excel free download

:D

E vidi ovako, kao što ti voliš da budeš plaćena za svoj rad tako vole i drugi da dobiju svoju satisfakciju.
Ako ti trebaju SAMO Word i Excel možeš da ih kupiš kao zasebne ili u paketiću sa onim programom za prezentacije
U toj formi kao nije mnogo skupo...

Medjutim, ne bih savetovao skidanje sa ko zna čijih hakerskih izvora pošto je Kaspersky našao sigurnosni problem
daljinskog pristupa računaru čak i sa "original" Wordom a kamoli, ko zna dal još dodatno, menjanom hakerskom
sprdačinom koja na oko izleda ok kad se instalira.

Imaš silne zamene za ove aplikacije i naravno besplatne, ali isto tako manje ili više kompatibilne
Jedan od zahvalnijih paketa je Libre Office, ranije se zvao Open Office
Paket zbog kog je Microsoft morao da "pojeftini" svoj proizvod izdajući "studentsku" sad i "solo" verziju
Malo ljudi koristi ekstremne formule i kompleksne tabelarne obrasce tako da će 99,8% vas biti zadovoljno i sa ovim.

libo5.png


verzija na srpskom: https://sr.libreoffice.org/
verzija na engleskom: https://www.libreoffice.org/


32574.jpg


NAPOMENA: Kada snimaš fajl iz Libre Offica navedi da je fajl u Microsoft Office formatu
jer je MS Office rašireniji pa kao apsolutista postavlja logičnu posledicu da je merodavan.
 
Poslednja izmena:
:D

E vidi ovako, kao što ti voliš da budeš plaćena za svoj rad tako vole i drugi da dobiju svoju satisfakciju.
Ako ti trebaju SAMO Word i Excel možeš da ih kupiš kao zasebne ili u paketiću sa onim programom za prezentacije
U toj formi kao nije mnogo skupo...

Medjutim, ne bih savetovao skidanje sa ko zna čijih hakerskih izvora pošto je Kaspersky našao sigurnosni problem
daljinskog pristupa računaru čak i sa "original" Wordom a kamoli, ko zna dal još dodatno, menjanom hakerskom
sprdačinom koja na oko izleda ok kad se instalira.

Imaš silne zamene za ove aplikacije i naravno besplatne, ali isto tako manje ili više kompatibilne
Jedan od zahvalnijih paketa je Libre Office, ranije se zvao Open Office
Paket zbog kog je Microsoft morao da "pojeftini" svoj proizvod izdajući "studentsku" sad i "solo" verziju
Malo ljudi koristi ekstremne formule i kompleksne tabelarne obrasce tako da će 99,8% vas biti zadovoljno i sa ovim.

libo5.png


verzija na srpskom: https://sr.libreoffice.org/
verzija na engleskom: https://www.libreoffice.org/


32574.jpg


NAPOMENA: Kada snimaš fajl iz Libre Offica navedi da je fajl u Microsoft Office formatu
jer je MS Office rašireniji pa kao apsolutista postavlja lažnu sliku da je merodavan.

ti si stvarno andjeo. sad cu da probam te linkove mada...
trebace mi na fakultetu ecel, studiram bibliotekarstvo i informatiku, taj nivo, i word, ne znam samo da li mogu zaobilaznim putem ili moram mmicrosoft office...a trebaju mi za excel znam sigurno, i word, za ostalo ne znam...mislila sam to da skinem pre oktobra da ga imam.
:heart:
 
Пре неког времена сам на истој машини тестирао wps офис, либреофис и мс офис при чему ме је највише занимала компктбилност прва два са мајкросифтовим форматом.... Све у свему либреофис се показао као боље решење обзиром да је грешка у приказу била приближна ониој која се дешава кад се нпр документ израђен у једној верзији мс офиса чита у некој другој верзији...
Wps више личи на мс офис, нуди препознатљив изглед али је либреофис ипак озбиљнији и функционалнији за рад.
 
a da probaš MS office starter
https://www.techspot.com/downloads/6255-microsoft-office-starter-2010.html
nećeš verovati ali besplatan je

Besplatan Word i Excel? Zvuči lepo
Jel mogu ja u Starter Pack-u da radim na srpskom jerbo mi ceo Windows na istom?
Kako se podešava ribon?
Makar na ruskom?
Jel mogu da editujem pivot tabele?
Kako da naznačim da sam lično ja autor dokumenta?
Kako da otvorim .xla ili .xlam fajl? makar .mde?

A jel bar Word Starter radi kako meni treba?
https://support.office.com/en-us/ar...-Starter-8467554a-e9d6-4404-a599-f036b29deed8
a ne ne ne... ovo ni dušmanu da poželiš...
- - - - - - - - - -

a jel to radi kad meni treba ili samo kad mu se ćefne?
 
Poslednja izmena:
Пре неког времена сам на истој машини тестирао wps офис, либреофис и мс офис при чему ме је највише занимала компктбилност прва два са мајкросифтовим форматом.... Све у свему либреофис се показао као боље решење обзиром да је грешка у приказу била приближна ониој која се дешава кад се нпр документ израђен у једној верзији мс офиса чита у некој другој верзији...
Wps више личи на мс офис, нуди препознатљив изглед али је либреофис ипак озбиљнији и функционалнији за рад.

Dragi Poštovani Ж,

jel su Ujedijnene Nacije odredile da je Microsoft Office etalon za formate?
Mogu oni da izmišljaju razne formate da bi zaštitili privatni patent ali to je samo privatni patent a ne ono što svi ostali koriste.

- - - - - - - - - -

Najvažnije je da Microsoft Office može da učita šta ja napravim na Linux-u
A to što su od nas ukrali fazon da se sve eksportuje u PDF i ostale lopovluke malo težeg kalibra da ne pominjemo.
Nečasni o Ciganima i lopovi o poštenju mogu naravno do ujutru
 
Dragi Poštovani Ж,

jel su Ujedijnene Nacije odredile da je Microsoft Office etalon za formate?
Mogu oni da izmišljaju razne formate da bi zaštitili privatni patent ali to je samo privatni patent a ne ono što svi ostali koriste.

- - - - - - - - - -

Najvažnije je da Microsoft Office može da učita šta ja napravim na Linux-u
A to što su od nas ukrali fazon da se sve eksportuje u PDF i ostale lopovluke malo težeg kalibra da ne pominjemo.
Nečasni o Ciganima i lopovi o poštenju mogu naravno do ujutru

Волели или не али чињеница је да у овој нашој држави стандардни формат за документа која се уређују јесу мајкрософтови формати .doc и docx као и други њихови формати за таблице и презентације услед чега не треба да их омаловажавамо.

А што се тиче тога да ће МС офис пакет да прочита оно што израдиш у нпр Либреофицу (не дај боже у Caligra) и запамтиш у одговарајућем отвореном формату- уколико имаш новији МС офице -па прочитаће - највероватније, само је питање са коликим деформацијама... Дакле у том случају или паковати у PDF или памтити у .doc ....

А онда ладан туш... одрадим све код куће на Линуксу, дођем на посао отворим документ у Либреофису (али на виндовсу) и ... опет деформације... (али само у документима са табелама на више страна или са доста углављених фотографија)....
 
Besplatan Word i Excel? Zvuči lepo
Jel mogu ja u Starter Pack-u da radim na srpskom jerbo mi ceo Windows na istom?
Kako se podešava ribon?
Makar na ruskom?
Jel mogu da editujem pivot tabele?
Kako da naznačim da sam lično ja autor dokumenta?
Kako da otvorim .xla ili .xlam fajl? makar .mde?

A jel bar Word Starter radi kako meni treba?
https://support.office.com/en-us/ar...-Starter-8467554a-e9d6-4404-a599-f036b29deed8
a ne ne ne... ovo ni dušmanu da poželiš...
- - - - - - - - - -

a jel to radi kad meni treba ili samo kad mu se ćefne?
nekome je on i tako osakaćen zlata vredan , meni naprimer nije , baš kako mi ne bi odgovarao ni libre office ni bilo koji drugi free , jer kada krenem da pletem formule unutar exela samo pravi office pomaže
 
nekome je on i tako osakaćen zlata vredan , meni naprimer nije , baš kako mi ne bi odgovarao ni libre office ni bilo koji drugi free , jer kada krenem da pletem formule unutar exela samo pravi office pomaže

Које то формуле плетеш да не могу да се покрену у либреофицу? Или да не могу да буду урађене у Либреофицу?
 
Које то формуле плетеш да не могу да се покрену у либреофицу? Или да не могу да буду урађене у Либреофицу?

Nažalost postoje zaštićeni patenti koje Microsoft Office ima u sebi te nisu izvodljivi u Libre Office-u
Kada bi Libre Office mogao da otvori takve fajlove završili bi na sudu.

Trening centar STEP BY STEP za office sadrži prateće CD-ove sa vežbama, neke stvari se ne mogu otvoriti sa Libre Officeom
Ali to su tako retke funkcije, možda zatrebaju jednom u životu.
Ovde većina ne ume ni širinu kolone u excelu da promeni a prče se sa 2016
 
Poslednja izmena:
zamisli jedan desetostruki if u if-u iskombinovan sa dva do tri sumifsa i procentima -a sve to sa vezanim radnim sveskama na raznim lokacijama (čitaj IP adresama ) -da te bog vidi

za većinu stvari ova dva programa saradjuju, za te profesionalne začkoljice koje sigurno ne traže na faksu
a niti trebaju ovima što ne menjaju ni izgled ribona prema svojjim potrebama nećemo voditi prepirke

ZA VAŠ TAČAN ODGOVOR NAGRADA:

MSOffice97cas.jpg


:lol:
 
za većinu stvari ova dva programa saradjuju, za te profesionalne začkoljice koje sigurno ne traže na faksu
a niti trebaju ovima što ne menjaju ni izgled ribona prema svojjim potrebama nećemo voditi prepirke

ZA VAŠ TAČAN ODGOVOR NAGRADA:

MSOffice97cas.jpg


:lol:
pa te što ne meju ništa da naprave u exelu ja nazivam ne znalcima exela nego popunjavačima tabela , napišu imena kolona i ubacuju suve podatke ništa ne čineći sa njima , to za mene nije exel nego kucanje u polja i ništa drugo - a to može i malo dete da uradi i bez znanja exel-a
 

Slične teme


Back
Top