljno pitanje pa vas molim da mi dajete ozbiljne odgovore

Da li vi nosite burmu ako ste u braku šta ona predstavlja za vas? Da li tom ritualu pridajete neko značenje ili samo prihvatate nasleđe i ustaljenu naviku vaših predaka
Šta biste uradili sa svojom burmom ako biste našli novog partnera za brak?
I još jedno pitanje za ljude koji ne nose burmu - zašto su je skinuli?

I bonus pitanje. Da li ste nekada dobile prsten koji je promašio vaš ukus po svim parametrima i šta ste uradile sa tim komadom plemenitog metala?

Pogledajte prilog 456212
 
Poslednja izmena:
Sad ce da krene navala odgovora tipa kakva burma, to su gluposti, nismo u srednjem veku, sta ce meni to, svi varaju i sa burmom i bez nje...ostatak (predvidiv) dopisi sama.
Volim simboliku burme, lepa mi je i na muskoj i na zenskoj saci.
Samo to-simboliku, povezanost u beskraju, vecni krug...ne znak da je neko na robiji, vezan, obelezen, zigosan i svakakvi drugi pridevi iz usta modernih ljudi, vecinom zena.

Ako se opet budam udala-nosicu burmu. Od druge strane ne ocekujem isto, volela bih, ali nije pod moranje, ako mu smeta.
 
Sad ce da krene navala odgovora tipa kakva burma, to su gluposti, nismo u srednjem veku, sta ce meni to, svi varaju i sa burmom i bez nje...ostatak (predvidiv) dopisi sama.
Volim simboliku burme, lepa mi je i na muskoj i na zenskoj saci.
Samo to-simboliku,
povezanost u beskraju, vecni krug...ne znak da je neko na robiji, vezan, obelezen, zigosan i svakakvi drugi pridevi iz usta modernih ljudi, vecinom zena.

Ako se opet budam udala-nosicu burmu. Od druge strane ne ocekujem isto, volela bih, ali nije pod moranje, ako mu smeta.




:lol:
 
Vidi, prvo i prvo, prsten je komad nakita. Burma takodje.
Mnogi muskarci koje poznajem, ne vole da nose prstenje, dakle, ne vole tu vrstu nakita (ili ne vole nikakav nakit). Jedan drugar, limar, ne nosi jer mu nije prakticno na poslu, i nekako mu smeta, a obozava svoju zenu, i za njega mogu da garantujem da je monogaman.

Sa druge strane, kolega iz bivse firme, burma mu se urezala u prst od nosenja, a vara zenu gde stigne i s kim stigne, uslov je samo da hoce da mu da :D

Ja licno nosim, ne smeta mi, skinem samo kada treniram, mada kada sam nekada u kuci, u sportskoj opustenoj garderobi, malo mi deluje smesno taj komad nakita na ruci. Dok, recimo, kada obucem odelo, burma i sat tako lepo legnu, da prosto bi mi sada bilo neobicno da nosim odelo i bez sata i bez burme :D

Dakle, licno, apsolutno ne vidim simboliku u tome, nosim burmu iz navike, i lepo ide kao nakit uz svecanu kombinaciju :)
 
Od dana svog prvog venčanja pa sve do prvog razvenčanja, oboje smo nosili burme. Mojoj drugoj dragoj nikada nije palo na pamet da me priupita što nosim dve burme, nakon našeg venčanja. Prihvatila je to mnogo laganije nego kada sam joj nakon par meseci radosno saopštio da sam se zaljubio u drugu, pardon, u treću. Sa trećom je išlo najteže. U početku je plakala, molila me po čitavu noć da skinem obe prethodne i stavim samo onu što mi je ona kupila. Pa zašto bih, bunio sam se, Koja voli da svi vide da je nekada voleo dve, a sada voli samo treću ženu.

Ne volim nakit, generalno sam ravnodušan prema lancima, ogrlicama, brezetlama i prstenju, ali se od svojih 47 burmi, koliko ih trenutno nosam na prstima, ne bih odvojio ni za šta na Krsti, pa čak ni kada bi mi Perfi dozvolila da je nežno gricnem za... no, to je već neka druga priča (48-ma, mejbe).
 
Poslednja izmena:
Da li vi nosite burmu ako ste u braku šta ona predstavlja za vas? Da li tom ritualu pridajete neko značenje ili samo prihvatate nasleđe i ustaljenu naviku vaših predaka
Šta biste uradili sa svojom burmom ako biste našli novog partnera za brak?
I još jedno pitanje za ljude koji ne nose burmu - zašto su je skinuli?

I bonus pitanje. Da li ste nekada dobile prsten koji je promašio vaš ukus po svim parametrima i šta ste uradile sa tim komadom plemenitog metala?

Ne nosim, pošto sam vesela raspuštenica već dugi niz godina. Inače, dok sam bila udata nosila sam - u početku. Onda je nekako počela da me steže i da mi se useca u prst pa sam je skinula (stvarno je bila nekako četvrtasta, ne okrugla, baš nezgodna za nošenje). A i brak je počeo da me steže i da mi se useca u kožu. I tako je burma završila prodata jer su mi trebale parice za Egzit :lol: (bilo je to davno i bila sam mnogo mlađa i nešto luđa).

Nije mi žao te burme.

A kao što reče veja, ako se ikad ponovo budem udavala, da nosiću burmu i muževljevo prezime, svog ću se odreći, Ali se neću udavati ako ne budem bila barem 90% sigurna da će to biti dok nas smrt ne rastavi. Svaka druga varjanta isključivo vanbračno. Bez burme i promene prezimena.
 
Simbol sam po sebi ne znaci nista. Covek je taj koji mu daje znacenje. Nista ne mora da znaci i da nosis i da ne nosis. Toliko ima ljudi koji su posveceni svojoj porodici a ne nose burmu a imas onih koji naskacu na sve zivo, sa sve burmom na ruci.

Znaci, ti unosis dusu svom simbolu. Ako ti nalazis tu neku simboliku i znaci ti, nosices je sa ponosom. Ako za tebe nema neke posebne simbolike, onda se odnosis kao i prema bilo kom komadu nakita.
 
meni je muz rekao da je njemu smesno da nosi prsten,pa ako bas insistiram,nosice zbog mene.i meni je smesno da mu vidim ruku sa prstenom,pa je pao dogovor,nemoj da ga nosis,ali necu ga nositi ni ja.nije to pojas nevinosti,niti garancija za bilo sta.ni kao simbol mi nista ne znaci
inace nam je brak labav,sta god to bilo,al nam je prijateljstvo i porodica cvrsta
nama ni svadba nije nista znacila,osim provoda,bili smo vec 7 godina zajedno,ziveli zajedno,tako da su to samo bile formalnosti
 
Ne nosim, pošto sam vesela raspuštenica već dugi niz godina. Inače, dok sam bila udata nosila sam - u početku. Onda je nekako počela da me steže i da mi se useca u prst pa sam je skinula (stvarno je bila nekako četvrtasta, ne okrugla, baš nezgodna za nošenje). A i brak je počeo da me steže i da mi se useca u kožu. I tako je burma završila prodata jer su mi trebale parice za Egzit :lol: (bilo je to davno i bila sam mnogo mlađa i nešto luđa).

Nije mi žao te burme.

A kao što reče veja, ako se ikad ponovo budem udavala, da nosiću burmu i muževljevo prezime, svog ću se odreći, Ali se neću udavati ako ne budem bila barem 90% sigurna da će to biti dok nas smrt ne rastavi. Svaka druga varjanta isključivo vanbračno. Bez burme i promene prezimena.


e tako sam i ja utopila svoju prvu burmu. kad je život sa njom na prstu počeo da steže i ostavlja plave tragove po mojoj duši.
pare sam isto tako spiskala za neku trenutnu obest.:lol:
 
Od dana svog prvog venčanja pa sve do prvog razvenčanja, oboje smo nosili burme. Mojoj drugoj dragoj nikada nije palo na pamet da me priupita što nosim dve burme, nakon našeg venčanja. Prihvatila je to mnogo laganije nego kada sam joj nakon par meseci radosno saopštio da sam se zaljubio u drugu, pardon, u treću. Sa trećom je išlo najteže. U početku je plakala, molila me po čitavu noć da skinem obe prethodne i stavim samo onu što mi je ona kupila. Pa zašto bih, bunio sam se, Koja voli da svi vide da je nekada voleo dve, a sada voli samo treću ženu.

Ne volim nakit, generalno sam ravnodušan prema lancima, ogrlicama, brezetlama i prstenju, ali se od svojih 47 burmi, koliko ih trenutno nosam na prstima, ne bih odvojio ni za šta na Krsti, pa čak ni kada bi mi Perfi dozvolila da je nežno gricnem za... no, to je već neka druga priča (48-ma, mejbe).

:lol:
zašto se muškarci vade da ne vole da nose nakit a u stvari ih je sramota da ih drugi ljudi vide kao posvećene jednoj ženi već je bolje ostaviti utisak mačo tipa koji ne haje za đinđuve.
Pa to nisu đinđuve zaboga to je odanost i posvećenost jednoj ljubavi u krugu poverenja

- - - - - - - - - -

eto kad bi sledili tvoj primer :lol:
 
nije jedina simbolika tog venčanog prstena vernost u odnosu

Ima previše opštih odgovora
neko mora da začini pričom iz života....

dakle jednoj mojoj prijateljici se desilo to da je muž skinuo burmu a bili su još uvek u braku u tom trenutku.
sećam se da mi je pričala kako je ništa što joj je on uradio nije toliko zabolelo kao taj njegov postupak.
toliko ju je paralisao da nije umela ni da se snađe da pita gde mu je prsten. mislila je da ga je izgubio.
onda ga je pronašla u dnu fijoke....
sad mene zanima šta je toliko značajno u nošenju tog malog okruglog predmeta čija simbolika negde pokazuje jedan neprekidni tok....
da li će se taj tok zaustaviti i prestati ukoliko ljudi urade nešto nažao svom partneru ili je dovoljno samo da ga skinu sa prsta?
 
simbolika burme je da kad je natakarite na prst to znači da se vrtite u krug ceo život,kao pas kada vija sopstveni rep:lol:
za one malo načitanije može biti i simbolika danteovih krugova :lol:
još ne videh da je nekoga burma omela u performansima sa strane, čak šta više-legitimno je skroz, žene sa burmom-sigurica sex, kao i muškarci..msm ko to voli, taj secon hand (((:
 

Back
Top