Simbol

ne mora se prsten staviti na ruku samo bračnom drugu.
muškarci poklanjaju dragim ženama nakit i za rođendan. i žene isto kupuju prstenje muškarcima
za tu priliku postoji pitanje
da li ste dobili komad nakita koji je toliko odskakao od vašeg ukusa da ste jedva čekali priliku da ga pretopite u nešto manje mučno za nošenje
 
Generalno nakit nosim kad izlazim iz kuce
Cim udjem sve sa sebe skidam
Mm nije nosio burmu ni jedan dan

PS. Kad malo bolje razmislim, ne nosim burmu zadnjih mesec dana, i to sam kao jedan dan bila besna, pa sama sebi u brk kao necu da je stavim. Realno mm nije ni primetio, tako da nema smisla... :lol:
 
Pre neki dan sam bila u društvu i slučajno se poveo razgovor na jednu zanimljivu temu koja ima veze sa nošenjem prstena-burme koji vas javnosti predstavlja kao osobu koja je venčana, zauzeta i živi u monogamnoj vezi sa svojim partnerom.
To bi otprilike trebalo da predstavlja taj mali zlatni krug na vašem četvrtom prstu desne ruke. Da li danas taj prsten znači moralno ispravnog čoveka ili ne možemo pokušati zajedno da utvrdimo.
Stvari nisu više tako jednostavne jer je sada retkost sresti osobu u braku koja nosi svoju burmu pa se pitam da li je nama partnerski odnos postao tako labav da više ni taj mali zlatni krug ne može da ga učvrsti? Ili je naš odnos stabilan i bez tih arhaičnih obeležja kojima se nekada jasno stavljalo do znanja da venčani ljudi predstavljaju porodične ljude posvećene svojoj maloj ali zakonitoj zajednici :lol:
Neki ljudi nose simbol svoje vernosti dok su živi čak iako njihov partner umre pre njih
Neki ljudi na primer skinu svoju burmu kad prevare svog partnera.
Neki ljudi odmah nakon venčanja stave svoju burmu u šatulu za nakit i zaborave na svoj krug poverenja i lojalnosti i na taj mali ritual prstenovanja gledaju kao na nešto što im neće biti od pomoći ako ikada zapadnu u bračnu krizu.
Neki ljudi nižu svoje burme i nose ako imaju dva ili tri braka po tri burme na prstu.
Hoću da vas pitam sledeću stvar i to je veoma ozbiljno pitanje pa vas molim da mi dajete ozbiljne odgovore

Da li vi nosite burmu ako ste u braku šta ona predstavlja za vas? Da li tom ritualu pridajete neko značenje ili samo prihvatate nasleđe i ustaljenu naviku vaših predaka
Šta biste uradili sa svojom burmom ako biste našli novog partnera za brak?
I još jedno pitanje za ljude koji ne nose burmu - zašto su je skinuli?

I bonus pitanje. Da li ste nekada dobile prsten koji je promašio vaš ukus po svim parametrima i šta ste uradile sa tim komadom plemenitog metala?

Pogledajte prilog 456212

Ja nosim burmu i nikada je nisam skinuo. Ona znaci i simbolise ono sto si. Treba da je na ruci... kako da podsjeti samog vlasnika na instituciju u kojoj je, tako i ljude u okolini u kojoj vrsti veze se nalazi.
 
ne mora se prsten staviti na ruku samo bračnom drugu.
muškarci poklanjaju dragim ženama nakit i za rođendan. i žene isto kupuju prstenje muškarcima
za tu priliku postoji pitanje
da li ste dobili komad nakita koji je toliko odskakao od vašeg ukusa da ste jedva čekali priliku da ga pretopite u nešto manje mučno za nošenje

Bas sam prije nekog vremena sa kolegicom komentarisao situaciju u kojoj se nalazi. Kaze da ne zna sta da radi sa burmom (razvedena je)... kazem joj ja da je baci posto sa bivism nije u dobrim odnosima... kaze ona kako je kostala EUR 8000. Tako da, se postavlja pitanje... da li ti prsten znaci materijalno ili emotivno.

Ja bi je bacio u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Ne nosim nakit jer sam ja sam po sebi dijamant ali od Perfi bi primio. :lol: neki srebrni sa dve zmije što se ukrštaju a oči da im budu smaragdi.
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam bila u društvu i slučajno se poveo razgovor na jednu zanimljivu temu koja ima veze sa nošenjem prstena-burme koji vas javnosti predstavlja kao osobu koja je venčana, zauzeta i živi u monogamnoj vezi sa svojim partnerom.
To bi otprilike trebalo da predstavlja taj mali zlatni krug na vašem četvrtom prstu desne ruke. Da li danas taj prsten znači moralno ispravnog čoveka ili ne možemo pokušati zajedno da utvrdimo.
Stvari nisu više tako jednostavne jer je sada retkost sresti osobu u braku koja nosi svoju burmu pa se pitam da li je nama partnerski odnos postao tako labav da više ni taj mali zlatni krug ne može da ga učvrsti? Ili je naš odnos stabilan i bez tih arhaičnih obeležja kojima se nekada jasno stavljalo do znanja da venčani ljudi predstavljaju porodične ljude posvećene svojoj maloj ali zakonitoj zajednici :lol:
Neki ljudi nose simbol svoje vernosti dok su živi čak iako njihov partner umre pre njih
Neki ljudi na primer skinu svoju burmu kad prevare svog partnera.
Neki ljudi odmah nakon venčanja stave svoju burmu u šatulu za nakit i zaborave na svoj krug poverenja i lojalnosti i na taj mali ritual prstenovanja gledaju kao na nešto što im neće biti od pomoći ako ikada zapadnu u bračnu krizu.
Neki ljudi nižu svoje burme i nose ako imaju dva ili tri braka po tri burme na prstu.
Hoću da vas pitam sledeću stvar i to je veoma ozbiljno pitanje pa vas molim da mi dajete ozbiljne odgovore

Da li vi nosite burmu ako ste u braku šta ona predstavlja za vas? Da li tom ritualu pridajete neko značenje ili samo prihvatate nasleđe i ustaljenu naviku vaših predaka
Šta biste uradili sa svojom burmom ako biste našli novog partnera za brak?
I još jedno pitanje za ljude koji ne nose burmu - zašto su je skinuli?

I bonus pitanje. Da li ste nekada dobile prsten koji je promašio vaš ukus po svim parametrima i šta ste uradile sa tim komadom plemenitog metala?

Pogledajte prilog 456212

Ja cu samo reci da sam svoj verenicki nakit ( a zaista je sve bilo prelepo, belo, mat) utopila :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Inace, stavljanja do znanja okolini na taj nacin da si "rezervisan" je za moju filozofiju ljubavi, da ljubavi a ne cisto formalnog odnosa, degradiranje te veze.
No, svi smo razliciti...
 
Burme se kupuju radi opomene.U danasnje vreme mnogo novca ide na taj komad nakita jer ljudi u obicnom toku zivota nemaju para za nakit.Tu daju sebi oduska.

Simbolika burme za par je podsetnik "krvolocni advokati za razvod su papreno skupi,pazi sta radis."Svaki put kad je on/ona pogledaju burmu vide tu opomenu.

Simbolika burme za druge ljude "ova osoba je moje emotivno,finansijsko,seksualno vlasnistvo pod zakletvom pred zakonom,upozoren/upozorena si".
 
Bas sam prije nekog vremena sa kolegicom komentarisao situaciju u kojoj se nalazi. Kaze da ne zna sta da radi sa burmom (razvedena je)... kazem joj ja da je baci posto sa bivism nije u dobrim odnosima... kaze ona kako je kostala EUR 8000. Tako da, se postavlja pitanje... da li ti prsten znaci materijalno ili emotivno.

Ja bi je bacio u svakom slucaju.

Zasto bacio? Zasto ne bi dao nekome kome moze da koristi? Deci koja sviraju na ulici npr?
 
Obelezicu ga, naravno :rtfm: Ima da nosi
Prvu burmu sam prodala, ustvari obe.
Bacila sam ih u wc solju i probala da pustim vodu da odu g.ovna onako simbolicno. Nije uspelo.
 
lol nijednoj ne pada na pamet da burmu vrati onome ko je actually dao pare za nju


mada opet, šta se može i očekivati od generacije žena-dece koje žive u uverenju da im po razvodu automatski pripada pola imovine svog bivšeg muža
 

Back
Top